DEVA’dan 7 kadın için 7 fidan

(DEVA) Erdek İlçe Başkanlığı, 2021 yılının ilk iki ayında Balıkesir il genelinde erkekler tarafından katledilen 7 kadın için 7 adet fidan dikti.

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Erdek İlçe Başkanlığı, 2021 yılının ilk iki ayında Balıkesir il genelinde erkekler tarafından katledilen 7 kadın için 7 adet fidan dikti.

8 Mart “Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla Erdek’in liman bölgesindeki meteoroloji istasyonu yeşil alanında kadın şiddetine dikkat çekip ‘dur’ demek adına fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

DEVA Erdek İlçe Başkanı Murat Sever ve yönetim kurulu üyelerinin birlikteliğiyle düzenlenen etkinlikte, kadına yapılan şiddetin kabul edilemez olduğunu dile getirerek, “Kadın annedir, kadın kardeştir, kadın eştir, şiddetin her türlüsüne karşıyız, kadınlarımızın her zaman yanındayız.” dedi.

Yeşil alanı fidan dikimi için hazırlatıp kendilerine tahsis eden Erdek Belediyesi Başkan Vekili Hasan Yapakçı’ya teşekkür eden Sever, etkinlik süresince yardımlarını esirgemeyen Erdek Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline de teşekkürlerini iletti.

DEVA Partisi Erdek İlçe Teşkilat Başkanı Dilek Ener de, “8 Mart Emekçi Kadınlar Günü ile farkındalık etkinliğimizi birleştirerek erkek şiddeti ile kaybettiğimiz kadınlarımıza da dikkat çekmek istedik. 2020 yılında 406 kadınımız, 2021 yılının ilk iki ayında 66 kadınımız erkek tarafından katledilmiştir. Kadınlarımızdan Balıkesir ilimizde; Burhaniye’de 2, Edremit’te 2, Manyas’ta 2 ve Bandırma ilçemizde 1 kadınımız erkekler tarafından katledilmiştir. 7 adet dikimini yaptığımız 4 erguvan ve 3 manolya fidanına kadınlarımızın isimlerini yazarak yaşatmak istiyoruz.” diye konuştu. 

DEVA İlçe Kadın Politikaları Başkanı Saliha Özgü ise, “Ağaçlandırdığımız yeşil alana gelen erkekler umuyorum ki, dikilen fidanların gölgesi ve mis kokuları eşliğinde kadınlara nasıl değer vermeleri gerektiğinin farkındalığını hissederler.” dedi.
Anahtar Kelimeler: kadın fidan
  • Cumartesi 22.5 ° / 10.9 ° Bulutlar
  • Pazar 18.7 ° / 11 ° kırık bulutlar
  • Pazartesi 15.9 ° / 6 ° kırık bulutlar