Ayvalık'ta en düşük maaş 3.250. tl

Balıkesir'in Demokrat Partili tek belediye başkanı Mesut Ergin, hem hizmet üretiyor, hemze çalışanının alın terinin karşılığını veriyor.

2019 yerel seçimlerinde Ayvalık belediye başkanlığına aday olduğu CHP tarafından üzeri çizilen Mesut Ergin, Aday olduğu Demokrat Parti'den Başkan seçildiği Ayvalık'ta 22 aylık görev süresinde hem proje üretmede, hemze projelerini hayata geçirmekte istikrardan ödün vermeyen çalışanlarının emeğini sonuna kadar destekleyerek çalışanlarının en düşük maaşını 3.250. tl ye taşıdı.

Ayvalık Belediyesi’yle Belediye-iş Sendikası Balıkesir Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Belediye ve sendika temsilcileri arasında varılan anlaşmaya göre;  iki yıllık “Toplu İş Sözleşmesi” kapsamında, belediyede çalışan emekçilerin en düşük aldığı ücret 3 bin 250 TL, en yüksek ise 3 bin 800 olarak belirlendi. Çalışanların ücretlerinde birinci yılın sonunda enflasyon oranında artış sağlanacak.

Ayvalık için gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde 24 saat aralıksız alın teri döken işçilerin emeklerinin karşılığını aldığını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “2019 yılının Nisan ayında görevi devraldığımızda 300 milyon liralık borç yükünü kucağımızda bulduk. Bugün artık gelir gider dengesinde, gelirler lehine artışı sağlandık. Göğsümüzü gererek toplu sözleşmeler yapabiliyoruz.. Çalışanların maaşlarını zamanında aldığı, emekli olan işçilerin tazminatlarının gününde yatırıldığı, piyasaya olan borçların gününde ödendiği güvenilir bir belediye konumuna geldik” dedi.
Anahtar Kelimeler: Ayvalık' düşük ..
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak
  • Pazartesi 18 ° / 10 ° Bulutlu