Meclis´te Kasım hareketi
Bandırma Belediye Meclisi Olağan Kasım ayı birleşiminde 16 maddeyi görüşerek karara bağladı.
Tarih: 2.11.2017 22:32:08

Bandırma Belediye Meclisi Başkan Dursun Mirza´nın başkanlığında Kasım ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

11 gündem, 2 gelen evrak 1 önerge ve 2 mazeret dilekçenin görüşüldüğü Kasım ayı olağan meclisi yaklaşık 2 saat sürdü.

Bandırma Belediye Meclisinde Başkan Dursun Mirza´nın geçen bir aylık süre içinde gerçekleştirilen hizmetlere ilişkin bilgilendirme sunumu ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

/resimler/2017-11/2/2235596189158.jpg

Yeni Mahallede 1977 ada 8 parsel, İhsaniye Mahallesinde 1260 ada 132 parsellerin şehircilik müdürlüğünün talebi üzerine, Ayyıldız Mahallesinde 887 Ada´da Mahkeme kararı doğrultusunda yapılması istenilen imar değişiklikleri için taleplerin imar komisyonuna havaleler oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Basınç düşürme ve Ölçüm istasyonlarının plana işlenmesine ilişkin imar komisyonu talebi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde 600 Evler Mahallesi 400 Ada 617 parselde 7 mt. Yolun 12 mt çıkartılmasına ilişkin imar komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Edincik- Başak siteleri 109 ada, 7 parsel ve 175 Ada 2 parsel üzerinde kamu hizmet ve ibadet alanları için imar komisyonunun imar planı değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde yer alan Vergi dairesince kurulacak satış komisyonunda görev alacak bir meclis üyesi seçimi talebi üzerine Meclis Üyesi Sami Türkmen oy birliği ile seçilerek vergi Dairesi satış komisyonunda görev almak üzere yetkilendirildi.

/resimler/2017-11/2/2236209002083.jpg

Bandırma Belediyesinin olağan Kasım ayı meclisinde en çok tartışılan madde 10. Madde oldu.

Paşakonak´ta Muhtarlık bölgesinde bulunan 502 ada 468-469 ve 470 parsellerin dönemin Belediye Başkanları M. Cemal Öztaylan ve Recep Eraydın tarafından istimlakleri gerçekleştirilmeden üzerinde tasarrufta bulunularak sosyal alan olarak düzenlendiği, bununla birlikte aynı durumda Çınarlı mahallesinde bulunan bazı parsellerde de yol vs yapıldığı,  zor alımlar nedeni ile mağdur olan mülkiyet sahibi İsmet Kartal´ın 11 yıl süren hukuk mücadelesini kazanarak Belediye ye icra getirmesi üzerine konunun hak sahibi İsmet Kartal ile takas anlaşması yapılarak 4700m2 lik mağduriyetine karşılık Levent Mahallesinde 518 ada 32-113-116-119-102 ve 121 parsellerden oluşan 2700 m2 arsanın plan değişiklikleri yapılarak takas karşılığı mağdur İsmet Kartal´a takas olarak verilmesine ilişkin düzenlemenin yapılması için Encümen´e yetki verilmesine ilişkin madde MHP li üyelerin çekimserliğinde oy birliği ile encümene yetki verildi.

/resimler/2017-11/2/2236412596229.jpg

Başkan Mirza, konuya ilişkin detay açıklamasında Öztaylan döneminde yapılan yanlışın bununla sınırlı olmadığını, Liman AVM yanında bulunan Çetin Sever´in kiracı olduğu akaryakıt istasyonunun usule uygun olmadan başkasına satılması üzerine kişinin ticaretine engel olunduğu gerekçesi ile açılan davanın belediye aleyhine sonuçlanması üzerine Çetin Sever´e 1 milyon ödeme yapmak durumunda kaldıklarını açıkladı.

Başkan Mirza, yine Küçük Sanayi sitesi Trafik ışıkları ile Cami arasında bulunan Jandarma Kamil olarak tanımlanan şahsın arsasına kamulaştırma yapılmadan alt geçit yapıldığını bu mağduriyetin giderilmesine ilişkin açılan kamu davasının da Belediye aleyhine sonuçlandığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237053072214.jpg

Bandırma Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesi ardından gelen evrak, önerge ve mazeretlerin görüşülmesine geçildi.

Başkan Mirza, Akademi Döğüş sanatları spor kulübünün çeşitli sportif yarışmalarda kazandığı dereceler sonucu Milli takıma sporcu verdiğini, bu sporcuların Atina´da yapılacak yarışmalara katılmak üzere Belediye sporcusu olarak turuncu pasaport hazırlanması gerektiğini Bandırma Belediyesinin Atina´ya gidecek kafile için maddi ödemede bulunmayacağını açıkladı. Talep oy birliği ile kabul edilirken, 600 Evler Mahallesinde bulunan 2 üst geçit´e Bandırma Şehitlerinin İsimlerinin verilmesine ilişkin talebi okundu.

Kapalıspor salonu önünde bulunan üst geçide Şehit Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu, Etimaden önünde bulunan üst geçide ise Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz isimlerinin verilmesi kararı oybirliği ile geçerken, Başkan Mirza kararın onanmasının Büyükşehir meclisinde kesinleşeceğini, Bandırma belediye meclisinin aldığı kararın Büyükşehir Meclisine tavsiye niteliğinde olduğunu açıkladı.

Başkan Mirza Müfettiş raporları mütalaasında gündeme taşıdıkları Belediye ye ait iş yerlerinin kira süreleri bitiminde ihaleye çıkartılmasına ilişkin önerinin geçmişten günümüze uzanan uygulamasında iş ve meslek sahibi esnafların ekmeği ile oynanacağı gerekçesi ile bugüne kadar tefe-tüfe oranlarına göre arttırılma yapıldığını, kira süresinin bittiğinde ücretlendirmenin yeniden gözden geçirilerek uygun tarifelerle fiyatlandırmaların yapıldığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237293534642.jpg

Mirza, Eleştiri niteliğindeki bu önergenin oylanmayacağını vurgulayarak konuyu Büyükşehir´in ana cadde ve sokaklarda temizlik işleri talebine getirdi.

Başkan Mirza, Büyükşehir´in kendi tasarruflarında bulunan meydan ve ana caddelerde temizlik işi ihalesi şartnamesi hazırladığını, bu süre içinde söz konusu alanların temizlenmesinin Bandırma Belediyesinden talep edildiğini söyledi.

Başkan, Büyükşehir´in temizlik talebini Bila bedelle karşıladıklarını, ayrıca bu caddelerde temizliği yanı sıra yeşil alanlara gereken ihtimamın gösterilmediği için eleştiri alındığını, Büyükşehir´in bu alanların temizlenmesine ilişkin ihale yapması yerine, bu cadde ve meydanların ilan bedellerinin kendilerine devredilmesi üzerine bu çalışmayı Bandırma Belediyesi olarak yapmaya talip olduklarını bildirdiklerini söyledi.

Başkan Mirza 7 Kasım da yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisinde aynı zamanda hem yeni Büyükşehir Belediye başkanının hem de bu maddelerin görüşmesinin yapılacağını açıkladıktan sonra,  9 Kasım´da Bandırma´da önemli bir toplantının müjdesini verdi.

Hürriyet gazetesi ekonomi müdürlüğü, Bandırma Ticaret Odası- Ticaret Borsası ve Belediye´nin iştiraki ile ekonomi zirvesi yapılacağını, bu zirveye gerek bölge, gerekse yut genelinden katılacak iş çevrelerinin katkıları ile Bandırma ve çevresinde yeni iş ve istihdam alanlarına olanak sağlanacağına inandığını vurguladı.

Başkan Mirza, Okullar bazında gerçekleştirdikleri katkılara değinirken tüm okulların çevre düzenlemesi yanı sıra ihtiyaç duyulan 500 spor topu ile her okula bir satranç takımı armağan ettiklerini söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Meclis Kasım hareketi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İşte arzulanan Bandırmaspor
İşte arzulanan Bandırmaspor
F.Karagümrük´ü altuğ ve Oğuzhan´ın etkili oyunu ile şaşkına çevirdik.
Basın Odasında Projesini anlattı
Basın Odasında Projesini anlattı
Bandırma Muhtarlar Derneği İçişleri Bakanlığı katkısıyla Türkiye´deki kadın Muhtarları Bandırma da düzenlenen çalıştay´da bir araya getiriyor.
Banka üzerinden dolandırıcılık
Banka üzerinden dolandırıcılık
Bu kez ev hanımını dolandırmak istediler, ama yakalandılar
DOĞA KOLEJİNDEN BAŞKAN MİRZA´YA ZİYARET
DOĞA KOLEJİNDEN BAŞKAN MİRZA´YA ZİYARET
Doğa Koleji öğrencileri Belediye Başkanı Dursun Mirza´yı makamında ziyaret etti.
Projelerini paylaştılar
Projelerini paylaştılar
Çağdaş Yaşamı destekleme Derneğinden, Başkan Mirza´ya ziyaret
Kaymakam´dan kan bağışı
Kaymakam´dan kan bağışı
Kaymakam Faruk Bekarlar örnek bir davranışla kan bağışında bulundu.
CEZAEVİNDEN KALDIRIM TALEBİ
CEZAEVİNDEN KALDIRIM TALEBİ
Cezaevi içinde yapılan bekleme salonu önünde bahçe düzenlemesi talep edip olumlu cevap almıştı.
Çevre dostu belediyeler Kuşadası´nda buluşacak
Çevre dostu belediyeler Kuşadası´nda buluşacak
Toplantıya Erdek Belediye Başkanı Sarı da katılacak
HAYVANLAR İÇİN YAPIMCIDAN BARINAK SÖZÜ ALDI
HAYVANLAR İÇİN YAPIMCIDAN BARINAK SÖZÜ ALDI
Yapımcılığını Staff filmin yaptığı yönetmenliğini ise Hatice Memiş´in üstlendiği "Kalk Gidelim" dizisi 18 Kasım Cumartesi günü seyircisiyle ilk defa buluştu.
Çelebi limanda can pazarı
Çelebi limanda can pazarı
1 Kişi öldü 3 Kişinin durumu kritik
Yeni Başkan´dan ilk ziyaretler
Yeni Başkan´dan ilk ziyaretler
Kafaoğlu; "2019´da Bandırma ve Erdek belediyelerini yeniden kazanacağız"
DURU´s GARDEN AÇILDI
DURU´s GARDEN AÇILDI
Erdek sıra dışı mekanlarına bir yenisini ekledi.
"Bereketli olsun"
"Bereketli olsun"
Zeytin hasadı tüm hızı ile sürüyor
O da, Fetocu çıktı
O da, Fetocu çıktı
Bandırmaspor eski Teknik direktörü Zafer Biryol´a Feto soruşturmasında göz altı.
İl Başkanı atandı
İl Başkanı atandı
İyi Partinin Balıkesir İl Başkanı İnşaat Mühendisi Nedim Tuna oldu.
Ticaret Odasından Onur gecesi
Ticaret Odasından Onur gecesi
41. Yılı aşan üyeler özel armağanlar ile taltif edildiler.
Ayyıldız Mahallesi Asfaltlandı
Ayyıldız Mahallesi Asfaltlandı
Belediye mevsim sürecini iyi kullanıyor.
Kapasite arttırımına gidiliyor
Kapasite arttırımına gidiliyor
Örnek sanayi beklediği Doğalgaz kapasitesine kavuşuyor
DİYABET FARKINDALIK STANDI
DİYABET FARKINDALIK STANDI
BANDIRMA DEVLET HASTANESİNDE DİYABET FARKINDALIK STANDI AÇILDI
UEDAŞ´TAN ‘KONUŞAN TRAFO´ PROJESİ
UEDAŞ´TAN ‘KONUŞAN TRAFO´ PROJESİ
(UEDAŞ), bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor.
Üç hükümlüye 60 koyun
Üç hükümlüye 60 koyun
Koyunlar Sultaniye Mahallesinde teslim edildi
Rektör´den Masal keyfi
Rektör´den Masal keyfi
Rektör Özdemir, Bengi projesine destek verdi.
Geç olsun, güç olmasın
Geç olsun, güç olmasın
Edip Uğur´un yaptırdığı 25 bin formadan tek tek ismi siliniyor.
Çalık, Zeytin Kooperatifinde
Çalık, Zeytin Kooperatifinde
Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık Zeytin Kooperatifi ziyaretinde ilçenin en önemli ekonomik kaynaklarını yakında inceleme imkânı buldu.
Gazeteciler cemiyetinde konuştu
Gazeteciler cemiyetinde konuştu
Sarı: “Büyükşehir yasası sorunları 100 kat artırdı”
Bu ağaçlara kıymayın!
Bu ağaçlara kıymayın!
Derslik ihtiyacı için kesilmelerine karar verildi.
BANDAK´tan uyarı
BANDAK´tan uyarı
BANDAK Başkanı Civan; “Kapıdağ´daki su kaynakları tehlikede”
Çocuklarla Masal Okudu
Çocuklarla Masal Okudu
Belediye Başkanı Dursun Mirza Bengi Projesi kapsamında Şehit Süleymanbey İlkokulu Anasınıfı öğrencileriyle buluşarak, sohbet edip masal okudu.
Limanda işlem hacmi arttı
Limanda işlem hacmi arttı
Bandırma Limanında işlem hacmi arttı.
TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
Başkan Mirza, Genel İş Sendikası yönetim kuruluyla bir araya gelerek her yıl yenilenen toplu sözleşme için ilk görüşmelerini yaptılar.
Üniversitede yapılacak
Üniversitede yapılacak
BGC´nin “Tutkumuz Spor” söyleşisi perşembe günü
Balcı, çiçek bahçesine dönüştürülüyor.
Balcı, çiçek bahçesine dönüştürülüyor.
General Balcı´da Kış düzenlemesi
ÜLKENİN EKSENİ KAYDI DEMİŞTİK...
ÜLKENİN EKSENİ KAYDI DEMİŞTİK...
SONUÇTA TABİKİ EN İYİ ÇÖZÜM ATATÜRKÇÜ YOLDA DEVAM ETMEK OLACAKTI...
Hem işgalci, hemde çevre kirleticileri
Hem işgalci, hemde çevre kirleticileri
Erdek Körfezi´ne kimler gelmek istiyor
Devlet Hastanesine Uzman takviyesi
Devlet Hastanesine Uzman takviyesi
BANDIRMA DEVLET HASTANESİ YENİ ATANAN HEKİMLER İLE KADROSUNU DAHA DA GÜÇLENDİRDİ
Sarı, BGC´nin konuğu olacak
Sarı, BGC´nin konuğu olacak
Sarı, BGC´de gündeme ilişkin soruları yanıtlayacak
Denetimli serbestlikten iki iş yeri
Denetimli serbestlikten iki iş yeri
Açılışları Kaymakam Günhan Yazar ile Başsavcı Önder Yeniçeri yaptı.
Enerji üretiminde %5 lik pay Bandırma´nın
Enerji üretiminde %5 lik pay Bandırma´nın
Kaymakam Günhan Yazar: “Ülkemizdeki elektrik enerjisinin % 5,5´u Bandırma´da üretiliyor” “Bandırma´daki işsizlik oranı ülke ortalamasının altında”
 Atatürk resim sergisi
Atatürk resim sergisi
ADD´ den 10 Kasım´a özel Atatürk resim sergisi
Erdek´te 10 Kasım
Erdek´te 10 Kasım
Cumhuriyet alanındaki anma programı, öğretmen evindeki etkinlik ile devam etti.
MANYAS ta 10 KASIM
MANYAS ta 10 KASIM
Büyük kurtarıcı, ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Manyas´ta törenlerle anıldı.
CHP ATA´SINDA BULUŞTU
CHP ATA´SINDA BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı 10 Kasım´da Atasının huzurunda
Özlemle andık...
Özlemle andık...
Aramızdan ayrılışının 79. yılında özlem ve hasretle andık
Eğitim İş´ten 10 Kasım mesajı
Eğitim İş´ten 10 Kasım mesajı
"DEVRİMCİ RUHU YAŞIYOR, DEVRİMLERİ AYDINLATIYOR!"
Başkan Sarı´dan 10 Kasım mesajı
Başkan Sarı´dan 10 Kasım mesajı
"79´ncu yıl dönümünde kendisini saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. "
Belediye´den 10 Kasım
Belediye´den 10 Kasım
İlgili kamu kurumlarından her hangi bir açıklama gelmezken, Bandırma Belediyesi bir kez daha 10 Kasım Anma programına sahip çıktı.
"Bağımsız ilçe olmalı"
"Bağımsız ilçe olmalı"
Levent: “Bandırma il olamıyorsa, bağımsız bir ilçe olmalı” “100 kilometre uzaktan Bandırma, Erdek, Marmara gibi ilçeler yönetilemez”
Bandırma´da Ekonomi Zirvesi
Bandırma´da Ekonomi Zirvesi
Ekonomik zirvede öne çıkan beklenti “Bandırma il olmalı."
Rektör´den 10 Kasım Mesajı
Rektör´den 10 Kasım Mesajı
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir´in Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 79´uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.
ONUR AYAN´dan 10 KASIM MESAJI
ONUR AYAN´dan 10 KASIM MESAJI
CHP İLE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ONUR AYAN 10 KASIM MESAJI YAYIMLADI.
"Minnetle anıyoruz"
"Minnetle anıyoruz"
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz: “Atatürk, ne coğrafyamıza ne de tarihe sığan bir devrimcidir”
Ağır Kıştan Darbe Ağaçlar Budanıyor
Ağır Kıştan Darbe Ağaçlar Budanıyor
Kış gelmeden cadde ve sokaklarda bulunan ağaçlar budanıyor.
10 Kasım anısına
10 Kasım anısına
Atatürk´ü en önemli alanlarına konuk eden dünya şehirleri
Emniyeti teyakkuza geçirdiler
Emniyeti teyakkuza geçirdiler
Alkollü gençler trafikte terör estirince terörist muamelesine tabi oldular.
Anlamlı etkinlik
Anlamlı etkinlik
Erdek Halitpaşa İlköğretim´den 3-9 Kasım Organ bağışı haftasına katkı
Bandırma´da minik öğrencilerden okuma etkinliği
Bandırma´da minik öğrencilerden okuma etkinliği
Bandırma Gazeteciler Cemiyeti öğrencileri de katılarak minik öğrencilerle birlikte okul bahçesinde kitap okudular.
Koçhan´dan, Arkeoloji bölümüne destek
Koçhan´dan, Arkeoloji bölümüne destek
Doç. Dr. Koçhan: “Bandırma´da arkeoloji bölümü açılması kararı çok doğru”
Reklam

/resimler/2017-11/13/0916421674863.jpg

/resimler/2017-8/19/1427030074988.jpg

avşa adası otelleri

kutlu creative

/resimler/2017-1/24/1114325571192.jpg 

studio neo

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:09 07:50 13:04 15:40 18:00 19:29
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar