Meclis´te Kasım hareketi
Bandırma Belediye Meclisi Olağan Kasım ayı birleşiminde 16 maddeyi görüşerek karara bağladı.
Tarih: 2.11.2017 22:32:08

Bandırma Belediye Meclisi Başkan Dursun Mirza´nın başkanlığında Kasım ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

11 gündem, 2 gelen evrak 1 önerge ve 2 mazeret dilekçenin görüşüldüğü Kasım ayı olağan meclisi yaklaşık 2 saat sürdü.

Bandırma Belediye Meclisinde Başkan Dursun Mirza´nın geçen bir aylık süre içinde gerçekleştirilen hizmetlere ilişkin bilgilendirme sunumu ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

/resimler/2017-11/2/2235596189158.jpg

Yeni Mahallede 1977 ada 8 parsel, İhsaniye Mahallesinde 1260 ada 132 parsellerin şehircilik müdürlüğünün talebi üzerine, Ayyıldız Mahallesinde 887 Ada´da Mahkeme kararı doğrultusunda yapılması istenilen imar değişiklikleri için taleplerin imar komisyonuna havaleler oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Basınç düşürme ve Ölçüm istasyonlarının plana işlenmesine ilişkin imar komisyonu talebi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde 600 Evler Mahallesi 400 Ada 617 parselde 7 mt. Yolun 12 mt çıkartılmasına ilişkin imar komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Edincik- Başak siteleri 109 ada, 7 parsel ve 175 Ada 2 parsel üzerinde kamu hizmet ve ibadet alanları için imar komisyonunun imar planı değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde yer alan Vergi dairesince kurulacak satış komisyonunda görev alacak bir meclis üyesi seçimi talebi üzerine Meclis Üyesi Sami Türkmen oy birliği ile seçilerek vergi Dairesi satış komisyonunda görev almak üzere yetkilendirildi.

/resimler/2017-11/2/2236209002083.jpg

Bandırma Belediyesinin olağan Kasım ayı meclisinde en çok tartışılan madde 10. Madde oldu.

Paşakonak´ta Muhtarlık bölgesinde bulunan 502 ada 468-469 ve 470 parsellerin dönemin Belediye Başkanları M. Cemal Öztaylan ve Recep Eraydın tarafından istimlakleri gerçekleştirilmeden üzerinde tasarrufta bulunularak sosyal alan olarak düzenlendiği, bununla birlikte aynı durumda Çınarlı mahallesinde bulunan bazı parsellerde de yol vs yapıldığı,  zor alımlar nedeni ile mağdur olan mülkiyet sahibi İsmet Kartal´ın 11 yıl süren hukuk mücadelesini kazanarak Belediye ye icra getirmesi üzerine konunun hak sahibi İsmet Kartal ile takas anlaşması yapılarak 4700m2 lik mağduriyetine karşılık Levent Mahallesinde 518 ada 32-113-116-119-102 ve 121 parsellerden oluşan 2700 m2 arsanın plan değişiklikleri yapılarak takas karşılığı mağdur İsmet Kartal´a takas olarak verilmesine ilişkin düzenlemenin yapılması için Encümen´e yetki verilmesine ilişkin madde MHP li üyelerin çekimserliğinde oy birliği ile encümene yetki verildi.

/resimler/2017-11/2/2236412596229.jpg

Başkan Mirza, konuya ilişkin detay açıklamasında Öztaylan döneminde yapılan yanlışın bununla sınırlı olmadığını, Liman AVM yanında bulunan Çetin Sever´in kiracı olduğu akaryakıt istasyonunun usule uygun olmadan başkasına satılması üzerine kişinin ticaretine engel olunduğu gerekçesi ile açılan davanın belediye aleyhine sonuçlanması üzerine Çetin Sever´e 1 milyon ödeme yapmak durumunda kaldıklarını açıkladı.

Başkan Mirza, yine Küçük Sanayi sitesi Trafik ışıkları ile Cami arasında bulunan Jandarma Kamil olarak tanımlanan şahsın arsasına kamulaştırma yapılmadan alt geçit yapıldığını bu mağduriyetin giderilmesine ilişkin açılan kamu davasının da Belediye aleyhine sonuçlandığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237053072214.jpg

Bandırma Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesi ardından gelen evrak, önerge ve mazeretlerin görüşülmesine geçildi.

Başkan Mirza, Akademi Döğüş sanatları spor kulübünün çeşitli sportif yarışmalarda kazandığı dereceler sonucu Milli takıma sporcu verdiğini, bu sporcuların Atina´da yapılacak yarışmalara katılmak üzere Belediye sporcusu olarak turuncu pasaport hazırlanması gerektiğini Bandırma Belediyesinin Atina´ya gidecek kafile için maddi ödemede bulunmayacağını açıkladı. Talep oy birliği ile kabul edilirken, 600 Evler Mahallesinde bulunan 2 üst geçit´e Bandırma Şehitlerinin İsimlerinin verilmesine ilişkin talebi okundu.

Kapalıspor salonu önünde bulunan üst geçide Şehit Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu, Etimaden önünde bulunan üst geçide ise Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz isimlerinin verilmesi kararı oybirliği ile geçerken, Başkan Mirza kararın onanmasının Büyükşehir meclisinde kesinleşeceğini, Bandırma belediye meclisinin aldığı kararın Büyükşehir Meclisine tavsiye niteliğinde olduğunu açıkladı.

Başkan Mirza Müfettiş raporları mütalaasında gündeme taşıdıkları Belediye ye ait iş yerlerinin kira süreleri bitiminde ihaleye çıkartılmasına ilişkin önerinin geçmişten günümüze uzanan uygulamasında iş ve meslek sahibi esnafların ekmeği ile oynanacağı gerekçesi ile bugüne kadar tefe-tüfe oranlarına göre arttırılma yapıldığını, kira süresinin bittiğinde ücretlendirmenin yeniden gözden geçirilerek uygun tarifelerle fiyatlandırmaların yapıldığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237293534642.jpg

Mirza, Eleştiri niteliğindeki bu önergenin oylanmayacağını vurgulayarak konuyu Büyükşehir´in ana cadde ve sokaklarda temizlik işleri talebine getirdi.

Başkan Mirza, Büyükşehir´in kendi tasarruflarında bulunan meydan ve ana caddelerde temizlik işi ihalesi şartnamesi hazırladığını, bu süre içinde söz konusu alanların temizlenmesinin Bandırma Belediyesinden talep edildiğini söyledi.

Başkan, Büyükşehir´in temizlik talebini Bila bedelle karşıladıklarını, ayrıca bu caddelerde temizliği yanı sıra yeşil alanlara gereken ihtimamın gösterilmediği için eleştiri alındığını, Büyükşehir´in bu alanların temizlenmesine ilişkin ihale yapması yerine, bu cadde ve meydanların ilan bedellerinin kendilerine devredilmesi üzerine bu çalışmayı Bandırma Belediyesi olarak yapmaya talip olduklarını bildirdiklerini söyledi.

Başkan Mirza 7 Kasım da yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisinde aynı zamanda hem yeni Büyükşehir Belediye başkanının hem de bu maddelerin görüşmesinin yapılacağını açıkladıktan sonra,  9 Kasım´da Bandırma´da önemli bir toplantının müjdesini verdi.

Hürriyet gazetesi ekonomi müdürlüğü, Bandırma Ticaret Odası- Ticaret Borsası ve Belediye´nin iştiraki ile ekonomi zirvesi yapılacağını, bu zirveye gerek bölge, gerekse yut genelinden katılacak iş çevrelerinin katkıları ile Bandırma ve çevresinde yeni iş ve istihdam alanlarına olanak sağlanacağına inandığını vurguladı.

Başkan Mirza, Okullar bazında gerçekleştirdikleri katkılara değinirken tüm okulların çevre düzenlemesi yanı sıra ihtiyaç duyulan 500 spor topu ile her okula bir satranç takımı armağan ettiklerini söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Meclis Kasım hareketi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
3 Kişi yaralandı
3 Kişi yaralandı
Aksakal´da meydana gelen trafik kazasında birisi ağır olmak üzere 3 kişi yaralandı.
CHP 400 adayını açıklıyor
CHP 400 adayını açıklıyor
CHP ile İYİ Parti´nin yerel seçimler için anlaşmaya varmasının ardından gözler, açıklanacak adaylara çevrildi.
"Bir köyün hikayesi" çıktı
"Bir köyün hikayesi" çıktı
Bandırma Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında, Ersoy AYDOĞAN´ın hazırladığı “BİR KÖYÜN HİKÂYESİ-DUTLİMAN” adlı kitap bastırıldı.
Metabolizmanız Yeni Yıla Yorgun Girmesin
Metabolizmanız Yeni Yıla Yorgun Girmesin
Yeni umutları beraberinde getiren yeni yıl güzel bir kutlamayı da hak ediyor.
Bu bebekler hastalıklarla daha güçlü savaşıyor
Bu bebekler hastalıklarla daha güçlü savaşıyor
Hamilelik döneminde doğru beslenen anne de bebeği de daha güçlü!
Erken kalkan yol alır.
Erken kalkan yol alır.
CHP, Gönen Belediye Başkan Adayı İbrahim Palaz, rakiplerine tur bindirdi.
Siyasi gelişmeleri değerlendirdi
Siyasi gelişmeleri değerlendirdi
Dr. Kadir Dadan, sosyal medya hesabından son siyasi gelişmeleri değerlendirdi.
Başkan Sarı´ya bilgi verdiler
Başkan Sarı´ya bilgi verdiler
BANFAD, Kapıdağ´ı fotoğraflayacak
Kurşun adres sormadı
Kurşun adres sormadı
Oto Galericiler sitesinde 2 kişinin ölümü ile sonuçlanan çatışmanın sis perdesi aralandı.
Petrol-İş´te nöbet Satırlı´da
Petrol-İş´te nöbet Satırlı´da
Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar: "İşçiye sefalet ücreti veriliyor" "Örgütsüz lük, iş cinayetlerine yol açıyor"
Silahlar konuştu
Silahlar konuştu
Galericiler sitesinde kanlı hesaplaşma 2 ölü 1 yaralı
“Türkiye´de Sendikacılık ve Uluslararası İlişkileri”
“Türkiye´de Sendikacılık ve Uluslararası İlişkileri”
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Topluluğu Tarafından “Türkiye´de Sendikacılık ve Uluslararası İlişkileri” Konulu Panel Düzenlendi
“Türkiye´de Sendikacılık ve Uluslararası İlişkileri”
“Türkiye´de Sendikacılık ve Uluslararası İlişkileri”
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Topluluğu Tarafından “Türkiye´de Sendikacılık ve Uluslararası İlişkileri” Konulu Panel Düzenlendi
Yürekleri ağza getiren kaza
Yürekleri ağza getiren kaza
Erdek, Turizm Meslek Yüksek Okulu servisi kaza yaptı.
Okul İnşaatında ağaçlar kesildi
Okul İnşaatında ağaçlar kesildi
Atatürk caddesinde inşaatı çalışmaları süren Hürriyet ilkokulunda
 Artık Tüketici Hakem Heyeti yok
Artık Tüketici Hakem Heyeti yok
Tüketici Hakem Heyeti, yeni çıkan yönetmelik kapsamında kaldırıldı.
SIVI TEMAS EDEN HARD DİSKLERİ AÇMAYIN!
SIVI TEMAS EDEN HARD DİSKLERİ AÇMAYIN!
SUYA DÜŞEN CİHAZLARDAN VERİLER NASIL KURTARILIR?
İDO´dan %40 kış indirimi
İDO´dan %40 kış indirimi
İDO, kış koşullarını göz önünde bulundurarak %40´a varan indirim yaptı
Kaymakamlar zirvede konuştu
Kaymakamlar zirvede konuştu
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Siyasal Bilgiler Topluluğu Tarafından “Kaymakamlar Zirvesi” Paneli Düzenlendi
Destek Teksüt´ten
Destek Teksüt´ten
Teksüt, Yerli Market Haftası´nda Destek Sponsoru olarak 3´üncü kez yerini aldı
Üniversitede konuştu
Üniversitede konuştu
ETO Başkanı Özlem Sarı: “2018 yılında hâlâ kadın özgürlüğünü ister durumda olmamız şaşırtıcı”
Yine pano
Yine pano
Fabrikada elektrik panosu patladı, yağ fabrikası yandı.
21 İlde anlaşma sağladı
21 İlde anlaşma sağladı
CHP ve İYİ Parti, yerel seçimler için anlaşma sağladı
BTO´dan bilgilendirme toplantısı
BTO´dan bilgilendirme toplantısı
Bandırma Ticaret Odası(BTO), “Devlet destekleri bilgilendirme toplantısı” düzenleyecek.
CHP, Akın´ı adaylıktan çekti
CHP, Akın´ı adaylıktan çekti
CHP ile İYİ Parti arasındaki işbirliği görüşmeleri sonuçlandı. Büyükşehir´in ortak adayı İsmail Ok
Müftülük, engellileri unutmadı
Müftülük, engellileri unutmadı
Engelliler ve engelli ailelerine müftülükten kahvaltı
Büyükşehir´e dava açtılar
Büyükşehir´e dava açtılar
Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Uçar: “Yasalar kişilere ayrı, kurumlara ayrı uygulanmaz”
THK Yangını inceleniyor
THK Yangını inceleniyor
THK Başkanı Memişler: “Yangınla ilgili soru işaretleri var”
"İstifa etsem de il olamazdık!"
"İstifa etsem de il olamazdık!"
Bandırma´nın eski belediye başkanı Durgut Ergin: “Bandırma, suyunu baraj gövdesinden almak için çaba harcamalı”
Menderes Meydanı Büstüne kavuştu
Menderes Meydanı Büstüne kavuştu
Yeni Büst Menderes Meydanındaki Kaideye monte edildi.
Yetenek sınavı bu olsa gerek
Yetenek sınavı bu olsa gerek
Düz yolda TIR kördüğüm oldu
Tepelerde kar, Alçaklarda yağmur
Tepelerde kar, Alçaklarda yağmur
Etkili yağış kabristanlığa girişi etkiledi.
Bandırmaspor´un eski golcüsü idi
Bandırmaspor´un eski golcüsü idi
Hava Meydanı uzmanı muhtar adayı
Sağlıklı gözler için basit ipuçları
Sağlıklı gözler için basit ipuçları
Ailenizin göz sağlığı geçmişini bilin
Güvenin adresi
Güvenin adresi
Bandırma Yardımsevenler Derneği Başkanı Şükran Aksakal: “Bandırma´da yaşayanların desteğinden çok memnunuz”
Zeytinyağının iyileştirici gücü
Zeytinyağının iyileştirici gücü
KALP HASTALIKLARINDAN KORUYAN 11 BESLENME ÖNERİSİ
Dijital pazarlık dönemini
Dijital pazarlık dönemini
Gayrimenkul´de dijital pazarlık dönemi başladı
Yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.
Yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.
MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM SORUMLUSU VE DANIŞMANLIĞI SINAVI YAPILDI
Çakır, "Laf değil iş üretiyoruz."
Çakır, "Laf değil iş üretiyoruz."
Paşakent Muhtar Adayı Belma Çakır, "Mahallenin kuruluşundan günümüze her köşe başında ayak izimiz var."
THK´da yangın
THK´da yangın
İtfaiye engelleri aşamadı, THK, AR-GE ofisi yandı.
Mor soğan ve Marmara mermeri tamam!
Mor soğan ve Marmara mermeri tamam!
ETO Başkanı Sarı: “Sıra Avşa Adası´nın “Adakarası” şarabına coğrafi işaret almaya geldi.
Beğendikler hikaye yazarını dinlediler
Beğendikler hikaye yazarını dinlediler
Cumhuriyet İlkokulu öğrenciler fantastik hikayeler yazarı ile buluştular.
Zarar 10 milyon
Zarar 10 milyon
Küçük Sanayi sitesindeki işyeri yangınında İtfaiye çaresiz kaldı.
Yem yüklü tır devrildi.
Yem yüklü tır devrildi.
Manyas´ta meydana gelen kazada yem yüklü tır şarampole yuvarlandı, kazada sürücü hafif yaralandı.
Başkan´dan durum değerlendirmesi
Başkan´dan durum değerlendirmesi
Başkan Dursun Mirza, Ankara dönüşü Basın ve CHP yönetim kurulu ile bir araya geldi.
Emekli Başkomiser İntihar Etti
Emekli Başkomiser İntihar Etti
Emekli başkomiser 2. denemesinde amacına ulaştı.
Balık Dalgıç´tan olursa
Balık Dalgıç´tan olursa
Balığı taze yemek isteyenler bu adrese
Muhtarlar konuyu yargıya taşıdı.
Muhtarlar konuyu yargıya taşıdı.
Bandırma Muhtarlar Derneği sosyal paylaşım sitelerinden iddia ve ithamlarda bulunanları yargıya taşıdı.
“Dağlarına Bahar Gelmiş Memleketimin”
“Dağlarına Bahar Gelmiş Memleketimin”
Ülkü Acar Atölyeleri´nden Bandırma´da 10. sergi
Üniversite´de konuştular
Üniversite´de konuştular
“II. Uluslararası Ekonomi, Finans ve Ekonometri Sempozyumu” (ISEFE) Başarıyla Gerçekleştirildi.
Hedef 1 milyon amatör denizci
Hedef 1 milyon amatör denizci
Bandırma Liman Başkanlığı da eğitim veriyor
Önce Türkmen, sonra Engüdar
Önce Türkmen, sonra Engüdar
Bandırma Belediye Meclisi´nde usul tartışması
Atakay´dan istifa kararı
Atakay´dan istifa kararı
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Atilla Atakay görevinden istifa etti.
Farklı yönü ile açıldı
Farklı yönü ile açıldı
Bandırma yeni bir pasta ve unlu mamuller markasına kavuştu. Narinzade Pasta ve Kafe, Bandırma´da İnönü caddesinde hizmete girdi.
Plaj işgaliyelerinin 45 güne indirilmesi istendi.
Plaj işgaliyelerinin 45 güne indirilmesi istendi.
Erdek´te kumsal işgaliye harçlarının düşürülmesi isteği
Açıklamalarda bulundu
Açıklamalarda bulundu
Kent Plancısı ve eski Meclis Üyesi Yalçın Cömert BGC´de, Bandırma´yı değerlendirdi
CHP´nin Gönen adayı İbrahim Palaz oldu.
CHP´nin Gönen adayı İbrahim Palaz oldu.
CHP Genel merkezi tarafından Balıkesir´de 4 ilçe Belediye başkanı adayı isimleri açıklandı.
DOLAR
5.3766
EURO
6.0910
Reklamlar

/resimler/2018-11/30/1124301829998.gif

/resimler/2018-12/5/1558339717991.jpg

/resimler/2018-12/8/1344013052663.jpg

/resimler/2018-11/30/1127597927815.jpg

/resimler/2018-9/26/1034213116671.jpg

/resimler/2018-9/30/1528469501556.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir Hava Durumu
Bugün
Sağanak
Çarşamba
Bulutlu
Perşembe
Bulutlu
Cuma
Fırtına
11°
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
1111 İmam-ı Gazali (rh)`nin İrtihali
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4