Erdek’te Muhtarlar Derneği yeniden kuruldu

Erdek ilçesinde, 7 mahalle muhtarının katılımı ile Muhtarlar Derneği kuruldu.

İçişleri Bakanlığı’nca 28.01.2021 tarihinde onaylanmasının ardından ilçemizde Erdek Muhtarlar Derneği hizmete girdi. 6 Nisan 2021 tarihinden itibaren aktif çalışmalarına 7 kurucu üye ile başlayan  Erdek Muhtarlar Derneği’nin ilk genel kurul toplantısına tek liste ile giren Sahil Mahallesi Muhtarı Semra Baycan, derneğin başkanı seçildi. 

Seçimin ardından açıklama yapan Erdek Muhtarlar Derneği’nin kurucu başkanı Semra Baycan, “Erdek Muhtarlar Derneği’nin kuruluş amacı, muhtarlar arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamaktır. Mahallelerimizde yaşanan sorunların çözümüne yönelik birlikte hareket edeceğiz. Faaliyete geçen derneğimiz ilçemize ve tüm muhtarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi. 

Erdek Muhtarlar Derneği kurucu başkanlığına Sahil Mahallesi Muhtarı Semra Baycan seçilirken, Zeytinli Mahallesi Muhtarı Ali Aydın, başkan yardımcılığına, Alaaddin Mahallesi Muhtarı İsmail İşler saymanlığa, kırsal Belkıs Mahallesi Muhtarı Hasan Gedik ise sekreterliğe getirildi. 

Kırsal Hamamlı Mahallesi Muhtarı Yusuf Ay, kırsal Balıklı Mahallesi Muhtarı Nihat Karışık ile kırsal Paşalimanı Muhtarı Deniz Kıran ise üyelik görevlerini üstlendi. 

Eski muhtarların da derneğe üye olabilecekleri öğrenildi. 

Bilindiği gibi, geçtiğimiz yıllarda 56 üyeye sahip Türkiye Muhtarlar Derneği Erdek Şubesi, 29 Aralık 2018 tarihinde Türkiye Muhtarlar Derneği Erdek Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu toplantısında 44 üyenin katılımıyla ve oy birliği ile şube hakkında fesih kararı alınmıştı.  ÖNDER BALIKÇI
  • Cuma 18 ° / 4 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak