İcra-İflas´tan sevindiren süre

Bölgenin önemli kuruluşlarından ORGANİK SA iflas´tan borç ertelemesi

Edincik´te Alibey mezarlığı, küme evler bölgesinde faaliyet gösteren Organik-SA geçtiğimiz Ağustos ayında borç ödeme krizi nedeni ile başvurduğu icra-iflas masasından borç erteleme kararı çıktı.

/resimler/2019-9/24/1156550793922.jpg

Edincik´te 65 kişinin çalıştığı Organik Leonardit toprak düzenleyici gübre üreten Organik SA yaşanan ekonomik piyasa dalgalanması yanı sıra, aynı bölgede mülkiyetine dahil ettiği eski TEKEL depolarının onarımı sırasında yağan kar nedeni ile meydaha gelen tahribat, sigorta ile ödeme noktasında yaşanan olumsuzluk kurumu mali noktada zoara sokmuştu.

82 ülkeye organik gübre ihraç eden Organik SA, mali noktada çözüm bulamadığı gerekçesi ile başvurduğu icra-iflas komiserliğince yapılan incelemede bir yıl süre ile borç erteleme kararı alındı.

Organik SA yönetimi icra iflas komiserliği tarafından işletme taleplerinin makul görülmesi üzerine tanınan bir yıllık borç ertelemesinin, kurumu bulunduğu zor noktadan yeniden işlevsel konuma taşıyacağı, dolayısı ile gerek üretim, gerek istihdam, gerekse ihracat anlamında yaşanan krizin aşılacağı kaydedildi.

/resimler/2019-9/24/1202316269265.jpg
Anahtar Kelimeler: İcra İflas sevindiren süre
  • Salı 1 ° / -11 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 2 ° / -10 ° Güneşli
  • Perşembe 6 ° / -10 ° Güneşli