AKUT Spor´da da marka
Gönüllü Arama-Kurtarma kuruluşu AKUT, sporda da marka
Tarih: 8.6.2018 11:23:13

AKUT ATLETİZM Branşı

Diğer tüm spor dallarının temeli sayılan ve dünyanın en eski sporu olan Atletizm; “İnsanın tümüyle kendi enerjisini kullanarak, bir alanda gerçekleştirdiği atma, atlama, koşma veya yürüme eylemleri” olarak tanımlanmakta. 

AKUT için ise “ATLETİZM”, arama-kurtarma yapmak için bir araya gelmiş olan gençleri sporla ve spor kulübü ile buluşturabilmiş, bugün ulusal-uluslararası müsabakalarda 800´ün üzerinde derece elde edebilmiş bir yapılanmanın temelini atan bir oluşum. 

Profesyonel atlet olan bir gönüllümüzün “Neden bizim de bir spor kulübümüz olmasın?” sorusu ile başlayan AKUT Spor Kulübü maceramız, bugün 12 branşta, tutkuyla, heyecanla devam etmekte…

AKUT Atletizm Takımı, AKUT Spor Kulübü ile paralel olarak, 2009 yılında çalışmalarına başladı ve bugüne dek 150 profesyonel atlet yetiştirdi. 

Sporcularımız, ülkemizdeki ve dünyadaki en önemli müsabakalara katılarak şanlı TÜRK bayrağımızı ve AKUT formamızı gururla taşımaktalar. Bugüne dek 80´i aşkın ulusal-uluslararası dereceyi biricik AKUT´umuza kazandıran gönüllü sporcularımızı finish çizgisinde kucaklamak, bir AKUT´lu olarak yaşadığımız en duygu dolu deneyimlerden…

Siz de bizimle birlikte bu heyecanı paylaşmak için AKUT ile irtibata geçebilirsiniz... 

/resimler/2018-6/8/1126163335738.jpg

          AKUT Spor Kulübü BİSİKLET Branşı

Gönüllülerini spora ve sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla 2009 yılında kurulan AKUT Spor Kulübü´nün, faaliyetlerine başladığı günden bu yana, en vazgeçilmez branşlarından biri hiç kuşkusuz ki BİSİKLET.

Bazen zorlu bir parkurdaki yoldaş, bazen bir koruda en yakın arkadaş…

Tümüyle kendi enerjimizi kullanarak, doğaya hiçbir zarar vermeksizin yapabileceğimiz bu spor, tüm dünyada tam bir “insan dostu” olarak tanımlanmakta ve çeşitli etkinliklerle yaygınlaştırılmaya çalışılmakta. 

Ortopedik ve travmatolojik rahatsızlıkların önüne geçebilmenin en kolay yollarından biri olan “Bisiklet”, omurgayı ve kasları güçlendirdiği gibi kolesterolü ve tansiyonu dengeliyor, aşırı kilonun önüne geçiyor, akciğerleri temizliyor ve kalp krizi riskini minimize ediyor. Bedensel ve ruhsal yansımaları saymakla bitmeyecek olan “Bisiklet” sporunun, tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da yaygınlaştırılmasını isteyen AKUT Spor Kulübü gönüllü sporcuları, BİSİKLET ile ülkemizi pedallıyor.

2015 yılında gerçekleştirdikleri “Fay Hattında 1.500 Km” projesi kapsamında Erzurum´dan yola çıkıp 13 gün sonra Yalova´ya ulaşan AKUT Spor Kulübü gönüllü sporcularımız Derya Keçeci ve M. Murat Boz, “Kuzey Anadolu Fay Hattı” üzerinde 1.500 km yol alarak hem deprem farkındalığı yarattılar hem de bisiklet sporunun olumlu etkilerine dikkat çektiler. 

Yurdumuzun dört bir yanında, birbirinden anlamlı birçok farklı etkinlikle bir araya geldiğimiz “Bisiklet” branşımız, tüm bisikletseverlere açıktır. 

/resimler/2018-6/8/1128306971967.jpg

     AKUT Spor Kulübü DAĞCILIK Branşı

“AKUT” serüvenimiz, 1994 yılında meydana gelen elim bir dağ kazası ile başladı. Bir avuç Dağcı, tırmanış sırasında izleri kaybedilen arkadaşlarının akıbetiyle bir daha karşılaşmamak adına bir araya gelip “Dağcılık yapalım ancak birbirimizi aramayı ve kurtarmayı da öğrenelim” dediler.

