Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Bandırma´da bulunan Banvit Basketbol Kulübü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu sezon yeni transferleriyle Spor Toto Basketbol Ligi ve Avrupa´da istikrarlı grafiğini sürdürmek isteyen yeşil-turunculu ekibin hazırlık maç ve özel turnuva programı belli oldu.
Yaklaşık olarak iki haftadır yeni sezon çalışmalarına Bandırma´da devam eden Banvit hazırlık döneminde yurt içi ve yurt dışında toplam 10 hazırlık karşılaşması oynayacak.
Bandırma´daki hazırlıklarının hemen ardından 4 Eylül´de Slovenya´ya hareket edecek olan Banvit burada Anadolu Efes, Çin 1.Ligi ekiplerinden Jiangsu Dragons, Rusya 1.Lig ekiplerinden Lokomotiv Kuban, Slovenya 1.Lig ekiplerinden Krka Novo ve Zlatorog Lasko ile hazırlık karşılaşmaları oynayacak. Slovenya´daki kampın ardından 13 Eylül tarihinde yurda dönecek olan yeşil-turunculu ekip 21-24 Eylül tarihlerinde Bursa´da düzenlenecek olan Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası´na katılarak burada Tofaş ve Yunanistan 1.Lig ekiplerinden AEK ile karşılaşacak.
Bursa´daki hazırlık turnuvasının ardından Banvit, İstanbul´da 28 Eylül tarihinde Beşiktaş Sompo Japan ve 29 Eylül tarihinde İstanbul BŞB ile hazırlık karşılaşmaları oynayacak.
Yeşil-turunculu ekip hazırlık karşılaşmaları sonrası Bandırma´ya dönerek sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde devam edecek.
Tarih |
Saat |
Karşılaşma |
Şehir |
05.09.2016 Pazartesi |
21:00 |
Banvit - Anadolu Efes |
Kranjska Gora |
06.09.2016 Salı |
18:30 |
Banvit - Krka Novo |
Kranjska Gora |
08.09.2016 Perşembe |
18:00 |
Banvit - Jiangsu Dragons |
Kranjska Gora |
10.09.2016 Cumartesi |
18:00 |
Banvit - Zlatorog Lasko |
Kranjska Gora |
12.09.2016 Pazartesi |
20:30 |
Banvit - Lokomotiv Kuban |
Ljubljana |
22.09.2016 Perşembe |
19:00 |
Tofaş - Banvit |
Bursa |
23.09.2016 Cuma |
19:00 |
Banvit - AEK |
Bursa |
24.09.2016 Cumartesi |
? |
Sıralama Karşılaşması |
Bursa |
28.09.2016 Çarşamba |
18:00 |
Beşiktaş Sompo Japan - Banvit |
İstanbul |
29.09.2016 Perşembe |
16:00 |
İstanbul BŞB - Banvit |
İstanbul |