Anahtar Kelimeler: . SEYFETTİN HİKÂYE YARIŞMASI
  • Pazartesi 15 ° / 1 ° Bulutlu
  • Salı 12 ° / 5 ° Bulutlu
  • Çarşamba 13 ° / 4 ° Bulutlu

32. ÖMER SEYFETTİN HİKÂYE YARIŞMASI

32. Ömer Seyfettin Hikâye yarışmasında toplam ödül 9 bin lira

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz bu yıl 32. Düzenlenen Ömer Seyfettin Hikâye yarışması Ömer Seyfettin’i anmak ve hatırasını yaşatmaya devam ettirmek olduğunu açıkladı.

Başkan Palaz,  “Ben Gönen’de doğdum” diyerek güzel ilçemiz ile bütünleşen Türk Edebiyatının önemli yazarlarından Ömer Seyfettin’i anmak, hatırlamak ve onun hatırasını yaşatmak anlamında bu yıl 32. Düzenlediğimiz hikâye yarışmamız, Türk edebiyatına yepyeni kalemler kazandıracaktır.” Dedi.

Başkan Palaz 32. Ömer Seyfettin hikâye yarışmasının konu olarak serbest olduğunu, yarışmacıların Anayasa ve yasalar çerçevesinde istedikleri her konuda hikâye yazabileceklerini açıkladı.

32. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmasında dereceye giren yeni yazarlardan birinciye 3500 tl, ikinciye 3000 tl, üçüncüye 2500 tl, özendirme ödülü olarak ise 1500 tl verilmesi kararlaştırıldı.

32. Ömer Seyfettin Hikâye yarışmasına katılacak eserler bizzat Gönen Belediyesi Kültür ve sosyal işler Müdürlüğüne veya mail yolu ile (balikesirgonen.bel.tr.) adresine 5 Aralık 2020 ile 22 Ocak 2021 tarihleri arasında ulaştırılacak. Ahmet Kamil Ilgazlı-Gönen