Arama-Kurtarma´yı öğrendik. Öyle ki afetlerde Birleşmiş Milletler´e bağlı olarak görev yapabilme yeterliliğine sahip, dünyadaki birkaç sivil toplum örgütünden biri ve TÜRKİYEMİZİN biricik AKUT´u olduk. Ancak tüm bunları yaparken, en eski sevdamız Dağcılıktan hiç vazgeçmedik.

Zorlu bir spor DAĞCILIK. Kişinin psikolojik ve fiziksel sınırlarını zorlayan, maksimum seviyede sabır, dikkat ve bilinç gerektiren bir spor. Bu tarz sporlar, nitelikli bir eğitim ve rehberlik desteğini gerekli kılmakta. Bu gereklilikten yola çıkarak, 2009 yılının Ağustos ayında “AKUT Dağcılık” birimimizi kurduk ve çok çeşitli eğitim programları hazırladık. 

Eğitimlerimizin yanı sıra, farklı coğrafyalarda çeşitli tırmanışlar gerçekleştirmekte ve Toroslardan Kuzey Anadolu Dağları´na, Demavend´den Himalayalar´a kadar uzanan, dağlara, yükseklere, daha yükseklere olan büyülü yolculuğumuza, ara vermeksizin devam etmekteyiz.

Muhteşem gönüllülerimizin üstün başarıları ile bugüne dek 300´ü aşkın zirve gördük.

Siz de bizimle bu deneyimi paylaşmak için AKUT ile irtibata geçebilirsiniz.

/resimler/2018-6/8/1129316973074.jpg

Zirvelerimizden Örnekler:

2009 (Aladağlar-Alaca) / 2009 (Aladağlar-Emler) / 2010 (Aladağlar-Demirkazık) / 2010 (Demavend) / 2010 (Everest) / 2010 (Ağrı Dağı) / 2011 (Kaçkarlar) / 2011 (Güngörmez Dağı) / 2011 (Ağrı-Kış) / 2011 (Erciyes-Kış) / 2012 (Ağrı-Kış) / 2013 (Ağrı-Kış) / 2013 (Erciyes-Kış) / 2013 (Aladağlar-Demirkazık-Kış) / 2014 (Ağrı-Kış) / 2014 (Aladağlar-Demirkazık-Kış) / 2015 (Aladağlar-Kaldı) / 2015 (Kaçkarlar) / 2015 (Erciyes-Kış) / 2016 (Kızlarsivrisi) / 2016 (Aladağlar-Güzeller-Kış) / 2016 (Aladağlar-Emler) / 2017 (Uludağ-Kış) / 2017 (Erciyes-Kış) / 2017 (Aladağlar-Kaldı) / 2017 (Kilimanjaro) / 2017 (Kaçkarlar) 

/resimler/2018-6/8/1141410333654.jpg

            AKUT Geleneksel Türk Okçuluğu (OKÇULUK) Branşı

İnsanlık tarihinin en eski buluşlarından olan “OK”, bir hayatta kalma aracı olarak avcılıkta ve kendini korumada kullanılmış olan, insan neslini bugünlere taşıyan basit ama dahiyane bir silah. 

Okçuluğun tarihi ile paralel olarak, at üzerinde avlanmak suretiyle savaş becerilerinin artırılması ve geleneksel sürek avlarının tertip edilmesi de çok eski tarihlere dayanmakta. Türkler için “ATLI OKÇULUK” tarihinin MÖ. 9. Yüzyıla kadar indiğini biliyoruz. Yaşadığımız tüm topraklardaki varlığımızı ok ile avlanarak ve ok ile savaşarak korumuş bir milletiz. Öyle ki Habsburg Savaşları´nda Avusturya ordularına komuta eden İtalyan Komutan Ferdinand, kaleme aldığı yazısında Türk sipahisinin oklarından sakınılması gerektiğinden bahsetmektedir.

Teknolojinin gelişimi ile avcılık ve savaş alanlarındaki etkinliğini kaybeden “OKÇULUK”, zaman içinde bir spor dalı olarak varlığını sürdürmeye devam etti.

Ulu Önder Atatürk, 1937 yılında, eski kemankeş ailelere Okspor´u kurdurarak bu alandaki boşluğu doldurmak istemişse de Ata´nın ölümünden bir yıl sonra 1939 yılında “Okspor” kapatıldı.

