Anahtar Kelimeler: Erdek miting gibi Halk Arenası
  • Cuma 33 ° / 19 ° Güneşli
  • Cumartesi 33 ° / 20 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 32 ° / 21 ° Fırtına

Balıkesir

07.08.2020

  • İMSAK 04:29
  • GÜNEŞ 06:06
  • ÖĞLE 13:19
  • İKİNDİ 17:10
  • AKŞAM 20:22
  • YATSI 21:53

Erdek´te miting gibi ?Halk Arenası?

Prof. Dr. Özdağ: ?AKP´de metal yorgunluğu değil, MERAL yorgunluğu var?

Gazeteci Uğur Dündar´ın hazırlayıp sunduğu ?Halk Arenası?, Erdek´ten canlı yayın yaptı.  Kaya Rock eğlence merkezinde gerçekleşen program, ?Halk TV?den canlı olarak yayınlandı.

/resimler/2017-9/16/1024399966948.jpg

CHP Balıkesir Milletvekilleri Av. Namık Havutça, Ahmet Akın ve Mehmet Tüm, Erdek Belediye Başkanı Mimar Hüseyin Sarı ve Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen ve CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki´nin yanı sıra yaklaşık üç bin kişinin bir miting ortamında izlediği programa konuşmacı olarak Gaziantep bağımsız milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ve ?Halkın Avukatı? Murat Ergün katıldı.

Programda ilk kez söz verilen CHP Grup Başkan Vekili Özel, ülkemizde yargı bağımsızlığının ortadan kalktığına dikkati çekerken, ?Yargı, Saray´dan korkuyor. Ancak biz korkmuyoruz. Saray´dan korksak, Vahdettin´den korkardık ce cumhuriyeti kuramazdık. Saray´a da, onun emrindeki yargıya da teslim olmayacağız? dedi. AKP´nin, ülkeyi kutuplaştırmak ve insanları ötekileştirmek istediğine işaret eden Özel, ?Sizi kutuplaştırmak isteyenlere karşı kucaklaşın, ötekileştirmek isteyenlere karşı birleşin? diye konuştu.

/resimler/2017-9/16/1030073723327.jpg

Gaziantep bağımsız milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Barzani´nin, Ortadoğu´yu istikrarsızlık çukuruna çekmeye çalıştığını vurgularken, ?Barzani, bölgeyi kan gölüne dönüştürme projesini uygulamak istiyor. Bunu önlememiz için yapılacak uygulamalar açıktır. Habur´u kapatın, uçuşları durdurun, görev süresi dolan başkonsolosun yerine yenisini göndermeyin? dedi.

Meral Akşener´in genel başkanlığındaki yeni partinin Ekim ayında kurulacağını, şu anda partinin ismi için iki öneri bulunduğunu, bunlardan birinin seçileceğini vurgulayan Özdağ, Uğur Dündar´ın ısrarlarına karşın, parti disiplinine aykırı davranmamak ve Akşener´e saygısızlık yapmamak adına bu iki ismi açıklamadı.

AKP´nin, kurmak üzere oldukları parti konusunda kumpas hazırlıkları içinde bulunduğunu da öne süren Özdağ, ?Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP´de metal yorgunluğu bulunduğunu belirtiyor. Aslında AKP´de metal yorgunluğu değil, MERAL yorgunluğu var? diye konuştu. Özdağ, AKP´yi, televizyonda kendileriyle ülke sorunları üzerinde tartışmaya çağırırken, ?Karşıma üç AKP genel başkan yardımcısı çıkarsınlar, ben tek başıma onlarla tartışmaya hazırım. Onlara ayrı ayrı 30´ar dakika süre versinler, bana 30 dakika yeter? dedi.

?Halkın Avukatı? Murat Ergün de ülkemizin zor bir dönemden geçtiğine dikkat çekerken, "Elbette ki, beni de çeşitli iftiralarla gözaltına alabileceklerinden bir insan olarak korkuyorum. Ancak bu durum, benim konuşmama ve doğruları söylememe engel değil. Bundan sonra da kimsenin önünde eğilmeden, doğruları söylemeyi sürdüreceğim? dedi.

Erdekliler ve çevreden gelenler, programı, ellerinde bayraklarla izlediler.

?Halk Arenası?, birlikte söylenen ?İzmir Marşı? ile sona erdi. Önder BALIKÇI