Başkan Karışık, Kırdar’ı görevinden aldı.

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, belediye başkan yardımcısı Canan Kırdar’ı görevinden aldı.

Başkan Karışık, CHP’li Kırdar’ın “tasarruf önlemleri” kapsamında görevinden alındığını belirterek, “Bu kararımın ardında başka bir neden aranmasın” dedi.

YENİ ATAMA YOK

Başkan Karışık, Erdek Belediye Başkan Yardımcılığına yeni bir atama yapmayacağını açıkladı.

Karışık, tasarruf önlemleri kapsamında personel arasında başka görev değişiklikleri de yapabileceğine işaret etti.

Uzun süredir, atanmış olarak Erdek Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Erdek Belediye Meclis Üyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Canan Kırdar’ın bu görevleri sürecek.

Karışık’ın, bir süre önce istifasını istediği, Kırdar’dan, “Ben istifa etmeyeceğim. Beni görevden sen al” dediği öne sürüldü.

Karışık’ın bu kararıyla Erdek Belediyesi’ndeki başkan yardımcısı sayısı bire indi. Bu görevi halen Hulusi Ay sürdürüyor.    ÖNDER BALIKÇI
Deniz Erdoğan
19.08.2021 00:24:45
Seçilmiş Erdek belediye meclis üyesi ni aynı zamanda başkan yardımcısı görevini yürüten canan hanımı görevden alinmasini etik doğru bulmuyorum .tasarruf tedbirleri kapsamında alınması gereken başkan yardımcısı atanmış Hulusi beydir.bu yapılan demokrasiye ayardir .sayın burhan karisikin belediye yönetimi ni bilmeme acizligidir.kamyoncu başkanını Erdek ilçesine baskan seçersen olacağı budur.

  • Cumartesi 22.5 ° / 10.9 ° Bulutlar
  • Pazar 18.7 ° / 11 ° kırık bulutlar
  • Pazartesi 15.9 ° / 6 ° kırık bulutlar