Ergöz: “Birlikte güzel bir dayanışma sergileyebiliriz”

Dr. Murat Ergöz, “İhtiyaçlar sınırsız, imkanlar sınırlı."

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, Bandırma’daki ihtiyaç sahipleri için Bandırma Belediyesi’nin öncülüğünde sivil toplum örgütleri ve sendikalarla birlikte güzel bir dayanışma örneği sergilenebileceğini söyledi. 


Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr.Murat Ergöz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi(BBB)’nin organize ettiği, BBB Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın katıldığı telekonferansın çok verimli geçtiğini söyledi. Ergöz, Balıkesir genelinde yapılan çalışmaların yanı sıra İl Hıfzıssıhha Kurulu ve Pandemi Kurulu’nun aldığı kararlarla ilgili bilgilendirme yapıldığını ifade etti. Ergöz, Kent Konseyi Başkanları ve Sivil Toplum Örgütü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen telekonferansta ayrıca ilçelerin sorunlarıyla ilgili görüş alışverişi yapıldığını sözlerine ekledi. Çok dar bir alana sıkışıp kalan Bandırma şehir merkezi için yeni önlemlerin yolda olduğu bilgisini paylaşan Ergöz, “Şehir merkezindeki sokakların metrekare hesabına göre kaç kişinin gireceği tespit edilecek ve buna göre vatandaşların girişlerine izin verilecek” dedi. 

Bandırma’da yaşamlarını günlük kazançlarıyla sürdüren ve ekmek alamayacak durumda insanlar olduğuna dikkat çeken Ergöz, “Hem devletimiz hem belediyeler destek oluyor. Vatandaş olarak bizlerinde ihtiyacı olan kişilere ulaşmamız ve imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmamız gerekiyor. İşte bu noktada sağlıklı bir köprü kurulması gerekiyor. Bu işin organizasyonu yerel yönetimlere düşüyor. Bu işin acilen organize edilmesi gerekiyor” dedi. Bandırma Belediyesi’nin, sivil toplum örgütleri ve sendikaların katılımıyla bir telekonferans gerçekleştirerek, ortak akılla neler yapılacağının değerlendirilmesi gerektiğini savunan Ergöz, “İhtiyaçlar sınırsız, imkanlar sınırlıdır. Bandırma’da güzel bir dayanışma örneği sergileyebiliriz. İhtiyacı olacak insanlara ulaşılacak sistemin acilen kurulması gerekiyor” diye konuştu. 

Bandırma Belediyesi’nin büyük bir fedakarlıkla şehrin dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdiğine dikkat çeken Ergöz, vatandaşların bu konuda Belediye’ye yardımcı olabileceğini söyledi. Belediye’nin her apartmana, her noktaya yetişmesinin mümkün olamayacağını ifade eden Ergöz, “Apartman yöneticileri ve apartman sakinleri olarak bir ölçek çamaşır suyu ve dokuz ölçek su karışımıyla dezenfektan hazırlayıp apartman girişleri ve asansörleri dezenfekte edebiliriz. Ayrıca şehir merkezinde birkaç noktaya el dezenfektanı yerleştirilirse vatandaşlar ellerini daha kolay dezenfekte edebileceklerdir. Bandırma Belediyemize ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştiren emekçi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Salgının ardından insanların sağlıklarına ve yaşam kalitelerine daha çok dikkat edeceğine inandığını belirten Ergöz, “Bandırma çevre sağlığı anlamında riskli bir bölgede. Kent Konseyi olarak çevre sağlığı bilinci oluşturmak amacıyla birçok toplantı düzenledik ve Güney Marmara Dayanışması oluşumuyla bu daha geniş bir tabana yayıldı. Pandemi bittikten sonra çok daha farklı bir dünya ve yaşam tarzımız olacak. Vatandaşlarımızın bu konuya daha hassasiyetle yaklaşacaklarına inanıyorum” diye konuştu. Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimlerine de değinen Ergöz, “Nisan ayında yapmayı düşündüğümüz yürütme kurulu seçimimizi ileri bir tarihe erteledik. Merak edilen bir konu var. Genel Kurul’da sadece yürütme kurulu seçimi yapılacak, başkanlık seçimi 2021 yılı Temmuz ayında gerçekleştirilecektir.  Yürütme kurulumuzu oluşturup Bandırma’ya hizmet etmeye  devam edeceğiz” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi. HABER  KAAN BİNGÜL
  • Salı 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Çarşamba 22 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu