Meclis´te Kasım hareketi
Bandırma Belediye Meclisi Olağan Kasım ayı birleşiminde 16 maddeyi görüşerek karara bağladı.
Tarih: 2.11.2017 22:32:08

Bandırma Belediye Meclisi Başkan Dursun Mirza´nın başkanlığında Kasım ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

11 gündem, 2 gelen evrak 1 önerge ve 2 mazeret dilekçenin görüşüldüğü Kasım ayı olağan meclisi yaklaşık 2 saat sürdü.

Bandırma Belediye Meclisinde Başkan Dursun Mirza´nın geçen bir aylık süre içinde gerçekleştirilen hizmetlere ilişkin bilgilendirme sunumu ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

/resimler/2017-11/2/2235596189158.jpg

Yeni Mahallede 1977 ada 8 parsel, İhsaniye Mahallesinde 1260 ada 132 parsellerin şehircilik müdürlüğünün talebi üzerine, Ayyıldız Mahallesinde 887 Ada´da Mahkeme kararı doğrultusunda yapılması istenilen imar değişiklikleri için taleplerin imar komisyonuna havaleler oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Basınç düşürme ve Ölçüm istasyonlarının plana işlenmesine ilişkin imar komisyonu talebi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde 600 Evler Mahallesi 400 Ada 617 parselde 7 mt. Yolun 12 mt çıkartılmasına ilişkin imar komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Edincik- Başak siteleri 109 ada, 7 parsel ve 175 Ada 2 parsel üzerinde kamu hizmet ve ibadet alanları için imar komisyonunun imar planı değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde yer alan Vergi dairesince kurulacak satış komisyonunda görev alacak bir meclis üyesi seçimi talebi üzerine Meclis Üyesi Sami Türkmen oy birliği ile seçilerek vergi Dairesi satış komisyonunda görev almak üzere yetkilendirildi.

/resimler/2017-11/2/2236209002083.jpg

Bandırma Belediyesinin olağan Kasım ayı meclisinde en çok tartışılan madde 10. Madde oldu.

Paşakonak´ta Muhtarlık bölgesinde bulunan 502 ada 468-469 ve 470 parsellerin dönemin Belediye Başkanları M. Cemal Öztaylan ve Recep Eraydın tarafından istimlakleri gerçekleştirilmeden üzerinde tasarrufta bulunularak sosyal alan olarak düzenlendiği, bununla birlikte aynı durumda Çınarlı mahallesinde bulunan bazı parsellerde de yol vs yapıldığı,  zor alımlar nedeni ile mağdur olan mülkiyet sahibi İsmet Kartal´ın 11 yıl süren hukuk mücadelesini kazanarak Belediye ye icra getirmesi üzerine konunun hak sahibi İsmet Kartal ile takas anlaşması yapılarak 4700m2 lik mağduriyetine karşılık Levent Mahallesinde 518 ada 32-113-116-119-102 ve 121 parsellerden oluşan 2700 m2 arsanın plan değişiklikleri yapılarak takas karşılığı mağdur İsmet Kartal´a takas olarak verilmesine ilişkin düzenlemenin yapılması için Encümen´e yetki verilmesine ilişkin madde MHP li üyelerin çekimserliğinde oy birliği ile encümene yetki verildi.

/resimler/2017-11/2/2236412596229.jpg

Başkan Mirza, konuya ilişkin detay açıklamasında Öztaylan döneminde yapılan yanlışın bununla sınırlı olmadığını, Liman AVM yanında bulunan Çetin Sever´in kiracı olduğu akaryakıt istasyonunun usule uygun olmadan başkasına satılması üzerine kişinin ticaretine engel olunduğu gerekçesi ile açılan davanın belediye aleyhine sonuçlanması üzerine Çetin Sever´e 1 milyon ödeme yapmak durumunda kaldıklarını açıkladı.

Başkan Mirza, yine Küçük Sanayi sitesi Trafik ışıkları ile Cami arasında bulunan Jandarma Kamil olarak tanımlanan şahsın arsasına kamulaştırma yapılmadan alt geçit yapıldığını bu mağduriyetin giderilmesine ilişkin açılan kamu davasının da Belediye aleyhine sonuçlandığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237053072214.jpg

Bandırma Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesi ardından gelen evrak, önerge ve mazeretlerin görüşülmesine geçildi.

Başkan Mirza, Akademi Döğüş sanatları spor kulübünün çeşitli sportif yarışmalarda kazandığı dereceler sonucu Milli takıma sporcu verdiğini, bu sporcuların Atina´da yapılacak yarışmalara katılmak üzere Belediye sporcusu olarak turuncu pasaport hazırlanması gerektiğini Bandırma Belediyesinin Atina´ya gidecek kafile için maddi ödemede bulunmayacağını açıkladı. Talep oy birliği ile kabul edilirken, 600 Evler Mahallesinde bulunan 2 üst geçit´e Bandırma Şehitlerinin İsimlerinin verilmesine ilişkin talebi okundu.

Kapalıspor salonu önünde bulunan üst geçide Şehit Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu, Etimaden önünde bulunan üst geçide ise Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz isimlerinin verilmesi kararı oybirliği ile geçerken, Başkan Mirza kararın onanmasının Büyükşehir meclisinde kesinleşeceğini, Bandırma belediye meclisinin aldığı kararın Büyükşehir Meclisine tavsiye niteliğinde olduğunu açıkladı.

Başkan Mirza Müfettiş raporları mütalaasında gündeme taşıdıkları Belediye ye ait iş yerlerinin kira süreleri bitiminde ihaleye çıkartılmasına ilişkin önerinin geçmişten günümüze uzanan uygulamasında iş ve meslek sahibi esnafların ekmeği ile oynanacağı gerekçesi ile bugüne kadar tefe-tüfe oranlarına göre arttırılma yapıldığını, kira süresinin bittiğinde ücretlendirmenin yeniden gözden geçirilerek uygun tarifelerle fiyatlandırmaların yapıldığını açıkladı.

/resimler/2017-11/2/2237293534642.jpg

Mirza, Eleştiri niteliğindeki bu önergenin oylanmayacağını vurgulayarak konuyu Büyükşehir´in ana cadde ve sokaklarda temizlik işleri talebine getirdi.

Başkan Mirza, Büyükşehir´in kendi tasarruflarında bulunan meydan ve ana caddelerde temizlik işi ihalesi şartnamesi hazırladığını, bu süre içinde söz konusu alanların temizlenmesinin Bandırma Belediyesinden talep edildiğini söyledi.

Başkan, Büyükşehir´in temizlik talebini Bila bedelle karşıladıklarını, ayrıca bu caddelerde temizliği yanı sıra yeşil alanlara gereken ihtimamın gösterilmediği için eleştiri alındığını, Büyükşehir´in bu alanların temizlenmesine ilişkin ihale yapması yerine, bu cadde ve meydanların ilan bedellerinin kendilerine devredilmesi üzerine bu çalışmayı Bandırma Belediyesi olarak yapmaya talip olduklarını bildirdiklerini söyledi.

Başkan Mirza 7 Kasım da yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisinde aynı zamanda hem yeni Büyükşehir Belediye başkanının hem de bu maddelerin görüşmesinin yapılacağını açıkladıktan sonra,  9 Kasım´da Bandırma´da önemli bir toplantının müjdesini verdi.

Hürriyet gazetesi ekonomi müdürlüğü, Bandırma Ticaret Odası- Ticaret Borsası ve Belediye´nin iştiraki ile ekonomi zirvesi yapılacağını, bu zirveye gerek bölge, gerekse yut genelinden katılacak iş çevrelerinin katkıları ile Bandırma ve çevresinde yeni iş ve istihdam alanlarına olanak sağlanacağına inandığını vurguladı.

Başkan Mirza, Okullar bazında gerçekleştirdikleri katkılara değinirken tüm okulların çevre düzenlemesi yanı sıra ihtiyaç duyulan 500 spor topu ile her okula bir satranç takımı armağan ettiklerini söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Meclis Kasım hareketi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ölümden döndü
Ölümden döndü
Bölünmüş yolda takla attı. Bir kişi yaralandı.
"Yarın bambaşka bir Türkiye olacak"
"Yarın bambaşka bir Türkiye olacak"
Cumhurbaşkanı adayı İnce mitinge beş milyon kişinin katılım gösterdiğini söyledi..
Belediye Başkanı Mirza: "Türkiye umut ışığına yürüyor"
Belediye Başkanı Mirza: "Türkiye umut ışığına yürüyor"
Mirza, 24 Haziran´da yapılacak seçim hakkında düşüncelerini açıklarken, "Türkiye için umut ışığı yandı
Atatürk, Erdek´te
Atatürk, Erdek´te
Son yurt içi gezisini Erdek´e yapmıştı
"100 LİRA ZAM YAPACAĞIM”
"100 LİRA ZAM YAPACAĞIM”
MUHARREM İNCE: “TÜM YARDIMLARA TEMMUZ AYINDA 100 LİRA ZAM YAPACAĞIM”
Gece yarısı yanma tehlikesi
Gece yarısı yanma tehlikesi
Vatandaşların erken görmesi son model aracı yanmaktan kurtardı
Soğan 6, Patates 5 tl.
Soğan 6, Patates 5 tl.
"Haram helal ver Allah´ım, fakir fukara yer Allah´ım..."
Erdek´te, YAT-TUR keyfi
Erdek´te, YAT-TUR keyfi
Erdek-Adalar YAT turu büyük ilgi görüyor
Erdek´te balık mezattan alınır
Erdek´te balık mezattan alınır
Erdek´te, Amatör Balıkçıların ürün değerini belirlediği açık arttırma
Burnu kanamadı
Burnu kanamadı
Erdek-Bandırma karayolu kazaların adresi oldu
Üçkılınç´tan ilk kitap
Üçkılınç´tan ilk kitap
Sait Üçkılınç´ın "Zaleyli"si okurlarla buluştu
103. Mitingi için Çorlu´daydı.
103. Mitingi için Çorlu´daydı.
MUHARREM İNCE: “TÜM YARDIMLARA GELİR GELMEZ ZAM YAPACAĞIZ”
Tezcan “Satacak ne bıraktınız?”
Tezcan “Satacak ne bıraktınız?”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhuriyet Meydanı´nı dolduran Bandırmalılara seslendi.
İstanbul mitingine katılacaklar
İstanbul mitingine katılacaklar
CHP Erdek ilçe teşkilatı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin 23 Haziran İstanbul mitingine katılacak
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE YENİ DÖNEM
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE YENİ DÖNEM
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRÜ OP. DR. ORHAN KOÇ: “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE ERKEN UYARI SİSTEMİ KURACAĞIZ” “RİSKLİ OLAN İŞYERLERİ VE BÖLGELER ORTAYA ÇIKACAK”
Meme kanserine erken teşhis
Meme kanserine erken teşhis
Mobil Sağlık Tırı Erdek´te kadınlarda meme kanseri araştırması yapacak
Örnek davranış
Örnek davranış
Balıklı´dan THK´ya 1805 lira fitre-zekat
Şoför hastaneye kaldırıldı
Şoför hastaneye kaldırıldı
Erdek Şoförler Odası Başkanı Aydın Tekin´in ticari taksisi kaza yaptı
Denizcilik Bayramı kutlama programı açıklandı
Denizcilik Bayramı kutlama programı açıklandı
Erdek´te kutlanacak "1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı´nın 92. yıldönümü kutlama programı açıklandı.
Okullara sıkı denetim, okullar taşınacak
Okullara sıkı denetim, okullar taşınacak
Bazı okullarında yerleri değiştirilecek, okul yapımına ise devam ediliyor.
Onur´un sağlık durumu iyi
Onur´un sağlık durumu iyi
Ameliyattan çıkan Ozan Onur´un yakınları ziyaretine alındı
Karar kesinleşti
Karar kesinleşti
BASKİ´nin, katı atık bedelinden kestiği % 5´lik komisyon kaldırıldı
İYİ Parti standına saldırı iddiası
İYİ Parti standına saldırı iddiası
Milletvekili İsmail Ok “Adalet ve liyakat olacak”
Gerçek ihtiyaç sahipleri seçiliyor
Gerçek ihtiyaç sahipleri seçiliyor
Vakıf, geçen yıl 3 milyon 636 bin lira yardım yaptı.
Böbrekleriniz için su için!
Böbrekleriniz için su için!
Erdek Devlet Hastanesi Başhekimi Yalçın Düker: “Günde en az 2 litre su içilmeli”
Hükümlülere 188 bin liralık proje
Hükümlülere 188 bin liralık proje
Geçen yıl 8 proje ile hükümlülerin iş sahibi yapıldığı proje sayısı bu yıl 9´a yükseltildi.
Av´a karşı
Av´a karşı
Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık: “Her canlının yaşama hakkı vardır”
Yeni dahiliye uzmanı geldi
Yeni dahiliye uzmanı geldi
Erdek Devlet Hastanesi´nde 8 doktor var
“KÖRFEZ YILSONUNDA  DOĞALGAZA KAVUŞACAK”
“KÖRFEZ YILSONUNDA DOĞALGAZA KAVUŞACAK”
AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av.Hasan Demiraslan, Edremit Körfezi´nin doğalgaz hasretinin 2018 yılı sonunda biteceğini müjdeledi.
"Çiller´den medet umuyorlar”
"Çiller´den medet umuyorlar”
Muharrem İnce: “AKP zorda, 90´ların simgesi Tansu Çiller´den medet umuyorlar”
-Toprak Bayramı, Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü…
-Toprak Bayramı, Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü…
-TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -“Binlerce yılda oluşan toprağın gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir şekilde bırakılması herkesin görevidir”
HAYVANCILIK İTHALATINDA REKOR ARTIŞ YAŞANDI
HAYVANCILIK İTHALATINDA REKOR ARTIŞ YAŞANDI
Sadece küçükbaş hayvan ithalatının ise yüzde 4 bin 581 artış gösterdiği belirlendi.
4. Geleneksel tek kurşun atış yarışması yapıldı.
4. Geleneksel tek kurşun atış yarışması yapıldı.
Kapıdağ´ın doruklarındaki yarışmaya 180 avcı katıldı.
Yağış zeytini etkilemedi.
Yağış zeytini etkilemedi.
Erdek Zeytin Kooperatifi Başkanı Abdullah Şenol: “Bu yılki zeytin rekolte tahmini için erken”
Cezasız olmaz
Cezasız olmaz
Çöp atılan bazı bölgelere kamera isteniyor
CHP´de bayramlaşma
CHP´de bayramlaşma
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı: “Halk, Muharrem İnce´yi gönülden destekliyor”
Muharrem İnce: Kimsesiz çocukları devlet kadrosuna alacağız
Muharrem İnce: Kimsesiz çocukları devlet kadrosuna alacağız
İnce, seçildiği takdirde kimsesiz çocukları devlet kadrosuna alacağını, milletvekili sayısını azaltacağını söyledi.
Marmarabirlik´te bayramlaşma
Marmarabirlik´te bayramlaşma
Erdek zeytin kooperatifindeki bayramlaşmaya üyeler ilgi gösterdi
Erdek Belediyesi´nde bayramlaşma
Erdek Belediyesi´nde bayramlaşma
Erdek Belediyesindeki bayramlaşma hareketliydi
İnsanlığın bittiği yer
İnsanlığın bittiği yer
Bacakları kesilen yavru köpeğin ölümüyle ilgili soruşturma
Bandırma´da Bayramlaşma programı
Bandırma´da Bayramlaşma programı
Belediye Nikah Salonundaki Bayramlaşmada, Kamu kurum ve kuruluşları yanı sıra STK temsilcileri hazır bulundu.
İYİ Parti ilgiden memnun
İYİ Parti ilgiden memnun
İYİ Parti Erdek İlçe Başkanı Arif Demir: “Üye sayımız 300´ü aştı”
“Cumhurbaşkanımıza en güzel  hediyeyi Balıkesir verecek”
“Cumhurbaşkanımıza en güzel hediyeyi Balıkesir verecek”
İl Başkanı Av.Hasan Demiraslan, “Balıkesirliler ve tüm AK Parti Teşkilatları, 24 Haziran´da Cumhurbaşkanımıza en güzel hediyeyi vermek için hazır” dedi.
"Geleceğe umutla bakan bir Türkiye"
"Geleceğe umutla bakan bir Türkiye"
Muharrem İnce´den bayram mesajı: Özlemimiz, geleceğe umutla bakan bir Türkiye
Hastane kavşağında can pazarı
Hastane kavşağında can pazarı
Hastane kavşağındaki kazada bir kişi hayatını kaybetti 4 kişi yaralandı
İlk kez 14 Haziran´da full tıme
İlk kez 14 Haziran´da full tıme
Erdek´te erken sezon, her taraf doldu, park ve su sorunu var
Kamyon üzerinden geçti
Kamyon üzerinden geçti
Kamyon altında kalan Elektrikli Motor sürücüsü feci şekilde hayatını kaybetti.
Başkan Aydın Tekin kooperatifte güven tazeledi.
Başkan Aydın Tekin kooperatifte güven tazeledi.
Kooperatifi´te güven tazeleyen Aydın Tekin ve ekibi 3 yıl görev yapacak
Kılıçdaroğlu: Uçak alıyorsan, hayat kurtaran ilacı da alacaksın
Kılıçdaroğlu: Uçak alıyorsan, hayat kurtaran ilacı da alacaksın
"Pahalı diye bir ilacı almamak gibi bir keyfiyet söz konusu olamaz, insan haklarına aykırıdır. Yaşam hakkı en temel haktır"
818 Bin Öğrenciye Geri Kazanım Eğitimi
818 Bin Öğrenciye Geri Kazanım Eğitimi
ÇEVKO Vakfı´ndan 8 Bin Öğretmene Eğitici Sertifikası,
Başkan Sarı´dan Bayram mesajı
Başkan Sarı´dan Bayram mesajı
"Ramazan Bayramının tüm ülkemize huzur, barış ve adalet getirmesi temenni ediyorum."
BAĞIMLILIK ile  MÜCADELE SEMPOZYUMU
BAĞIMLILIK ile MÜCADELE SEMPOZYUMU
ÇALIŞMA HAYATINDA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMPOZYUMU´NDA TARAFLAR BULUŞTU
Tetik vekalet ediyor
Tetik vekalet ediyor
Erdek Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Tetik: “Temizlik, bu kentte yaşayan herkesin ortak sorumluluğu olmalı”
Başkan Mirza´dan Bayram mesajı
Başkan Mirza´dan Bayram mesajı
Belediye Başkanı Dursun Mirza, Ramazan Bayramının kırgınlıkların ortadan kalktığı, dargınlıkların bittiği bayram olması dileğinde bulundu
Esnafa özel ilgi
Esnafa özel ilgi
Kılıçdaroğlu: Esnaf Bakanlığı kuracağız, esnafı ve sanatkarı koruyacağız
Avşa dolacak
Avşa dolacak
Ramazan Bayramı´nda Avşa Adası´nda yüksek bir doluluk oranı bekleniyor.
Çalık´tan bayram kutlaması
Çalık´tan bayram kutlaması
Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Erdekliler ve ilçemizde konaklayan vatandaşların Ramazan Bayramı´nı kutladı.
Reklamlar

/resimler/2018-6/14/1651406952052.gif

/resimler/2018-6/14/1717156314892.gif

/resimler/2018-6/14/1724418446949.gif

 

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar