Artık yok

Çevresel anlamda konut bölgesinde kalan Genel Ev nihayet kaldırıldı.

1960 lı yıllarda dönemin belediyesi tarafından Ordu caddesindeki faaliyeti sonlandırılarak ruhsat hakkı karşılığı Ayyıldız Mahallesi ile Yeni Mahalle arasında kalan eski Erdek yolu Malta deresi üzerindeki 7.400 m2 lik alan üzerine taşınan Genel Ev, daha sonraki süreçte her iki mahallenin yapılaşma anlamında yakın çevreye kadar konut alanına dönüşmesi, okul ve cami gibi önemli yapıların hayata geçtiği Ayyıldız'da bugün hazırlanan programla Genel Ev'in varlığına son verildi.

Genel Ev'in Bandırma'daki faaliyetini tümü ile sonlandırma noktasında yapılan protokol ile 7400 m2 lik alan için 4 ayrı müstecire toplan m2 başına 900.ooo tl olmak üzere toplamda 6.660.000. tl ödemede bulunulduğunu açıkladı.

Genel Ev'deki törende Muhtar ali Derman, CHP Başkanı Dr. Selim Panç ve Başkan Tolga Tosun'un konumaları ardından iş makinesinin direksiyonuna geçen Başkan Tosun yıkıma ilişkin ilk vuruşu yaptı.
Mücahit ÖZKABAN
12.03.2021 17:44:48
Doktorda maske yok sunucuda maske yok . Baya biseymis gibi siyasete alet ediliyor .Benim paramla bana hizmet vereceğine pankart yapiliyor ayıp yazık günahtır yaaaa.

Anahtar Kelimeler: Artık
  • Cuma 18 ° / 4 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak