Emniyet`ten genel uygulama

Otomobil ve Motorlar kontrol edildi, belge ve kimlik kontrolü yapıldı.


Trafik`ten genel denetim paylaşan: zeki-karadeniz

Bandırma İlçe Emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler akşam gerçekleştiridkleri genel kontrolde taşıt belge ve sürücü kimliklerinde geniş çaplı araştırma yaptı.

Haydar çavuş camii önünde oluşturulan denetimde, Trafik, Asayiş, Çevik Kuvvet ve Yunuslar görev aldı.

Yaklaşık 2 saat süren denetim esnasında özellikle motor sürücülerinde önemli evrak eksikliği tespit edildi.

El konulan motorlar çekici vasıtası ile otoparka çekilirken astronomik cezalar sürücüleri perişan etti.

 

50 Motosiklet Trafikten Men Edildi

Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, gürültü kirliliğine neden olan, modifiyeli ve tescilsiz 50 motosikletin trafikten men edildiğini söyledi.

 

Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, gürültü kirliliğine neden olan, modifiyeli ve tescilsiz 50 motosikletin trafikten men edildiğini söyledi.

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliğine bağlı ekiplerin ilçe genelinde yaptığı uygulamalarda, kask kullanmayan ve tehlike arz eden motosikletlere el koydu. Daha sonra trafiğe çıkması uygun bulunmayan, (ruhsatsız, orijinaline uygun olmayan, aşırı gürültü çıkaran) motosikletlerin trafiğe çıkarılmasını yasakladı.

Mantı, gazetecilere yaptığı açıklamada yaz aylarında motosiklet kullanımında artış yaşandığını ve bu artışın kazaların yanı sıra gürültü kirliliğine neden olduğunu söyledi. Mantı, trafik ekiplerince durdurulan 50 motosikletin trafikten men edildiğini sözlerine ekledi  • Salı 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Çarşamba 22 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu