(Concovid)" İstanbul’da Gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Düzenlenen ve Üniversitemizin de Paydaş Olduğu “Online International Conference of Covid-19 (Concovid)" İstanbul’da Gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Karatay Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi iş birliğiyle 12-13-14 Haziran 2020 tarihlerinde dünyada ilk kez online olarak düzenlenen Covid-19 (Concovid) kongresine, Türkiye’nin yanı sıra Malezya, Çin, Japonya, İtalya, ABD ve İran’dan yaklaşık 250 araştırmacı katıldı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin açılış konuşmasını yaptığı, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in de konuşmacılar arasında yer aldığı Covid-19 kongresinde sağlık, eğitim, ekonomi, pazarlama, uluslararası ilişkiler ve diğer sosyal alanlarda çalışmalar görüntülü konferans şeklinde sunularak pandeminin farklı ülkelerdeki mevcut durumu, uygulanan politikalar ve farklı alanlarda ortaya çıkan sorunlara yönelik alternatif çözümler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.
  • Perşembe 6 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 11 ° / 1 ° Sağanak
  • Cumartesi 10 ° / 1 ° Bulutlu