Erdek TEMAD’dan kutlama

TEMAD Şube Başkanı Ahmet Eraslan: “En büyük engel sevgisizliktir”

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği(TEMAD) Erdek Şubesi, 17 Ekim “Dünya Astsubaylar Günü”nü kutladı.

Dernek üyeleri, bir lokantada bir araya geldiler.

TEMAD Şube Başkanı Ahmet Eraslan, yemekte şu konuşmayı yaptı:

“TEMAD’ın 36’ıncı kuruluş ve Dünya Astsubaylar Günü kutlama toplantısına hoş geldiniz. TEMAD, 17 Ekim 1984 yılında, 2847 sayılı kanun ile kamu yararına faaliyet gösteren dernekler statüsünde kurulmuştur.

Emeklilik veya maluliyet nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrılan astsubayların birlik ve beraberliğiyle sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Türkiye’de, 100 civarında TEMAD şubesi bulunmaktadır.

Bu gece bizi yalnız bırakmayıp, gecemize renk katan sivil toplumdan olan arkadaşlarımıza ve eşlerine teşekkürlerimizi sunarız. Vefat eden genel başkanlarımıza, şubemiz başkanlarımıza ve üyelerimize, yüce Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu vatan için canını verenlere rahmet diliyoruz.

Erdek TEMAD olarak gücümüz oranında sosyal faaliyetlerimizi yerine getirip faydalı olduğumuz inancındayım. Bu akşamki kutlamaya ve yemeğimize Erdek Kaymakamımızı da davet ettik. Ancak mazeretleri nedeniyle gelemediler. Sizlere selamlarını bildirdiler.

Sosyal işler zordur, çilelidir. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan bu faaliyetleri çoğaltalım. Derneğimizin daha iyi olması için mücadele edelim. Sevgiyi çoğaltalım, yetmezse dozajını artıralım. Bölüşürsek top oluruz, bölünürsek yok oluruz. İyilik hak değil, görevdir. Dünya kötü adamlardan değil, iyi adamların sessizliğinden çekiyor. En büyük engel, sevgisizliktir. Fakire şükretmeyi öğreteceksiniz ki, zenginin huzuru bozulmasın.

Ne mutlu Türk’üm diyene!”     ÖNDER BALIKÇI
Anahtar Kelimeler: Erdek TEMAD’ kutlama
  • Salı 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Çarşamba 22 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu