Erdek’te ilk “Güvenli Turizm Sertifikası”

Erdek turizminde ilk “Güvenli Turizm Sertifikası”nı Pakize Ciciler’in işlettiği Agrigento ve “Hadrian Butik Otel” aldı.

Üç yıldan beri, ilçe turizminin kalbinin attığı “Çuğra” bölgesinde kiraladığı Agrigento Oteli’nin yanı sıra Cumhuriyet alanında bulunan sahibi olduğu “Hadrian Oteli”ni de işleten Ciciler, “Pandemi süreci nedeniyle ülkemizin birçok turistik bölgesinde olduğu gibi Erdek’te de zor bir turizm sezonu geçireceğiz” dedi.

Ülkemizin çeşitli yerlerinden, Agrigento Otel için ocak ayından beri çok sayıda erken rezervasyon yaptırıldığını, ancak mart ayında ülkemizde görülmeye başlayan Covid-19 salgını nedeniyle bu rezervasyonların önemli bir bölümünün iptal edilmesi sonucunda gönderilen paraları iade etmek zorunda kaldıklarını vurgulayan Ciciler, şunları söyledi:

“Agrigento Otel’de 120 oda ve 250 yatak bulunuyor. Eğitimli, 40-50 kişilik personelle hizmet sunuyoruz. Otelimizde, hijyen açısından her çeşit önlem alındı. Müşterilerimiz, otelimize güvenle gelebilirler. Otelimiz bünyesinde üç havuzumuz var. Yemeklerimiz son derece kaliteli. Tüm yemekleri önce ben tadıyorum, sonra konuklarımıza sunuluyor. Açık büfemizde yemekleri, personelimiz tarafından konuklara sunuluyor.”

Pandemi sürecinde, ülke düzeyinde, kendilerinin de dahil bulunduğu 200 otelin “Güvenli Turizm Sertifikası” aldığına işaret eden Ciciler, “Bu sertifikayı almak zorunlu değil ama turizm güvenliğini göstermesi açısından gerekli. Erdek’teki diğer turizm işletmecilerinin de bu sertifikayı almaları ve tüm ülkeye, Erdek turizminin güvenilir olduğunu göstermeleri gerekir” dedi.

Erdek turizminin artık “deniz-güneş-kum” üçgeninden sıyrılarak Kapıdağ ile bütünleşmesi ve tarihi-arkeolojik zenginliklerini ortaya koyması gerektiğine dikkati çeken turizmci Pakize Ciciler, şu değerlendirmede bulundu:

“Kapıdağ, Kazdağları’ndan sonra ülkemizin en çok oksijen alan ikinci bölgesidir. Kyzikos ve Zeytinliada da çok önemli ören yerleri. Son dönemde, Zeytinliada’da, Milat’tan önceki dönemden kalma 3 tonluk bir göktaşı da bulundu. Hem Kapıdağ, hem de ören yerlerimizi çok daha iyi değerlendirmeliyiz.”  ÖNDER BALIKÇI
  • Perşembe 6 ° / -10 ° Güneşli
  • Cuma 10 ° / -1 ° Bulutlu
  • Cumartesi 14 ° / 4 ° Bulutlu