Genelev kalkıyor

Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ali Derman: “20 yıllık mücadelemiz nihayet sonuç verdi”

Bandırma’ya bağlı Ayyıldız Mahallesi’nin muhtarı Ali Derman, yıllar süren bir mücadelenin ardından mahallelerinin yakınındaki genelevin kaldırılma aşamasına gelmesinden mutlu olduklarını belirtti.

Ayyıldız Mahallesi ile Yeni Mahalle’nin arasında bulunan genelevi kaldırılması için 20 yıldır mücadele ettiklerine dikkati çeken Derman, şunları söyledi:

“Bu mücadeleyi mahallemizin yanı sıra Yeni Mahalle ve Çalışkanlar Mahallesi muhtarlıkları da gösterdi. Bu mücadelemize İYİ Parti, AK Parti, MHP, CHP ve Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz de büyük destek verdi. Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun da bu konuda büyük çaba harcadı. Böylece yakınında Bandırma Ticaret Odası’nın yaptırdığı okul da bulunan genelev artık kalkmak üzere bulunuyor. Şu anda genelevi hurdalıkları temizleniyor. Yakında da yıkılacak. Bu aşamaya gelinmesinde emeği geçenlere, başta Belediye Başkanımız Tolga Tosun olmak üzere teşekkür ediyorum.”

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz de genelevin kaldırılmasından duyduğu mutluluğu belirtti.

SEMT PAZARI İSTİYORUZ

10 binin üstünde nüfusa sahip olduklarını belirten Ayyıldız Mahallesi’nin muhtarı Ali Derman, bu konudaki beklentilerini şöyle dile getirdi:

“Ayyıldız, Yeni Mahalle ve Çalışkanlar Mahallesi sakinleri olarak mahallemize bir semt pazarı kurulmasını istiyoruz. Çünkü biz, kendimizi kırsal mahalle olarak görmüyoruz. Biz, Bandırma’nın merkez mahallesi konumundayız. Semt pazarı isteğimizi ilettiğimiz Bandırma Belediyesi’nin, isteğimize olumlu yanıt vereceğine inanıyoruz.”

Genelevin kalkmasından sonra mahallelerinin yapılacak yeni yatırımlarla gelişeceğine inandığını belirten Derman, “Son Kurşun Anıtı”nın yenilenmesi çalışmasının da sürdüğüne işaret ederek, “Projesi de hazır olan bu anıtın yakında temelinin atılacağını düşünüyoruz” diye konuştu.   ÖNDER BALIKÇI
Anahtar Kelimeler: Genelev kalkıyor
  • Pazar 10 ° / 2 ° Sağanak
  • Pazartesi 14 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 13 ° / -1 ° Parçalı bulutlu