“Erdek, ‘Sakin Şehir’ statüsüne girebilir”

Eski milletvekili Havutça: “Erdek, ‘Sakin Şehir’ statüsüne girebilir”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) eski Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, “Erdek, ülkemizdeki ‘SAKİN ŞEHİR’lerden biri olabilir” dedi.

Erdek’in ekolojisiyle Kapıdağı’yla ve körfeziyle birlikte bir bütün olarak düşünülmesi gerektiğine dikkati çeken Havutça, şu değerlendirmede bulundu:

“İşte Kapıdağ! Zirvesinde bile ağaçların yetiştiği, dağcılar ve kampçılık açısından bir nimet. İşte Erdek Körfezi! Tüm olumsuz koşullara karşın hâlâ temiz. Uzmanlar bunu, körfezdeki Pina tarlalarına bağlıyorlar. Tabii Erdek Körfezi’ni Bandırma sınırları içinde bulunan Şirinçavuş ve Misakça ile birlikte düşünmek gerekiyor. Erdek için bir çevre yoluna da artık acilen ihtiyaç var. Erdek limanından ulaşım yerineNarlı veya İlhanlar da bir liman yapabilir ve İstanbul-Tekirdağ ve adalara deniz ulaşımını buradan gerçekleştirebilirsek, Erdek’teki kent içi trafik yoğunluğu ortadan kalkar. Bunları yerine getirebilirsek, Erdek de, Seferihisar gibi neden ‘Sakin Kent’ statüsüne girmesin ki?”

Havutça, dört dönemden beri belediye başkanlığı görevinde bulunan Hüseyin Sarı’yı, deneyimli bir siyasetçi olarak Erdek için şans olarak gördüğünü sözlerine ekledi.  ÖNDER BALIKÇI
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak
  • Pazartesi 18 ° / 10 ° Bulutlu