Erdek, Doğalgaz’da adım adım sona doğru

Pandemi süreci nedeniyle durdurulan alt yapı çalışmaları yeniden başladı.

Erdek’te Doğalgaz ile yaşam standardını yükseltme noktasında AKSA ile yapılan sözleşme gereği 2018 de başlayan kazı çalışmaları Kasım 2018 de ilk gazın Yalı ve Alaattin'de verilmesi ile start alırken gelinen noktada10.800 konut gazamla imkanına kavuştu, 4685 abone işlemlerini tamamlayarak gazını bağlattı.

AKSA’nın Erdek-Ocaklar Doğalgaz projesi yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Zeytinli Mahallesinde, Kurbağalı bölgesi, Yalı Mahallesinin tamamı, Alaattin Mahallesinin %90’ı, Atatürk mahallesinin %20 si, Halitpaşa Mahallesinin %90’ı, Doğalgaz servis kutusuna kavuşturuldu.

Erdek’te geçtiğimiz yıl sonu tamamlanan proje sonrası ara verilen çalışmalar PANDEMİ süreci nedeni ile başta şehir içi hatlar olmak üzere, 19 km lik Doğanpınar-Edincik-Düzler hattı ile Ocaklar projesi 2021 yılına aktarıldı.

Pandemi süreci dolayısı ile ara verilen şehir içi şebeke hattı çalışmalarına önceki gün başlayan AKSA, yeni yıla kadar tamamlamayı planladığı Yalı Mahallesinde Kumlu Yalı caddesi, Alaattin Mahallesinde 12 Evler sokak, Atatürk Mahallesinde Zübeyde Hanım caddesi, 7 nolu sokak, Halitpaşa Mahallesinde Lozan, Öğr. Hamdiye Ülker, Mimoza, Bosna, Çimen, Örnek, Zakkum, Akasya ve Muhtar Ahmet Süzgün sokakları, Sahil Mahallesindeki 401, 499, 442, Yıldız, Gürol Süzgün ve Şehit Mehmet sokakları ön abonelik için başvurularını hazırlamaları istendi.

Erdek AKSA’dan söz konusu adreslerde bulunan konutların Doğalgaz hattı çekilip servis kutusu bağlanması ardından aboneliklerini yaptırabilecekleri açıklanırken, her hangi bir aksilik çıkmaması durumunda 2021 programı sonrası ana sözleşmede bulunan Ocaklar kazılarının da başlayacağı açıklandı.

Erdek, AKSA projede gelinen noktada %61.44 konut’a gaz bağlama olanağı sağlandığını, projenin tamamının hayata geçirilmesi halinde 18.026 konut’un doğalgaza kavuşacağı kaydedildi.

Erdek AKSA işletme şefi Makine mühendisi Erkan Durmuş, geçmişte gaz aboneliği için Ziraat bankasına yapılan ödentilerin kendileri ile ilgisi bulunmadığını, servis kutusu konan cadde ve sokaklarda doğalgaz’ın bağlanması aşamasına gelen konutların tapu sahipleri yapacakları abonelik başvurusunda EPDK payı olarak bugün itibarı ile 781. 14 tl ödeyeceklerini, ayrıca konut sahibi veya kiracı olarak doğalgaz kullanacak kimseler güvence bedeli (Depozite) olarak 600 tl ödüyerek doğalgazlarını kullanmaya başlayabileceklerini söyledi.
Taner inceer
23.10.2020 23:13:55
Ben atatürk mah bahçe sokakta yaz kış yaşıyorum , bu sene her eve dogalgaz gelecek dendi .şimdi ise bir üst sokaga gelecegini bizim oraya gelmiyecegini söylüyorlar apartmanımızda 4 daire petekleri döşetti kombiler taktırdı dogal gaz gelmesini bekliyor ,bizim buraların suçu ne biz erdekte yaşamıyormuyuz ki bize kadar dogalgaz gelmiyor ..

Fatih ıssı
13.03.2021 00:16:54
Zübeyde hanım caddesi sonuna kadar gelmedi yıl 2021 mart sonu ... Duran doğalgaz çalışması ne zaman devam edecek.?

Anahtar Kelimeler: Erdek Doğalgaz’ doğru
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak
  • Pazartesi 18 ° / 10 ° Bulutlu