Geleneksel Türk Okçuluğu´nun yeniden canlandırılmasını ve kültürümüzün bir parçasının doğru şekilde tanıtılıp yaygınlaşmasını sağlayabilmek, yeni sporcular yetiştirip müsabakalara katılabilmek ve bu konuda akademik araştırmalar hazırlayıp kaynak yaratabilmek amaçlarıyla, AKUT Spor Kulübü olarak 2014 yılında “AKUT Geleneksel Türk Okçuluğu” branşımızı kurduk. Çalışmalarımız ülkemizin çeşitli bölgelerinde devam etmekte. 

Branşımızla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için AKUT ile irtibata geçebilirsiniz.

/resimler/2018-6/8/1143467394463.jpg

AKUT KAR SPORLARI Branşı

2005 yılında önce bir okul takımı, sonrasında ise bir aileler topluluğu hareketi olarak doğan AKS (Ailece Kayak Severler), ülkemizin en itibarlı gönüllü kuruluşu olan AKUT Arama Kurtarma Derneği´nin spor alanında da faaliyet göstermeye başlamasıyla, 2009 yılında AKUT ile birleşti ve o günden sonra AKS artık, “AKUT Kar Sporları” olarak tanındı.

Aynı yıl, AKUT Spor Kulübü lisansı ile yarışan sporcularımız, ilk defa katıldıkları Asım Kurt Kulüplerarası Kayak Şampiyonası´nda Türkiye İkincisi oldular. AKUT´lu sporcular 2010-2011 sezonunda da bir önceki sezondaki başarılarını korudular. AKUT Kar Sporları, aynı yıl, kayağın kardeş sporu snowboard branşında da takım kurmaya karar verdi. Bu branşta da başarılı sonuçlar alan sporcularımız, 2 genç kadın sporcusunu 2012-2013 sezonunda Avrupa Gençlik Kış Oyunları´na gönderdi ve 2 Türkiye Şampiyonu çıkararak başarısının tesadüf olmadığını gösterdi.

Güvenilir, dürüst, çalışkan, gönüllü ve sportmen olma değerleri ile yola çıkan AKUT Kar Sporları Takımımız, kurulduğu günden bu yana Kayak dalında 43´ü Millî sporcu olan 78 sporcu yetiştirip ulusal ve uluslararası müsabakalarda 87 derece; Snowboard dalında ise 7´si Millî sporcu olan 32 sporcu yetiştirip ulusal ve uluslararası müsabakalarda toplam 37 derece elde etti. 

Bugün, Türk Kayak A Millî Takımı Kış Olimpiyatları aday kadrosundaki 2 kadın sporcunun ikisinin birden AKUT Kar Sporları takımından olması, bizim için büyük bir onur kaynağı.

Bir okul takımından doğup Ankara, İstanbul ve Kocaeli illerimizde şubeleşen; İzmir, Bayburt, Erzurum, Kayseri, Eskişehir ve Mersin´den de gelen sporcularımızdan örnek bir takım meydana getiren AKUT Kar Sporları, bugün artık, ilköğretim seviyesinden üniversite seviyesine kadar çeşitli yaşlarda sporcusu olan bir büyük aileye dönüştü. 

Bünyesinde onlarca Türkiye Şampiyonu ve Millî Takım sporcusu barındıran AKUT Kar Sporları Takımı ile daha yakından tanışmak, bu coşkunun ve heyecanın parçası olmak, yeni sporcularla geleceğin takımında yer almak için www.akutkarsporlari.org ve www.facebook.com/AKUTAKS´i ziyaret edebilirsiniz. 

/resimler/2018-6/8/1146185471771.jpg

AKUT MOTOSİKLET Branşı 

Sadece bir sezonda 151 kupa alarak TMF tarihinde “en çok kupa alan takım” rekoru kıran bir takım düşünün. Ve bu takım bir önceki yıl “Pist” yarışlarında 34 Birincilik, 21 İkincilik ve 29 Üçüncülük; “Süpermoto” yarışlarında 6 Birincilik, 7 İkincilik ve 5 Üçüncülük; “Enduro” yarışlarında 1 İkincilik ve 1 Üçüncülük; “Motokros” yarışlarında ise 6 Birincilik, 6 İkincilik ve 1 Üçüncülük elde ederek 111 kez kürsü görmüş olsun… İşte o takım AKUT Motosiklet Takımı.

