"Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olduk..."

5 bin kişilik spor salonu için, mera vasfını kaldırıp, milli Emlak'a tahsis ettiğimiz Kayacık merası, Büyükşehir'e kaynak oldu

Balıkesir Büyükşehir Meclisinde dün yapılan olagan Şubat ayı toplantısında, Kullanımı Büyükşehir'de bulunan Milli Emlak gayrimenkullari, Büyükşehir'e geçti.

Uygulamanın batık Büyükşehir'in borçlarını ödemek amacı ile alınan bir karar olduğunu açıklayan CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, uygulamanın içinde kalan Kayacık Merasında bir basın toplantısı düzenleyerek, Bandırma'da 5 bin kişilik kapalı sapor salonun için verilen sözler nedeni ile yerel belediyenin meclis kararı ile mera vasfını değiştirdiğini, arsa konumuna getirilen Kayacık Merasının, Büyükşehir'i bataktan kurtarma projesine kaynak için el değiştirilmesinin Bandırma'ya ihanet olduğunu açıkladı.

CHP Başkanı Panç, Büyükşehir meclisinde alınan karar ile yerel belediyelerin tasarrufundaki mülklerin, Büyükşehir'e devir edilmesinin sadece Bandırma'yı değil tüm ilçe belediyelerini ilgilendirdiğini söyledi.

Büyükşehir Meclisinde yaşanan tartışmalara rağmen, AK Parti üyelerinin oyları ile balul edilen devir tasarrufu'nun mülk satışı ile batık Büyükşehir'i kurtarma operasyonuna kaynak oluşturmak istenmesi, bir dönem daha hizmet beklentisinde olan ilçe belediyelerinin hizmet beklentilerinin başka bahara ertelenmesi anlamına geldiği görüldü.
  • Cuma 18 ° / 4 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak