Meclis´te Kasım hareketi
Bandırma Belediye Meclisi Olağan Kasım ayı birleşiminde 16 maddeyi görüşerek karara bağladı.
Tarih: 2.11.2017 22:32:08

Bandırma Belediye Meclisi Başkan Dursun Mirza´nın başkanlığında Kasım ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

11 gündem, 2 gelen evrak 1 önerge ve 2 mazeret dilekçenin görüşüldüğü Kasım ayı olağan meclisi yaklaşık 2 saat sürdü.

Bandırma Belediye Meclisinde Başkan Dursun Mirza´nın geçen bir aylık süre içinde gerçekleştirilen hizmetlere ilişkin bilgilendirme sunumu ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

/resimler/2017-11/2/2235596189158.jpg

Yeni Mahallede 1977 ada 8 parsel, İhsaniye Mahallesinde 1260 ada 132 parsellerin şehircilik müdürlüğünün talebi üzerine, Ayyıldız Mahallesinde 887 Ada´da Mahkeme kararı doğrultusunda yapılması istenilen imar değişiklikleri için taleplerin imar komisyonuna havaleler oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Basınç düşürme ve Ölçüm istasyonlarının plana işlenmesine ilişkin imar komisyonu talebi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde 600 Evler Mahallesi 400 Ada 617 parselde 7 mt. Yolun 12 mt çıkartılmasına ilişkin imar komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Edincik- Başak siteleri 109 ada, 7 parsel ve 175 Ada 2 parsel üzerinde kamu hizmet ve ibadet alanları için imar komisyonunun imar planı değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde yer alan Vergi dairesince kurulacak satış komisyonunda görev alacak bir meclis üyesi seçimi talebi üzerine Meclis Üyesi Sami Türkmen oy birliği ile seçilerek vergi Dairesi satış komisyonunda görev almak üzere yetkilendirildi.

/resimler/2017-11/2/2236209002083.jpg

Bandırma Belediyesinin olağan Kasım ayı meclisinde en çok tartışılan madde 10. Madde oldu.

Paşakonak´ta Muhtarlık bölgesinde bulunan 502 ada 468-469 ve 470 parsellerin dönemin Belediye Başkanları M. Cemal Öztaylan ve Recep Eraydın tarafından istimlakleri gerçekleştirilmeden üzerinde tasarrufta bulunularak sosyal alan olarak düzenlendiği, bununla birlikte aynı durumda Çınarlı mahallesinde bulunan bazı parsellerde de yol vs yapıldığı,  zor alımlar nedeni ile mağdur olan mülkiyet sahibi İsmet Kartal´ın 11 yıl süren hukuk mücadelesini kazanarak Belediye ye icra getirmesi üzerine konunun hak sahibi İsmet Kartal ile takas anlaşması yapılarak 4700m2 lik mağduriyetine karşılık Levent Mahallesinde 518 ada 32-113-116-119-102 ve 121 parsellerden oluşan 2700 m2 arsanın plan değişiklikleri yapılarak takas karşılığı mağdur İsmet Kartal´a takas olarak verilmesine ilişkin düzenlemenin yapılması için Encümen´e yetki verilmesine ilişkin madde MHP li üyelerin çekimserliğinde oy birliği ile encümene yetki verildi.

/resimler/2017-11/2/2236412596229.jpg

Başkan Mirza, konuya ilişkin detay açıklamasında Öztaylan döneminde yapılan yanlışın bununla sınırlı olmadığını, Liman AVM yanında bulunan Çetin Sever´in kiracı olduğu akaryakıt istasyonunun usule uygun olmadan başkasına satılması üzerine kişinin ticaretine engel olunduğu gerekçesi ile açılan davanın belediye aleyhine sonuçlanması üzerine Çetin Sever´e 1 milyon ödeme yapmak durumunda kaldıklarını açıkladı.

Başkan Mirza, yine Küçük Sanayi sitesi Trafik ışıkları ile Cami arasında bulunan Jandarma Kamil olarak tanımlanan şahsın arsasına kamulaştırma yapılmadan alt geçit yapıldığını bu mağduriyetin giderilmesine ilişkin açılan kamu davasının da Belediye aleyhine sonuçlandığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237053072214.jpg

Bandırma Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesi ardından gelen evrak, önerge ve mazeretlerin görüşülmesine geçildi.

Başkan Mirza, Akademi Döğüş sanatları spor kulübünün çeşitli sportif yarışmalarda kazandığı dereceler sonucu Milli takıma sporcu verdiğini, bu sporcuların Atina´da yapılacak yarışmalara katılmak üzere Belediye sporcusu olarak turuncu pasaport hazırlanması gerektiğini Bandırma Belediyesinin Atina´ya gidecek kafile için maddi ödemede bulunmayacağını açıkladı. Talep oy birliği ile kabul edilirken, 600 Evler Mahallesinde bulunan 2 üst geçit´e Bandırma Şehitlerinin İsimlerinin verilmesine ilişkin talebi okundu.

Kapalıspor salonu önünde bulunan üst geçide Şehit Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu, Etimaden önünde bulunan üst geçide ise Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz isimlerinin verilmesi kararı oybirliği ile geçerken, Başkan Mirza kararın onanmasının Büyükşehir meclisinde kesinleşeceğini, Bandırma belediye meclisinin aldığı kararın Büyükşehir Meclisine tavsiye niteliğinde olduğunu açıkladı.

Başkan Mirza Müfettiş raporları mütalaasında gündeme taşıdıkları Belediye ye ait iş yerlerinin kira süreleri bitiminde ihaleye çıkartılmasına ilişkin önerinin geçmişten günümüze uzanan uygulamasında iş ve meslek sahibi esnafların ekmeği ile oynanacağı gerekçesi ile bugüne kadar tefe-tüfe oranlarına göre arttırılma yapıldığını, kira süresinin bittiğinde ücretlendirmenin yeniden gözden geçirilerek uygun tarifelerle fiyatlandırmaların yapıldığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237293534642.jpg

Mirza, Eleştiri niteliğindeki bu önergenin oylanmayacağını vurgulayarak konuyu Büyükşehir´in ana cadde ve sokaklarda temizlik işleri talebine getirdi.

Başkan Mirza, Büyükşehir´in kendi tasarruflarında bulunan meydan ve ana caddelerde temizlik işi ihalesi şartnamesi hazırladığını, bu süre içinde söz konusu alanların temizlenmesinin Bandırma Belediyesinden talep edildiğini söyledi.

Başkan, Büyükşehir´in temizlik talebini Bila bedelle karşıladıklarını, ayrıca bu caddelerde temizliği yanı sıra yeşil alanlara gereken ihtimamın gösterilmediği için eleştiri alındığını, Büyükşehir´in bu alanların temizlenmesine ilişkin ihale yapması yerine, bu cadde ve meydanların ilan bedellerinin kendilerine devredilmesi üzerine bu çalışmayı Bandırma Belediyesi olarak yapmaya talip olduklarını bildirdiklerini söyledi.

Başkan Mirza 7 Kasım da yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisinde aynı zamanda hem yeni Büyükşehir Belediye başkanının hem de bu maddelerin görüşmesinin yapılacağını açıkladıktan sonra,  9 Kasım´da Bandırma´da önemli bir toplantının müjdesini verdi.

Hürriyet gazetesi ekonomi müdürlüğü, Bandırma Ticaret Odası- Ticaret Borsası ve Belediye´nin iştiraki ile ekonomi zirvesi yapılacağını, bu zirveye gerek bölge, gerekse yut genelinden katılacak iş çevrelerinin katkıları ile Bandırma ve çevresinde yeni iş ve istihdam alanlarına olanak sağlanacağına inandığını vurguladı.

Başkan Mirza, Okullar bazında gerçekleştirdikleri katkılara değinirken tüm okulların çevre düzenlemesi yanı sıra ihtiyaç duyulan 500 spor topu ile her okula bir satranç takımı armağan ettiklerini söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Meclis Kasım hareketi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BTO, Üyelerini bilgilendirdi
BTO, Üyelerini bilgilendirdi
BTO´dan “Sanayi Sicil Belgesi” açıklaması
Sarı´dan Soydan´a yaş günü ziyareti.
Sarı´dan Soydan´a yaş günü ziyareti.
Erdek´in efsane ismi Burhanettin Soydan´a 91. yaş günü
İstismar, Üniversite´nin gündeminde
İstismar, Üniversite´nin gündeminde
Panele Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas ve Marmara´daki öğretmenler de katıldı.
Meraklısına
Meraklısına
Kendi müzik aletlerini kendileri yapıyor.
Başkan Sarı, Vahşi Kapitalizme Karşı Küçük Esnaf ve Sanatkara birlik çağrısında bulundu.
Başkan Sarı, Vahşi Kapitalizme Karşı Küçük Esnaf ve Sanatkara birlik çağrısında bulundu.
3 adaylı Erdek esnaf odası seçimlerin mevcut başkan kazandı.
Anne babalar dikkat! 10 adımda önlem alın
Anne babalar dikkat! 10 adımda önlem alın
GRİPTEN SONRA EN ÇOK BU HASTALIK GÖRÜLÜYOR!
Çiftçi hangi ürüne ne kadar mazot desteği alacak
Çiftçi hangi ürüne ne kadar mazot desteği alacak
Mazot desteği ödeniyor: Hangi ürüne ne kadar ödeme yapılacak?
"Esintiler" Yağlı Boya Sergisi
"Esintiler" Yağlı Boya Sergisi
Melih Çınar sergi salonundaki sergi hafta sonuna dek ziyaret edilebilinecek
S.Y.V.  yardımları belli oldu.
S.Y.V. yardımları belli oldu.
Erdek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´nın, 2017 yılında yaptığı yardımlar belli oldu.
Yeni lise yapılacak
Yeni lise yapılacak
Erdek Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası yeniden yapılacak.
Zeytinliklerde beton atıkları
Zeytinliklerde beton atıkları
Beton Mikserleri Duyarsızlıkları sürüyor
Zeytin Dalı harekatına destek verdi.
Zeytin Dalı harekatına destek verdi.
TEMAD Şube Başkanı Eraslan: “Dualarımız Mehmetçik için”
Ramazan etkinlikleri Bandırma Belediyesinden
Ramazan etkinlikleri Bandırma Belediyesinden
Kafaoğlu ile Bütünşehir ile Bandırma Belediyesi arasındaki buzlar çözüldü
Havran´da AŞK Cinayeti
Havran´da AŞK Cinayeti
Umutsuz AŞK, cinayetle sonlandı 3 ölü 4 yaralı
AKSA Elektrik Balıkesir´in yeni girişimcilerini arıyor
AKSA Elektrik Balıkesir´in yeni girişimcilerini arıyor
ksa Elektrik, Balıkesir´deki mevcut bayilik ağını genişletmek amacıyla yeni girişimciler arıyor.
Boza ve şalgam, sindirim sistemini düzenliyor
Boza ve şalgam, sindirim sistemini düzenliyor
Boza, kebapların vazgeçilmezi şalgam ve soframızdan eksik olmayan yoğurt, turşu ve tarhana çok zengin birer probiyotik kaynağı.
Sert, konuştu
Sert, konuştu
İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert: “İktidarın Alternatifiyiz”
Anılara yolculuk
Anılara yolculuk
Yunanlılar, Erdek´i komşu kapısı yaptı.
FESTİVAL STANDLARI SATIŞA SUNULUYOR
FESTİVAL STANDLARI SATIŞA SUNULUYOR
29.su gerçekleşecek festival hazırlıkları başladı.
BANBİS´DEN BAŞKANA ZİYARET
BANBİS´DEN BAŞKANA ZİYARET
(BANBİS) Bandırma Bisiklet Gurubundan Başkan Mirza´ya teşekkür ziyareti
Fatih İlkokulunu ziyaret etti
Fatih İlkokulunu ziyaret etti
Belediye Başkanı Dursun Mirza Fatih İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdi.
BU ALIŞKANLIKLAR BÖBREKLERİ TÜKETİYOR
BU ALIŞKANLIKLAR BÖBREKLERİ TÜKETİYOR
Şaşırtıcı ama gerçek! Uykusuz kalmak böbreklerin düşmanı
Canavar tatil yapmadı
Canavar tatil yapmadı
Erdek-Gedeve bölünmüş yolda meydana gelen kazada Motor sürücüsü genç hayatını kaybetti.
Son Başvuru Süresi 7 Mart
Son Başvuru Süresi 7 Mart
2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanların dikkatine
Yalancı yaz Erdek´i canlandırdı
Yalancı yaz Erdek´i canlandırdı
Şubat Güneşi Erdek Mekanlarını doldurmaya yetti
Ucuz atlatıldı
Ucuz atlatıldı
Malta Kavşağında TUŞ oldu.
Balıkesir teşkilatları İzmir´de buluştu.
Balıkesir teşkilatları İzmir´de buluştu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in İzmir´de yapılan açılış ve mitingine katıldılar.
Gönen, Süt üreticisi yetkiyi Genç Adaya verdi
Gönen, Süt üreticisi yetkiyi Genç Adaya verdi
Bölgenin en büyük üretici birliği genel kurulunda Başkanlığı Genç Aday Yüksel Sarık kazandı.
İlginç bir olay!
İlginç bir olay!
Balıkesir´de, akraba olmayıp aynı isim-soyadlı iki hakem var
Kardiyoloji uzmanları nedenlerini anlatıyor!
Kardiyoloji uzmanları nedenlerini anlatıyor!
Kırık Kalp Sendromu KALP KRİZİ KADAR TEHLİKELİ
"İnandık başaracağız."
"İnandık başaracağız."
Esnaf Odası Adayı Ahmet Demir;“Her şeyi düşündük, şimdi sıra sizde”
THK 93. YAŞINDA
THK 93. YAŞINDA
Cumhuriyetin göz bebeği THK 93 yılını coşku ile kutluyor
Köroğlu, tutuklandı
Köroğlu, tutuklandı
HYS-Köroğlu mağazalar zinciri kurucusu Yunus Köroğlu tutuklandı.
Zeytin üreticisinden "Zeytin Dalı"na destek
Zeytin üreticisinden "Zeytin Dalı"na destek
“Zeytin Dalı Harekatı”na Marmarabirlik´ten zeytinli destek
Samsun´lulardan coşkulu karşılama
Samsun´lulardan coşkulu karşılama
Mehmetçik´e kucak açtılar
Hasılat Mehmetçik Vakfına
Hasılat Mehmetçik Vakfına
Bandırma´da yaşayan Samsun´lular lokal hasılatını Mehmetçik Vakfına bağışlayacak
Kayıp-Kaçak Bedelinin İptal İstemine Red
Kayıp-Kaçak Bedelinin İptal İstemine Red
Anayasa Mahkemesi, Elektrik Piyasası Kanunu´nun kayıp-kaçak bedellerinin tüketiciden tahsil edileceğine dair tüm hükümlerin iptal istemini reddetti.
Geleceğin yazarı Başkanlıkta
Geleceğin yazarı Başkanlıkta
"üykü Öykü Türki´yem" yazarı Nilay Eröz Belediye Başkanı Dursun Mirza´yı ziyaret ettiler.
8617 kişi ziyaret etti
8617 kişi ziyaret etti
Bandırma´ya yeni müze için girişimler sürüyor Müzeyi geçen yıl 8617 kişi ziyaret etti
Çerkez Derneği yeni yönetiminden Başkan Mirza´ya ziyaret
Çerkez Derneği yeni yönetiminden Başkan Mirza´ya ziyaret
KUZEY KAFKASYA KÜLTÜR DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİYLE BELEDİYEDE
Ömerköy-Bandırma hattı çalışan minübüs yandı
Ömerköy-Bandırma hattı çalışan minübüs yandı
Bir biri ardına yanan toplu taşıma araçları tedirginlik yarattı.
ZİRAAT BAHÇESİ BAHAR´a HAZIRLANIYOR
ZİRAAT BAHÇESİ BAHAR´a HAZIRLANIYOR
ardından Ziraat Bahçesinde de yenileme ve düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.
Özgür Saç, ödülü Bakan´ın elinden aldı.
Özgür Saç, ödülü Bakan´ın elinden aldı.
2017 Yılı Performans ve Başarı Ödülleri Sahiplerini buldu.
Erdek Esnaf Odasında heyecanlı bekleyiş
Erdek Esnaf Odasında heyecanlı bekleyiş
Yeni Aday Kocabıyık; Aranan değil, arayıp soran olacağız."
Bansiad, Basın ile buluştu
Bansiad, Basın ile buluştu
Bansiad; Bandırma´da yaşam standardını arttıracak projeler üretmek istiyor.
Öğrencilere sıcak çorba
Öğrencilere sıcak çorba
BANDIRMA BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE SABAH ÇORBASI
BAŞINIZI DÖNDÜREN ÇOK NEDEN VAR!
BAŞINIZI DÖNDÜREN ÇOK NEDEN VAR!
Yaşlandıkça vertigo yakınlaşıyor
BGC´den “Sevgililer Günü” programı
BGC´den “Sevgililer Günü” programı
BGC, “14 Şubat Sevgililer Günü” nedeniyle bir program yaptı.
Mirza: "Sevgi, sihirli bir sözcük"
Mirza: "Sevgi, sihirli bir sözcük"
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, "Sevgiyle dünya daha güzel olur" dedi.
Kimse inanamadı
Kimse inanamadı
HYS yönetim kurulu başkanı Yunus Köroğlu Feto/PDY terör örgütü yapılanmasından göz altına alındı.
 Zaten Milletin Canı Burnunda
Zaten Milletin Canı Burnunda
“Zeytin Dalı” harekâtını protesto edip, terör örgütü propagandası yapan 17 kişi gözaltında
BANDAK´tan okullarda eğitim
BANDAK´tan okullarda eğitim
Bandak´tan hayat kurtaran eğitimler verilecek
"Alışveriş günleri" geliyor
"Alışveriş günleri" geliyor
Bandırma Ticaret Odası, bu yıl da "Alışveriş Günleri" düzenleyecek.
 DEZENFEKTE EDİLİYOR
DEZENFEKTE EDİLİYOR
Temizlik işlerinden Çöp Konteynır temizliği
Budamaya devam
Budamaya devam
Bandırma Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü budama çalışmalarını sürdürüyor.
Kemalpaşalı yankesiciye Bandırma misafirperverliği
Kemalpaşalı yankesiciye Bandırma misafirperverliği
Bandırma Polisi, K. Paşalı bayan yankesiciye çalışma olanağı tanımadı.
Yabancı uyruklu elemanlara denetimler atrtırıldı
Yabancı uyruklu elemanlara denetimler atrtırıldı
İzinsiz çalışan yabancı uyruklu elemanlara yönelik denetimler artacak,
Reklam

/resimler/2018-1/2/0956469710140.jpg

/resimler/2017-11/28/1017556312309.jpg

avşa adası otelleri

kutlu creative

erdek otelleri

studio neo

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
REKLAM

bandırma haber