Anahtar Kelimeler: ekran kapatmaya kayıtsız kalmadı
  • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli
  • Cumartesi 37 ° / 23 ° Güneşli
  • Pazar 29 ° / 17 ° Güneşli

Balıkesir

14.08.2020

  • İMSAK 04:39
  • GÜNEŞ 06:13
  • ÖĞLE 13:18
  • İKİNDİ 17:06
  • AKŞAM 20:13
  • YATSI 21:41

CHP ekran kapatmaya kayıtsız kalmadı

CHP Bandırma ilçe Başkanlığı, gerçekleştirdiği basın açıklaması ile ekran kapatma uygulamalarını kınadı

CHP Bandırma İlçe Başkanlığı gerçekleştirdiği basın açıklamasında; 

"Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde  Halk TV ve TELE1 kanallarına keyfi olarak 'ekran karartma' yaptırımı uygulandı.  Bu yaptırım ülkemizde muhalif olan herkese Saray'ın bakış açısını gösteren, kendisinden olmayan herkesi yok saymanın da ötesine geçerek yok etmek isteyen, demokrasi ile aynı cümle içinde bile kullanılmayacak tavrını gözler önüne sermiştir."

          "   Halk TV ve TELE1'e RTÜK tarafından oy çokluğuyla getirilen yayın yasağı, farklı görüşlerdeki  kanalları susturmaya yönelik, tek sesli bir yaklaşımı öngören, Anayasa tarafından güvence altında olması gereken basın özgürlüğünü ortadan kaldıran bir karardır. Türkiye'yi AKP'nin nasıl yönetemediğinin bir fotoğrafıdır.

             T.C. Anayasası’nın 26. maddesine göre “herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.Bu yasaklar Anayasal olan bir hakkın  gaspıdır. 

              Bu yanlış tutumdan ve anlayıştan bir an önce dönülmelidir! 31 Mart hazımsızlığını kılcal damarlarına kadar hisseden tek adam rejimi, sağlıklı karar verme yetisini kaybetmiş durumda olup, baskı ve zorbalıkla ayakta kalma çabasındadır. 31 Mart'ta kaybetmesinin ve ileride de de kaybetmeye mahkum olmasının intikamını Partimiz İl Başkanlarından, sosyal medyada 'oy moy yok' diyen gençlerden, belediye başkanlarımızdan almaya çalışan AKP hükümeti  görüldüğü üzere gerçekleri gizlemek için 'karanlık ekranlara' muhtaç durumdadır. 

              Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nde demokrasinin yok edilişine sessiz kalmıyoruz. Halk TV ve Tele1’nin karartılmasını isteyen, karanlıklar arkasına gizlenerek ayakta kalmaya çalışan zihniyete karşı birlikte mücadele etme  ve dayanışma çağrısında bulunuyoruz karanlığı, sansürü ve yandaşa kıyağı buyuranlara karşı, biz de yılmadan ve bir adım geri atmadan aydınlığı, gerçeği ve ifade özgürlüğünü savunmaya devam edeceğiz!

            Ne ekranların ne de yaşamın karartılmasına izin vermeyeceğiz!"

                                                                                                                                Dr. Selim Panç
                                                                                                                       CHP Bandırma İlçe Başkanı