Eker´den kuruluşunun 42. yılında 42K Maratonu
TÜRKİYE´NİN İLK DAĞDAN AŞAĞI YOL MARATONU, EKER I RUN 2019´DA
Tarih: 1.10.2019 18:30:01

Eker I Run 2019 şampiyonlarına Marsilya Maratonu´na katılma hakkı

Eker Süt Ürünleri tarafından her yıl spor ve iyiliğin bir araya gelmesi için Bursa´da gerçekleştirilen Eker I Run, 2019 yılında da kalbi iyilikle çarpan sporseverleri buluşturacak. Organizasyonun en özel etkinliği ise Türkiye´nin ilk dağdan aşağı yol maratonu olan 42K Maratonu olacak.

/resimler/2019-10/1/1832497460639.jpg

Sporculara 42K Maratonu, 15K Yarışı, 5K Yarışı, Özel Sporcular Koşusu ve Paten Yarışı olmak üzere beş farklı yarış deneyimi ve Yardımseverlik Koşusu´na katılma imkanı sunacak olan Eker I Run 2019 ile ilgili detaylar ise Türkiye Spor Yazarları Derneği Sosyal Tesisleri´nde medya mensupları ile paylaşıldı.

Basın toplantısında Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, Eker Süt Ürünleri Marka Müdürü Özge Kiraz ile Eker I Run Yarış Direktörü ve Macera Akademisi Yönetici Ortağı Caner Odabaşoğlu´nun yanı sıra Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Ulakçı ile Adım Adım Dönem Başkanı Kıvanç Ergun medya mensupları ile bir araya geldi.

/resimler/2019-10/1/1833221367496.jpg

“Eker I Run koşusuyla tüketicilerimize ´sağlıklı yaşam için koş´ çağrısında bulunuyoruz.”

Eker I Run´da bir kez daha çok sayıda sporseveri ve bağışçıyı ağırlayacak oldukları için çok heyecanlı olduklarını dile getiren Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcı Nevra Eker, görüşlerini şu şekilde anlattı:

“Ben ilk Eker I Run Koşusu´nu organize ettiğimiz 2014 yılında koşu sporuna başladım.   Bu organizasyon beni koşu gibi çok keyifli bir sporu hayatımın parçası yapmama ve daha sağlıklı bir birey olmama vesile oldu.  Bu sene altıncısını yapacağımız Eker I Run koşusuyla ben de koşu hedeflerimi büyüttüm.   İlk maraton denememi 2018´de yapmıştım ve maratonun insan bedenini ne kadar zorlayıcı ve yıpratıcı bir deneyim olduğunu yaşayarak gördüm.  Bu sene Eker Süt Ürünleri´nin kuruluşunun 42. yılını kutlarken, Eker I Run Koşusu´na 42. km´lik bir parkur da ilave etmek istedik.

Sizlere Eker´in 42 yılını, bir maratonun temel kilometre taşlarına atıfta bulunarak anlatmak istiyorum. Maraton koşarken hissedilen zorlu süreçleri aslında Eker de 42 yıllık geçmişinde yaşadı.

5 km´lik koşular bu spora yeni katılanlar için çok ideal bir mesafesidir. Hemen herkes kısa bir hazırlıkla bu mesafeyi tamamlayabilir. Eker Süt Ürünleri´nin ilk 5 km´lik yolculuğu 1977 yılında babam Altan Eker´in Bursa´daki otomotiv firmalarına,  endüstriyel ayran tedarik etme girişimiyle başlamış.  Küçük bir süthanede tombul cam şişelere ayran doldurarak Bursa´da satmaya başlamışlar. 1981´de inşa ettikleri yüksek kapasite ve dönemin yeni teknolojileriyle donatılmış fabrikada üretime geçerek, kendilerini farklılaştırmışlar.  İlk 5 kilometrelerinde,  yani 1983 yılında ise İzmir Bölge Müdürlüğü´nü açarak ulusal bir marka olmaya ilk adımlarını atmışlar.    

10 kilometre koşabilmek için kişinin artık biraz dahasık ve düzenli antrenman yapma alışkanlığı edinmiş olması gerekir; en azından haftada 1-2 defa koşmalı.  Bir kurumun da ilk 10 yılı aslında temellerinin sağlamlaştığı yıllardır.  Eker 1987´de İstanbul Bölge Müdürlüğü´nü de kurarak rekabetin daha yoğun olduğu bu coğrafyada varlık göstermeyi başarmış.

Ben artık uzun mesafe koşuyorum diyebilmeniz için yarı maratonu yani 21.1 kilometreyi deneyimlemiş olmanız gerekir. 10km´lik koşudan 21km´ye çıkmak için de hem kuvvet hem de dayanıklılık konusunda antrenman yapmak şarttır, yoksa sağlıklı bir şekilde tamamlayamazsınız yarı maratonu.  Eker´in de en kritikkilometreleri 10-20 km arası yani 1987-1998 yılları arasında.  1996 yılında babam Altan Eker´in ani vefatıyla ağabeyim Ahmet Eker ve ben, 23 ve 21 yaşlarında ikinci kuşak olarakEker´in yönetimine geçtik.  

1996-2000 yılların arasında ağabeyim ve ben Eker´i, süt sektörünü, iş hayatını ve yöneticiliği öğrenirken, 1997 yılında ilk litrelik aile boyu yayık ayranı perakende satışa sunarak, Eker´in en güçlü ürünü ayranda çok sağlam bir adım atmayı başardık.

Yarı maratondan sonraki hedef tam maratondur.  Tabii Türkiye´de binlerce yarı maraton koşusu varken, maraton koşan kişi sayısı 2-3 bini çok geçmez.  Şirketlerde de 20 yıldan sonra ayakta kalabilmek çok kolay değildir.  Ekerde ikinci kuşak aile fertleriyle, 2000´li yıllara 4 yıllık bir tecrübe ile vizyonu ve hedeflerini netleştirmiş olarak başladı. Eker maratona hazırdı.  25 ve 30. kilometreler maratonun ilk kırılma noktalarıdır, enerjiniz azalır, desteğe ihtiyaç duyarsınız.  Eker için de bu destek 2006 yılında Fransız Andros firmasıyla gerçekleşen ortaklık oldu. Andros süt sektöründeki endüstriyel tecrübesiyle ve Türkiye pazarındaki iddialı hedefleriyle Eker´e ihtiyacı olan enerji kaynağı oldu.  Andros ve Eker, beraber 2007´de Türkiye´de ilk defa supangle, sütlaç, kazandibi, keşkül gibi geleneksel sütlü tatlıları bir süt fabrikasında endüstriyel olarak üreterek yeni bir pazar yaratmayı başardı. 

Maratonun 35.km´sine geldiğinizde artık başarabileceğinize inancınız tamdır. Zor da olsa o noktada özgüveniniz tamdır.  Son 7,2 km´yi bitirmek için beden ve beyin gücünüzü en yoğun kullanmanız gereken mesafe burasıdır.  İşte Eker´in 35. yılı da 2012´de ortağı Andros ile beraber tasarladıkları yeni fabrikasına taşınma yılıdır. Mustafakemalpaşa´da 105 dönüm üzerindeki 23,000m2 kapalı alanda, dünya standartlarındaki yeni üretim tesisinde Eker´in günlük süt işleme kapasitesi 500 tona çıktı. 2012´den bu yana Eker, kalite ve verimlilik odaklı üretim; planlı, organize satış ve dağıtım stratejisiyle büyümeye devam etmektedir.

Yeni fabrikaya taşındıktan tam 5 sene sonra, planlanmış olan fabrikanın büyüme ve kapasite artış etabı da 2017´de tamamlanmış, 2018´de günlük 1000 ton süt işleme kapasitesi yaratılmıştır. 

Bu yıl, 2019 sonunda 42 yıllık maraton yolculuğumuzu tamamlamış bulunuyoruz.  Eker´in nesiller boyu devam edecek endüstriyel ve yönetsel altyapısını sağlamak en büyük hedefimiz.  Bu koşuya nesiller ve yıllar boyu devam edebilmek için iyi bir marka olmamız, tüketicimizin sağlığına, iyiliğine katkıda bulunmamız gerek.   Eker I Run koşusuyla tüketicilerimize ´sağlıklı yaşam için koş´ çağrısında bulunuyoruz.  Şunu çok iyi biliyoruz ki daha bu yolculuğun ultra maratonları 55K, 90K, 110K evreleri var. Bu kilometreleri tüketicilerimizle beraber koşacağız.”

/resimler/2019-10/1/1834272150002.jpg

“Geçtiğimiz yıl toplam 120.554 TL bağış yapılan Eker I Run´da iyiliği büyütüyoruz”

Eker I Run´da her yıl iyiliği büyüttüklerini ve sporseverleri çok anlamlı bir etkinliğin parçası haline getirdiklerini söyleyen Eker Süt Ürünleri Marka Müdürü Özge Kiraz ise şu açıklamaları yaptı:

“Eker I Run´dadüzenli olarak katılımcı sayımızı artırdığımız gibi ihtiyaç sahiplerine verdiğimiz desteği de katılımcılarımızla birlikte yükseltiyoruz. Bu yıl toplamda 13 sivil toplum kuruluşu, projelerini gerçekleştirmek için 6. Eker I Run´da bağış koşusu düzenleyecek.

Geçtiğimiz yıl kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye´de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu olan Adım Adım´ın desteğiyle toplamda 120.554 TL bağış toplanmıştı. Bu yıl bu meblağın da üzerine çıkacağımızı, ayrıca geçtiğimiz yılki 1.983 bağışçı sayımızı da artıracağımıza inanıyoruz. Bu sebeple, iyiliğin parçası olmak isteyen herkesi Eker I Run 2019´a bekliyoruz.”

/resimler/2019-10/1/1835228401144.jpg

“Katılımcılara 5 farklı yarış seçeneği sunuyoruz”

2019´da katılımcılar için yarış seçeneklerini farklılaştırdıklarını medya mensupları ile paylaşan Macera Akademisi Yönetici Ortağı Caner Odabaşoğlu ise görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Eker I Run 2019´da sporculara beş farklı yarış sunacağız. 42K Maratonu´nun yanı sıra 15K Koşusu, 5K Koşusu, Özel Sporcular Koşusu ve ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan Paten Yarışı´nakatılımcıların gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Ayrıca 6-12 yaş aralığındaki çocukların katılacağı “Minik Adımlar” organizasyonumuzda katılımcıların hem spor yapmalarını hem de eğlenmelerini sağlayacağız.”

“Toplam kayıt sayımız 2.000´e yaklaştı”

1 Ekim 2019 itibarıyla katılımcı sayılarının 2.000´e yaklaştığını da paylaşan Caner Odabaşoğlu, organizasyonun başlangıç gününe kadarki kayıt sürecini ise şu şekilde açıkladı:

“www.ekerkosu.com adresindeki online kayıt sürecimiz, yarın 17.00´de sona erecek. Sonrasında dileyen sporseverler, 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde iki gün boyunca Eker Meydan´da kurulacak kayıt bölgesinden kayıt yaptırabilecekler.

“Şampiyonlarımızı Marsilya´da düzenlenecek olan maratonlara götüreceğiz”

Kayıtlı sporcu sayımızın beklediğimizin üzerinde seviyeye çıktığı 2019 yılında şampiyonlarımızın ödüllerini de daha farklı seviyeye taşıyacağız. 42K Maratonu birincisine Marsilya Maratonu´na katılma hakkı ve seyahat desteği, 15K Yarışı şampiyonumuza da Marsilya Yarı Maratonu´na katılma hakkı ve seyahat desteği sunacağız.”

Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Ulakçı ise Türkiye Atletizm Federasyonu olarak her zaman Eker I Run gibi nitelikli organizasyonların destekçisi olduklarını, koşucuların yarışı mutlu bir şekilde bitirebilmeleri için her türlü desteği sağlayacaklarını ve tüm sporculara başarılar dilediklerini söyledi.

Adım Adım Dönem Başkanı Kıvanç Ergun ise bir kez daha Eker I Run organizasyonunun bir parçası oldukları için çok mutlu olduklarını ve herkesi iyiliğin peşinde koşmaya davet ettiklerini ifade etti.

6 Ekim Pazar günü Bursalılara spor ve eğlence dolu bir gün yaşatacak olan Eker I Run 2019, sabah 07.00´de Uludağ Oteller Bölgesi´nde 1.810 metre rakımda verilecek olan 42K Maratonu startı ile başlayacak.

Detaylı bilgi için: www.ekerkosu.com

Eker´in Spora Katkıları:

42 yıldır Türkiye´yi lezzet ve tazelik ile buluşturan Eker, sporun en önemli destekçilerinden biri. Uzun yıllardır özellikle yelken sporuna destek veren ve Bursa´nın Mudanya ilçesinin Türkiye´nin en önemli yelken yarışları destinasyonlarından biri haline gelmesini sağlayan Eker, çalışanlarının oluşturduğu “Eker Sailing” ve sadece kadın çalışanların yer aldığı “Eker Kadın Yelken Takımı” ile hem ulusal hem de uluslararası pek çok kupada birincilikler ve başarılar elde etti.

Ayrıca Eker´in 6 yıldır "Sağlıklı Yaşam İçin Koş" mottosuyla düzenlediği Eker I Run Koşusu da her yıl yükselen bir ivme ile devam ediyor. Eker, I Run Koşusu ile birlikte insanların sağlıklı beslenmelerini önemsediği kadar onların spor yaparak zinde kalmalarını da önemsiyor. Ayrıca Eker I Run Koşusu´nda STK´ların projelerine kaynak yaratılması için Adım Adım ile birlikte yardımseverlik koşusu düzenlenerek bağış toplanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eker kuruluşunun yılında Maratonu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BASKİ´den şikâyetler sürüyor
BASKİ´den şikâyetler sürüyor
Şimdi de su sayaçları vatandaştan izinsiz değiştiriliyor
Hastane personeline yerinde uyarı
Hastane personeline yerinde uyarı
Bandırma Devlet Hastanesi personeli hasta varken cep telefonuyla ilgilenmeyecek
5 Günde 54 Ülkeden 221 Bin 889 Kişi Ziyaret Etti
5 Günde 54 Ülkeden 221 Bin 889 Kişi Ziyaret Etti
BURTARIM 2019 Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile BURSA 12. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı sona erdi
Ordu caddesinde silah sesleri
Ordu caddesinde silah sesleri
Gecenin karanlığını yırtan 7 el silahla ateş eden maganda aranıyor
Avans fiyat; tavan 12.60 TL, taban 5.20 TL
Avans fiyat; tavan 12.60 TL, taban 5.20 TL
Marmarabirlik kampanya döneminde 42 bin 500 ton ürün alımı hedefliyor
Fuar gezisi azap oldu
Fuar gezisi azap oldu
Rakip firma şikayeti, Tarım fuarına giden Bandırmalı çiftçileri yollara döktü
Lezzet Döner, Kebap, Pide salonu açıldı
Lezzet Döner, Kebap, Pide salonu açıldı
Atatürk caddesindeki yeni iş yerinin açılışını Kaymakam Günhan Yazar yaptı.
Karabiga´yı karartan kaza
Karabiga´yı karartan kaza
Alkollü sürücü otobüs durağına girdi 3 kadın hayatını kaybetti.
Kestane gribe karşı koruyor
Kestane gribe karşı koruyor
“Kestane stresi azaltır, kan basıncı ve kolesterolü dengeler, bağışıklığı güçlendirir ve kalbi korur”
Kasko deyip geçme!...
Kasko deyip geçme!...
Kasko sigortası hakkında doğru bilinen yanlışlar
BEL AĞRISI MI YOKSA BEL FITIĞI MI?
BEL AĞRISI MI YOKSA BEL FITIĞI MI?
Birkaç günde geçiyor mu? Yoksa giderek şiddetleniyor mu?
İstanbul´da Erdek toplantısı
İstanbul´da Erdek toplantısı
Toplantıta ETO Başkanı Özlem Sarı da katıldı.
“C40 Belediye Başkanları Zirvesi”nde konuştu
“C40 Belediye Başkanları Zirvesi”nde konuştu
BAŞKAN İMAMOĞLU: “2050 VİZYONUMUZDA, İSTANBUL´U YEŞİL VE ADİL BİR KENT YAPMAK VAR”
Azı yarar, çoğu zarar
Azı yarar, çoğu zarar
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Evlilikte kıskançlığın azı, tutkal etkisi yapıyor”
Atatürk anıtı özen bekliyor
Atatürk anıtı özen bekliyor
Palmiyelerin durumu eleştirilere yol açıyor
Martılar irtifa kaybetti!
Martılar irtifa kaybetti!
“Yükselen Şehir Bandırma”ya da bu yakışır!
Mermer´de el emeği
Mermer´de el emeği
Amerika ve Kanada´nın mutfak ve banyolarını Marmara Mermeri´nden imal edilen mozaik mermer süsleyece
“Sıfır atık” projesi
“Sıfır atık” projesi
Erdek Belediyesi´nden öğrencilere çevre eğitimi
İlgi yüksek
İlgi yüksek
Okullar açıldı, Halk Kütüphanesi´nde okuyucu sayısı arttı
Tosun´dan değerlendirmeler
Tosun´dan değerlendirmeler
Bandırmalı iş adamı Ruşen Tosun: “Bandırmalılık, çağdaşlık, özgürlük, cumhuriyetçilik ve Atatürkçülük demektir”
TGC´den gazetecilere “geçmiş olsun” mesajı
TGC´den gazetecilere “geçmiş olsun” mesajı
Mardin Nusaybin´de, “Harekâtı” izleyen gazetecilere yönelik açılan ateşle ilgili açıklama yaptı.
Estetiğe önem veriliyor
Estetiğe önem veriliyor
Kış bastırmadan, Asfaltlama çalışmalarına hız verildi.
Edremit Belediyesi´nde silah sesleri!
Edremit Belediyesi´nde silah sesleri!
Başkanlık katında iki el ateş açıldı
KADINA KARŞI ŞİDDETE HAYIR!
KADINA KARŞI ŞİDDETE HAYIR!
Edremit´te, eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Işıl Çetkin´in ardından Edremit´li hanımlar meydana sığmadı
Çınarlı Çağdaş Yaşam´da yeni hedefler
Çınarlı Çağdaş Yaşam´da yeni hedefler
Çınarlı Çağdaş Yaşam´da yeni hedefler
1924 YILINDA KUR´ÂN-I KERİM, TEFSİR´İ KONUSUNDA Kİ ÇALIŞMALAR…
1924 YILINDA KUR´ÂN-I KERİM, TEFSİR´İ KONUSUNDA Kİ ÇALIŞMALAR…
1924 Yılında Kur´ân tefsir tercümesi konusundaki çalışmalar hızlanmıştır.
Erdek Ziraat Odası Tarım Fuarında
Erdek Ziraat Odası Tarım Fuarında
Erdekli hanımlardan 8-12 Ekim Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi fuarına büyük ilgi.
Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Türk İmzası
Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Türk İmzası
Türkiye, tarım ve hayvancılık sektörünün güçlü ülkelerinin başında yer alıyor.
"Unutmadık !... Unutturmayacağız !"...
"Unutmadık !... Unutturmayacağız !"...
10 Ekim Ankara GAR Katliamını andılar
Kalkan emekliye ayrılıyor
Kalkan emekliye ayrılıyor
Erdek Garnizon Komutanı Ateş Kalkan, Kaymakam Ekrem Çalık´a veda etti
Okullara destek sürüyor
Okullara destek sürüyor
Okullar, Belediye Destek Hizmetleri ve Fen İşleri Müdürlüğü´ne bağlı ekiplerin programında
BGC´den Duran´a ziyaret
BGC´den Duran´a ziyaret
Bandırma Gazeteciler Cemiyeti´nden nezaket ziyareti.
Gazilerden Barış Pınarına tam destek
Gazilerden Barış Pınarına tam destek
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Deneği Genel Merkezi yaptığı basın açıklamasıyla Barış Pınarı operasyonuna tam destek verdiler.
Hayvanların tepkisi depremin habercisi olabilir mi?
Hayvanların tepkisi depremin habercisi olabilir mi?
Deprem tahmin merkezlerinde hayvan davranışlarından nasıl faydalanılıyor
10 Ekim Ruh Sağlığı Günü
10 Ekim Ruh Sağlığı Günü
Psikiyatri Uzmanı Dr. Deniz Yıldız ve Psikolog Melda Dönmez, Bandırma Gazeteciler Cemiyetinin konuğu oldular.
Prof. Dr. Nevzat Tarhan´dan geleceğin doktorlarına tavsiyeler
Prof. Dr. Nevzat Tarhan´dan geleceğin doktorlarına tavsiyeler
Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi, düzenlenen törenle 2019-2020 akademik yılına başladı.
BAŞKAN ARSLAN´DAN MİTİNG DAVETİ
BAŞKAN ARSLAN´DAN MİTİNG DAVETİ
KAZDAĞLARI´NA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM SU VE VİCDAN MİTİNGİNE DAVET
GÖZ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN 12 YANLIŞ
GÖZ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN 12 YANLIŞ
Göz sağlığı çoğu zaman ihmal ediliyor, bu dikkatsizlik, ciddi göz rahatsızlıklarına yol açabiliyor.
Tarım Fuarında 2.5 Milyon TL´ye Traktör
Tarım Fuarında 2.5 Milyon TL´ye Traktör
Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi´nde 250 bin ziyaretçi hedefi ile kapılarını açtı.
Dünya Posta Birliğinin 145. Yılı
Dünya Posta Birliğinin 145. Yılı
9 Ekim Dünya Posta Günü ve Dünya Posta Birliğinin 145. Yaşı kutladı
(10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü)
(10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü)
Takıntılarınız Hayatınızı Zorlaştırmasın!
Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Paşabayır´da yeni diş sağlığı merkezi açılış törenine yüksek katılım
Bandırma Kaymakamlığında "Açık Kapı"
Bandırma Kaymakamlığında "Açık Kapı"
Kaymakam Günhan Yazar: "Çok yararlı bir sistem"
BTO´ya eleştiriler sürüyor
BTO´ya eleştiriler sürüyor
Oda başkanı Kılkışlı´yı bayram ve törenlerde gören var mı?
Bandırma´ya yeni yurtlar geliyor
Bandırma´ya yeni yurtlar geliyor
Bin yüz kişilik yurdun yapımı sürüyor
CANIM KARDEŞİM DERS EVİNDE  DERS ZİLİ ÇALDI
CANIM KARDEŞİM DERS EVİNDE DERS ZİLİ ÇALDI
LÖSEV Canım Kardeşim Etüt evinde ders zili çaldı.
Aileler çatıştı 5 yaralı
Aileler çatıştı 5 yaralı
"Bir daha bu sokaktan geçersen" çatışması
TARIMSAL SULAMAYA İYİ PARTİ DESTEĞİ
TARIMSAL SULAMAYA İYİ PARTİ DESTEĞİ
OK; "60 MİLYON DOLARLIK KAYNAK YABANCILARA UÇTU"
AKTAŞ, “ZEYTİN AĞACININ HER ŞEYİ ŞİFADIR”
AKTAŞ, “ZEYTİN AĞACININ HER ŞEYİ ŞİFADIR”
Dr. Ümit Aktaş, Gömeç´te zeytin hasadında zeytinyağının faydalarını anlattı.
GRİP OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ
GRİP OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ
Grip nezleden daha ağır seyreder,
Erdek´te telsiz eğitimi
Erdek´te telsiz eğitimi
Turistik tekneler de yararlanacak
Marmarabirlik  Anuga fuarında
Marmarabirlik Anuga fuarında
Anuga fuarına katılan Marmarabirlik ihracatta hedefe koşuyor
Proje hazırlanıyor
Proje hazırlanıyor
Erdek´e güneş enerji santrali hazırlığı
Bandırma´yı ahtapot gibi sardı
Bandırma´yı ahtapot gibi sardı
Belediye yargı kararı gereği BALPARK´a “dur” demeli!
Programa hava koşulları engeli
Programa hava koşulları engeli
Atatürk´ün Bandırma´ya gelişinin eski iskeledeki bölümü iptal edildi
Bu Oda kimin?
Bu Oda kimin?
Bandırma Ticaret Odası´ndan yakınmalar sürüyor
ÇOCUKLARI SONBAHAR HASTALIKLARINDAN KORUMANIN YOLLARI
ÇOCUKLARI SONBAHAR HASTALIKLARINDAN KORUMANIN YOLLARI
Sonbaharda en sık görülen çocuk hastalıkları ve hastalıklar karşısında neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verdi
DOLAR
5.8417
EURO
6.4405
Reklamlar

 /resimler/2019-8/30/0133327978785.gif

/resimler/2018-9/30/1528469501556.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir?

Yunus Emre
1092 Nizamü`l-mülkün şehadeti
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2