2012 yılında kurulan “MOTOSİKLET” branşımız, AKUT´un yüz akı. 

Motosiklet branşımızı kurarken öncelikli hedefimiz, arama-kurtarma gerektiren acil durumlarda öncü bir ekiple olay yerine çok daha hızlı bir biçimde ulaşabilmek, olay yerinde ilk yönlendirmeleri doğru yapabilmek ve arkadan gelecek donanımlı ekibimizin tam olarak nasıl bir hazırlıkla bölgeye ulaşması gerektiğini birinci elden teyit edebilmekti. AKUT gönüllülerinin neredeyse yarısı gündelik yaşamında motosiklet kullandığı için, bu takımı kurmak bizim için zor olmadı. Ayağımızın tozuyla girdiğimiz 2013´teki Pist Kupası´nda “Üçüncülük” elde edince hem şaşırdık hem de sevindik. 2014´te açık ara farkla Türkiye Pist Şampiyonu olduk ve yine şaşırdık ve sevindik. Üçüncü yılımızda ise yine hem Türkiye Pist Şampiyonu olduk hem de Süpermoto kupasında, efsane Kenan Sofuoğlu´nun çok başarılı takımının arkasından, “Türkiye İkinciliği” elde ettik. Bu kez yine sevindik ancak artık şaşırmıyorduk çünkü biliyorduk ki hiçbir başarı asla “öylesine” gelmiyordu.

20´si üstün yeteneklerde donanmış harika birer çocuk olan 52 yarışçımız var ve bu 52 yarışçımız bugüne dek 266 kupayı derneğimize getirerek bizleri çok çok mutlu etti.

Bundan sonrası için iki büyük hedefimiz var: Birincisi, AKUT´un misyonuna uygun olarak, yeni Avrupa ve Dünya şampiyonları yetiştirmek; ikincisi ise Türkiye´de “motosiklet” ve “bisiklet” kültürünü geliştirmek için, özel donanımlı bir tırla Türkiye´yi dolaşmak, güvenli sürüş tekniklerini öğretmek, kask ve koruyucu kıyafetlerin önemini anlatmak ve bilinçsizlikten kaynaklanan kazaların, sakatlıkların ve ölümlerin azaltılmasına katkıda bulunmak.

AKUT´la birlikte, bu başarıların gururunu yaşamak isteyen ve ülkemizin, motosiklet branşlarında gelişmesine katkıda bulunmak isteyen herkesi AKUT´a davet ediyor; tüm motosiklet tutkunlarına güvenli ve keyifli sürüşler diliyoruz. 

/resimler/2018-6/8/1146495159706.jpg

AKUT Spor Kulübü ORYANTİRİNG Branşı 

AKUT gönüllülerini “ORYANTİRİNG” sporu ile buluşturmak ve yeni sporcular yetiştirmek üzere, 2016 yılının Kasım ayında tescillenen AKUT Spor Kulübü Oryantiring branşımız; 23´ü lisanslı 114 sporcumuz ile kısa zaman aralığında önemli başarılara imza attı.

Ankara, Seferihisar, İzmir, Kaş, Giresun, Trabzon ve Mersin ekiplerimizden toplam 115 gönüllü sporcumuz, branş tescilinin ardından katıldıkları Federasyon Kademe yarışlarında 3 kez “Üçüncülük”, 2 kez “İkincilik” ve 1 kez de “Birincilik” elde ederek göğsümüzü kabarttılar.

Temel hedefi kısa zaman aralığında harita ve pusula yardımı ile yön bulmak olan “Oryantiring” sporu; kısıtlı sürede ilgili rotaya ulaşmaya çalışılırken keyifli dakikalar yaşatmasının yanı sıra, aynı zamanda doğada meydana gelen kazalar veya kaybolmalar nedeniyle AKUT Arama Kurtarma Derneği tarafından gerçekleştirilen “Doğa Arama-Kurtarma” operasyonlarında, gönüllülerimizin sahadaki etkinliklerini artıran en önemli faaliyetlerin başında yer almakta. 

Oryantiring branşımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için AKUT ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
/resimler/2018-6/8/1148048911176.jpg

AKUT SUALTI Branşı

Üç tarafı denizlerle çevrili olan güzel ülkemizde, su sporlarını yaygınlaştırmak için AKUT Sualtı Branşını kurmaya karar verdik. Birkaç gönüllü sporcumuz ile başladığımız eğitim ve etkinlik çalışmalarımız kısa sürede dikkatleri üzerine topladı ve AKUT gönüllüleri su altında olmayı çok sevdi.

Marmara Depremi´nde yaşamını kaybeden depremzedelerimizi anmak için 17 Ağustos 2017´de, Değirmendere Çınarlık Meydanı´nda gerçekleştirdiğimiz anma dalışımızın ardından 30 Ağustos´ta “30 Ağustos Zafer Bayramı” anısına, al bayrağımızla su altındaydık. 

Türkiye´deki “Sualtı Tarihî ve Kültürel Değerlerin Korunması” projelerine öncülük etmek, “SUALTI” zenginliklerimizi keşfetmek, kıyı-kenar şeridinde çevre temizlik faaliyetleri gerçekleştirerek doğamızı korumak, AKUT Arama Kurtarma Derneği tarafından gerçekleştirilen “Sualtı Arama-Kurtarma” operasyonlarına katılacak gönüllülerimizin hareket kabiliyetlerini geliştirebilmek ve ihtiyaç duyulabilecek konularda sportif çözümler üretebilmek gibi birbirinden değerli vizyonlarla, yolumuza durmaksızın devam etmekteyiz.

14 yaşını doldurmuş gençlerden başlayarak, sağlık sorunu olmayan tüm denizseverlerle buluşmayı hedeflediğimiz SUALTI branşımız, tüm sporseverlere açıktır.

Su altında görüşmek üzere…

/resimler/2018-6/8/1148571870531.jpg

AKUT YELKEN Branşı 

AKUT Kar Sporları Takımı´nın kayakta ve snowboard´da başarılı olan sporcularının, yaz aylarını değerlendirebilmek için “KİTE” sporuna yönelmeleri ile 4 Millî sporcumuzun katıldığı Kiteboard kamplarımız 2009 yılında başladı. Bu 4 sporcumuzun gösterdiği başarılı çalışmalar ve onlarla birlikte bu spora ilgi duyan gençlerin varlığı, bizi YELKEN sporuna yönelmeye teşvik etti.

AKUT Spor Kulübü, 2014 yılında Kiteboard ve Yelken sporunda sporcu yetiştirmek amacıyla “YELKEN” branşını kurdu. Çalışmalarımızın merkezi Muğla Akyaka´da olsa da benzer çalışmaları güzel ülkemizin pek çok kıyı kesiminde sıklıkla tekrarlamaktayız. 

Halen 25 sporcumuz mevcut olup ilk kez yarıştığımız 2014 “Kiteboard” Şampiyonası´nda, sporcumuz ilk dereceyi AKUT´a kazandırdı. Sonrasında pek çok uluslararası ve ulusal müsabakalara katılan sporcularımız, “KIŞIN DAĞIZ YAZIN DENİZ” sloganı ile AKUT´umuzu ve ülkemizi başarıyla temsil etmekteler.

Tüm branşlarımız gibi AKUT Yelken branşının da temek hedefleri sporcuların fiziksel ve ruhsal gelişimini desteklemek; takım ruhuna sahip, çevresine ve topluma duyarlı, özgüveni yüksek, doğa ile barışık, çok yönlü, hedef odaklı, kendini sürekli geliştiren ve hayat boyu spor felsefesini benimseyen mutlu bireyler yetiştirmek ve bu ortak değerleri yaygınlaştırmak için çabalamaktır.

AKUT Yelken branşımıza dahil olmak için AKUT ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

/resimler/2018-6/8/1149297135358.jpg

AKUT Spor Kulübü İstatistiksel Veriler

Branşlar

Yetiştirilen Sporcu Sayısı

MillîSporcu Sayısı

Devam Eden Sporcu Sayısı

Elde Edilen Ulusal-Uluslararası Ödül Sayısı

Atletizm

150

0

57

85

Kayak

78

43

22

87

Snowboard

32

7

20

37

Dağcılık (Yarışması yok)

70

0

35

300´ü aşkın zirve

Motosiklet

200

14

40

266

Bisiklet

50

0

50

0

Türk Okçuluğu

135

0

32

2

Paralimpik Yelken

14

0

1

0

Satranç

25

0

25

0

Triatlon

1

0

1

0

Oryantiring

110

0

21

2

TOPLAM:

865

66

274

428

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AKUT Spor marka
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Avşa sahası açılıyor
Avşa sahası açılıyor
İlk maç 23 Eylül´de
Marmara grubu 23 Eylül´de
Marmara grubu 23 Eylül´de
Amatör Lig fikstürleri belli oldu
ASKF´nin vefası
ASKF´nin vefası
Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonundan 10 plaket
Önce kitap, sonra antrenman
Önce kitap, sonra antrenman
Erdekli atletler, kitap okumadan antrenmana çıkmıyor
Eski federasyon başkanı Ulusu Erdek´te
Eski federasyon başkanı Ulusu Erdek´te
Eski Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu: “VAR uygulaması büyük olaylara yol açacak” “Türk futbolunun Avrupa ve dünyada yeri yok”
BANVİT´TE KONDİSYONERLER BELLİ OLDU
BANVİT´TE KONDİSYONERLER BELLİ OLDU
YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLAYAN BANVİT´TE TÜM KATEGORİLERDE GÖREV ALACAK KONDİSYONERLER BELLİ OLDU
Kurtdere´nin beyi Balaban
Kurtdere´nin beyi Balaban
59. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri´nin final karşılaşmasında İsmail Balaban, Orhan Okulu´yu yenerek altın kemerin sahibi oldu.
Erdek´te bir ilk
Erdek´te bir ilk
Uluslararası Su altı görüntüleme yarışması
Fikstür çekildi
Fikstür çekildi
Banvitspor, ilk maçını evinde Arel Üniversitesi Büyükçekmece ile oynayacak
DURSUN ALBENİ GÖNEN BESK´TE
DURSUN ALBENİ GÖNEN BESK´TE
Albeni Gönenspor´da Antrenör oyuncu olarak görev yapacak
 "sticker"ilgi görmedi
"sticker"ilgi görmedi
Bandırmaspor´a destek için 20 liradan satışa çıkan "sticker"ları yalnızca 50 kişi aldı
Maçı dev ekranda izlediler
Maçı dev ekranda izlediler
Sarı lacivertliler, Şehzade´de buluştu.
Kurtdereli Güreşleri 10 Ağustos´ta Başlıyor!
Kurtdereli Güreşleri 10 Ağustos´ta Başlıyor!
Cihan Şampiyonu Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına 59.´su düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Güreşleri başlıyor
Eren, emekliliğini istedi
Eren, emekliliğini istedi
Erdek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Erdem Eren, emekliliğini istedi
AYVALIKGÜCÜ BELEDİYESPOR 2017-2018 SEZONUNU AÇTI
AYVALIKGÜCÜ BELEDİYESPOR 2017-2018 SEZONUNU AÇTI
Başkan Gençer, Ayvalık´ımıza hak ettiği şampiyonluğu yaşatmak istiyoruz´´
"17 Eylül Gençlik Gücü”
"17 Eylül Gençlik Gücü”
Hedef, sosyal yönü güçlü, başarılı sporcular yetiştirmek
Kurtdere Güreşleri´ne davet edildi.
Kurtdere Güreşleri´ne davet edildi.
Kurtdere Güreşleri´ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve devlet protokolü kırmızı dipli mumla davet edildi.
Fenerıum´da buluştular
Fenerıum´da buluştular
Bandırma - Erdek Fenerbahçeliler derneklerinden kulüp´e katkı projesi
MARCUS THORNTON BANVİT´TE
MARCUS THORNTON BANVİT´TE
Banvit, Canton Charge´da forma giyen Amerikalı oyun kurucu Marcus Thornton ile anlaştı.
Dünya Sarı Kanarya Fenerbahçeliler günü
Dünya Sarı Kanarya Fenerbahçeliler günü
