KIRMIZI SON ÇEYREKTE YENİLDİ

BANDIRMA KIRMIZI BK, İYİ OYNADIĞI MÜCADELEDE SON ÇEYREKTE MAĞLUP OLDU!..

Türkiye Basketbol Ligi 23. hafta karşılaşmasında Bandırma Kırmızı BK, Korona Virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle Ankara’da seyircisiz oynanan mücadelede Mamak Belediye’ye 84-79 mağlup oldu.

Kırmızılı Gençler karşılaşmaya Eray Akyüz, Sedat Ali Karagülle, Önder Atun, Hakan Sayılı ve Ercan Osmani beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf konuk ekip Bandırma Kırmızı BK oldu. Mücadelenin ilk bölümünde Ercan Osmani ve Eray Akyüz ile sayılar bulan Kırmızılı Gençler, 5. dakikayı 13-12 geride geçti. Kalan bölümde Kırmızılı Gençler hücumda ve savunmada vites arttırınca ilk çeyreği de 19-25 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe her iki takım da karşılıklı sayılarla başladı. Hücumlarda Mustafa Baki Görürile sayılar üreten ev sahibi ekibe, Eray Akyüz ve Ercan Osmani ile cevap veren Kırmızılı Gençler 15. dakikada skoru 31-43’e getirdi. Kalan bölümde hücumda ve savunmada iyi performans gösteren Bandırma ekibi soyunma odasına da 40-48 önde girdi.

İkinci yarıya her iki takım da dengeli başladı. Hücumlarda Ercan Osmani ve Eray Akyüz ile sayılar üreten Kırmızılı Gençler, 25. dakikayı 52-62 önde geçti. Kalan bölümde Eray Akyüz ile sayılar üretince Bandırma Kırmızı BK, final çeyreğine 58-66 önde girdi.

Final çeyreğinin ilk bölümünde sayı üretmekte zorlanan her iki ekipten Bandırma Kırmızı BK, hücumlarda Ercan Osmani ile sayılar üretse de 35. dakikayı 72-69 geride geçti. Kalan bölümde Eray Akyüz ve Ercan Osmani ile sayılar bulsa da hücumları değerlendiremeyen Kırmızılı Gençler, karşılaşmadan 84-79 mağlubiyetle ayrıldı.

Bandırma Kırmızı BK ligde önümüzdeki hafta 18MartÇarşamba günü saat 18.00’de90. Yıl Spor Salonu’nda Semt77 Yalovaspor’a konuk olacak.

Bandırma Kırmızı BK Başantrenörü Ayberk Alen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi: “Kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Maça iyi başladık. İkinci çeyrekte de istediğimiz oyunu sahaya yansıtarak soyunma odasına avantajlı bir skorla girdik. Ancak üçüncü çeyrekten itibaren girdiğimiz faul problemi ve basit hatalarımızla birlikte rakip takım oyuna dengeyi getirdi. Rakip takımı galibiyetinden dolayı kutlarım.” dedi.

Ercan Osmani ise: “Kaybettiğimiz için üzgünüz. Bundan sonraki maçlarımıza hazırlanacağız.” dedi.

Maç: Türkiye Basketbol Ligi 23. Hafta Karşılaşması

Salon: Mamak Belediyesi Spor Salonu, Ankara

Hakemler: Yücel Çilingir, Nihat Çetin, Alican Alıcı

Periyotlar: 1P: 19-252P: 21-23 3P: 18-18 4P: 26-13 MS: 84-79

Mamak Belediyesi: Baki Görür 28 sayı, 5 ribaund; Mustafa Baştürk 15 sayı, 5 ribaund; OvidijusVaranauskas 11 sayı, 8 asist; Gökhan Karabıyık 6 sayı; Ogün Sevinç 6 sayı; EfekanÇoşar 5 sayı, 4 asist; Oğuzhan Tosun 4 sayı; Hamit Sezaver 4 sayı, 3 asist; Engin Kalkan 3 sayı, 6 ribaund; Hisayet Civan 2 sayı.

Bandırma Kırmızı BK: Ercan Osmani 35 sayı, 17 ribaund; Eray Akyüz 16 sayı, 5 ribaund, 9 asist; Sedat Karagülle 10 sayı, 7 ribaund, 3 asist; Arda Çete 9 sayı, 3 ribaund; Hakan Sayılı 7 sayı; Önder Atun 2 sayı.
Anahtar Kelimeler: KIRMIZI ÇEYREKTE YENİLDİ
  • Çarşamba 20 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 23 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 26 ° / 7 ° Parçalı bulutlu