• Çarşamba 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 13 ° / 2 ° Bulutlu
  • Cuma 8 ° / 4 ° Bulutlu

Balıkesir

19.02.2020

  • İMSAK 06:27
  • GÜNEŞ 07:50
  • ÖĞLE 13:27
  • İKİNDİ 16:26
  • AKŞAM 18:55
  • YATSI 20:13

?Medya İletişim? ikinci yılında

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi gelişiyor

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi´ne bağlı olan ?Medya ve İletişim? bölümünde ikinci yıl eğitim-öğretimi sürüyor. Bölümün başkanlığını Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Güven yapıyor. 1984 yılında Edremit´te doğan Güven, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi´nden mezun oldu. Lisansını Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi´nde tamamlayan Güven, doktorasını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi´nde tamamladı.

Güven, geçen yıl bölümlerinde, birinci öğretimde 60, ikinci öğretimde ise 40 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğünü belirterek şu bilgiyi verdi:

?Bu yıl ise birinci öğretimimizde 60, ikinci öğretimimizde 50 öğrencimiz var. Afrika, Yemen, Endonezya, Azerbaycan gibi ülkelerden 10 yabancı öğrenci kontenjanımız da bulunuyor. Bölümümüzde 4 doktor öğretim üyemiz, bir araştırma görevlimiz eğitim-öğretim veriyor. Bu arada Gönen´deki meslek yüksek okulumuzun ?Medya ve İletişim´ bölümü de var. 4 yıllık eğitim-öğretim süresinin ilk iki yılında teorik dersler veriyoruz. Daha sonraki iki yıl ise öğrencilerimiz, seçmeli dersler alıyorlar. Gazetecilik ve radyo televizyon alanlarında eğitim vermekteyiz. Manyas´taki meslek yüksek okulunda sinema dersleri de var.?

Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi´nin ?Medya ve İletişim? bölümünde Dr. Öğretim Üyeleri Ahmet Güven, Aysel Kurnaz, İpek Tok ve Orhan Duman ile Doç. Dr. Zülfükar Bayraktar görev yapıyor.

Manyas Meslek Yüksek Okulu´nun ?Medya ve İletişim? bölümünde ise Öğretim görevlileri Erkan Solmaz, İlknur Tanrıverdi ve İsmail Doru görev yapıyor.

/resimler/2019-9/25/2131017844668.jpg

                BGCD´DEN BÖLÜME ZİYARET

Bu arada, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Derneği(BGCD) Başkanı Kaan Bingül, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi(BANÜ) Ömer Seyfettin Fakültesi´ne bağlı ?Medya ve İletişim? bölümünü ziyaret etti. Bingül, dernek üyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC) Balıkesir Temsilcisi, gazeteci-yazar Önder Balıkçı ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında bölüm başkanı Dr. Ahmet Güven ve bölüm öğretim üyesi Dr. Orhan Duman ile düşünce alışverişinde bulundular. ÖNDER BALIKÇI