Bandırma Fenerbahçeliler derneği 19-07- 2018, saat 19.07 Fenerbahçeliler gününü kutladı.
Galatasaray T.T. Arena´da buluştular
Galatasaray T.T. Arena´da buluştular
Türkiye genelinde faaliyette olan 86 Dernek yönetimi hazır bulundu
Fikstür belli oldu
Fikstür belli oldu
Bandırmaspor´un ilk maçı Kahramanmaraşspor ile Bandırma´da
BANVİT BASKETBOL ALTYAPI SEÇMELERİ BU KEZ İZMİR VE ANTALYA´DA
BANVİT BASKETBOL ALTYAPI SEÇMELERİ BU KEZ İZMİR VE ANTALYA´DA
Bandırma´da yapılan seçmelere 500´e yakın sporcu katıldı, seçmelerin diğer bölümleri ise İzmir ve Antalya´da yapılacak.
BANVİT´TE  AHMET GÜRGEN DÖNEMİ
BANVİT´TE AHMET GÜRGEN DÖNEMİ
BANVİT BASKETBOL KULÜBÜ, 2018-2019 SEZONU İÇİN A TAKIM BAŞANTRENÖRLÜĞÜ GÖREVİNE AHMET GÜRGEN´İ GETİRDİ
Deniz Kayatepe B´deki yerini korudu
Deniz Kayatepe B´deki yerini korudu
Hakem ve gözlemci klasmanları açıklandı
ALTYAPI SEÇMELERİ  YAPILDI
ALTYAPI SEÇMELERİ YAPILDI
ŞAMPİYON BANVİT ALTYAPISI YENİ YETENEKLERİNİ BANDIRMA´DA AĞIRLADI
15 Temmuz kupası
15 Temmuz kupası
15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik Günü Yıldızlar Futbol Turnuvası´nda kupa Dersaadet Kuran Kursu takımın
Erdekspor´da da çalışmıştı
Erdekspor´da da çalışmıştı
Cangök, Balıkesirspor´un alt yapı koordinatörü
MHK eski başkanı Çulcu Erdek´teydi
MHK eski başkanı Çulcu Erdek´teydi
Çulcu: “Açıklanan Süper Lig hakem kadrosu yetersiz, MHK başarısızdır”
ALTYAPI SEÇMELERİ 14 TEMMUZ´DA
ALTYAPI SEÇMELERİ 14 TEMMUZ´DA
Banvit altyapıda geleceğin yıldız adaylarını arıyor.
FIBA ŞAMPİYONLAR LİGİ´NDE  KURALAR ÇEKİLİYOR
FIBA ŞAMPİYONLAR LİGİ´NDE KURALAR ÇEKİLİYOR
FIBA ŞAMPİYONLAR LİGİ´NİN İDDİALI EKİPLERİNDEN TEMSİLCİMİZ BANVİT´İN DE YER ALDIĞI KUPADA KURALAR ÇEKİLİYOR
BANVİT BASKETBOL ALTYAPI SEÇMELERİ 14 TEMMUZ´DA
BANVİT BASKETBOL ALTYAPI SEÇMELERİ 14 TEMMUZ´DA
Banvit Basketbol Kulübü altyapıda geleceğin yıldız adaylarını arıyor.
ALEX PEREZ BANVİT´TE
ALEX PEREZ BANVİT´TE
Banvit 25 yaşındaki Meksika asıllı Amerikalı oyun kurucu Alex Perez ile anlaştı.
Bandırmaspor, Kırmızı Grup´ta
Bandırmaspor, Kırmızı Grup´ta
Kamp programı da belli oldu
DEVIN OLIVER BANVİT´TE!..
DEVIN OLIVER BANVİT´TE!..
Banvit Amerikalı oyuncu Devin Oliver ile anlaştı.
JORDAN MORGAN BANVİT´TE!..
JORDAN MORGAN BANVİT´TE!..
Banvit geçtiğimiz sezon Slovenya Basketbol Ligi takımlarından Petrol Olimpija Ljubljana´da oynayan Amerikalı oyuncu Jordan Morgan ile anlaştı.
STEFAN BIRCEVIC  BANVİT´TE!..
STEFAN BIRCEVIC BANVİT´TE!..
Banvit geçtiğimiz sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından İstanbul BBSK´da oynayan Sırp oyuncu Stefan Bircevic ile anlaştı.
Dev GS bayrağı
Dev GS bayrağı
Erdek Cumhuriyet alanına dev bir Galatasaray (GS) bayrağı asıldı.
Geceleri zifiri karanlık
Geceleri zifiri karanlık
Bu sahaya yazık oluyor!
Yeni Başkan Karlahan
Yeni Başkan Karlahan
Bandırmaspor olağanüstü genel kurulunda başkanlık koltuğuna ortak aday Göksel Karlahan oturdu.
Bandırmaspor gençleşiyor
Bandırmaspor gençleşiyor
Bandırmaspor Amatör Milli takım oyuncularından Alp ve Ceyhun´u renklerine kattı.
Katrancı Mehmet Pehlivan anısına
Katrancı Mehmet Pehlivan anısına
KATRANCI MEHMET PEHLİVAN 1.GÖBEL AYAĞLI GÜREŞLERİ GELENEKSEL HALE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR.
Oğulcan Şahin´le sözleşme yenilendi
Oğulcan Şahin´le sözleşme yenilendi
Transfer çalışmalarına hız verildi.
Sezona veda
Sezona veda
BANVİT BK BAŞKANI ÖZKAN KILIÇ:‘‘ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM. GELECEĞE DAHA UMUTLA BAKIYORUM. ´´
Deneyim konuşuyor
Deneyim konuşuyor
Bandırmaspor´un eski yöneticisi Önkol: “Bandırmaspor, eski futbolcuları Kılıç ve Dal´dan yararlanmalı”
World Football Week´te geri sayım sürüyor!
World Football Week´te geri sayım sürüyor!
Organizasyonun başındaki isim ise Beşiktaş ve Milli Takım´ın efsane ismi Ali Gültiken.
Kupa ve Madalya ile döndüler
Kupa ve Madalya ile döndüler
Erdek Atletizm kulübü Çanakkale´de yapılan TAF festivalinden kucak dolusu madalya ve kupa ile döndü
Amatör takımlara müjde
Amatör takımlara müjde
Bakanlık faal amatör spor kulüplerine maddi yardım yapılacak.
Banvit Basketbol Kulübü´nden YALANLAMA
Banvit Basketbol Kulübü´nden YALANLAMA
YALAN VE ASILSIZ haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık.
Güne özel parkur
Güne özel parkur
Banbis, 3 Haziran Dünya Bisiklet Gününde, Bandırma-Erdek turu yaptı.
BANVİT SEZONU TAMAMLADI
BANVİT SEZONU TAMAMLADI
BANVİT SAHASINDA KONUK ETTİĞİ FENERBAHÇE DOĞUŞ´A SERİNİN ÜÇÜNCÜ MAÇINDA 73-84 MAĞLUP OLDU VE SEZONA NOKTAYI KOYDU.
BANVİT TARAFTARIYLA YARI FİNAL SERİSİNE TUTUNMAK İSTİYOR!
BANVİT TARAFTARIYLA YARI FİNAL SERİSİNE TUTUNMAK İSTİYOR!
01 HAZİRAN CUMA, SAAT 20.45 BANVİT - FENERBAHÇE DOĞUŞ BANVİT KARA ALİ ACAR SPOR SALONU CANLI YAYIN BEINSPORTS 3
"Oyum Ali Koç´a."
"Oyum Ali Koç´a."
Sarı lacivertli kulübün Kongre delegesi Mim. Hüseyin Sarı, Fenerbahçe´nin geleceği için alternatif aday Ali Koç´u işaret etti.
BANVİT İSTANBUL´DAN BAŞI DİK DÖNÜYOR!..
BANVİT İSTANBUL´DAN BAŞI DİK DÖNÜYOR!..
BANVİT DEPLASMANDA KONUK OLDUĞU FENERBAHÇE DOĞUŞ´A SERİNİN İKİNCİ MAÇINDA UZATMA SONUNDA 98-93 MAĞLUP OLDU.
BANVİT BANDIRMA´YA AVANTAJLA DÖNMEK İSTİYOR
BANVİT BANDIRMA´YA AVANTAJLA DÖNMEK İSTİYOR
30 MAYIS ÇARŞAMBA, SAAT 20.45 FENERBAHEÇE DOĞUŞ - BANVİT ÜLKER SPOR VE ETKİNLİK SALONU CANLI YAYIN NTV
 BANVİT DEPLASMANDA SON BÖLÜMDE KAYBETTİ
BANVİT DEPLASMANDA SON BÖLÜMDE KAYBETTİ
BANVİT DEPLASMANDA KONUK OLDUĞU FENERBAHÇE DOĞUŞ´A İYİ OYUNUNA RAĞMEN 86-81 MAĞLUP OLDU
GS´li taraftarlarda kurumsallaşma sürüyor
GS´li taraftarlarda kurumsallaşma sürüyor
Galatasaraylı taraftarlar dernekleri 6. olagan federasyon toplantısı için bir araya geldi.
Reklamlar

 /resimler/2018-8/15/1602061958946.jpg

/resimler/2018-6/14/1717156314892.gif

/resimler/2018-6/14/1724418446949.gif

 

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar