Mirza bombaladı
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Pekel´e, Akın´a ve Şahin´e hakkımı helal etmiyorum”
Tarih: 4.2.2019 20:59:18

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza:

“Pekel´e, Akın´a ve Şahin´e hakkımı helal etmiyorum”

“Karşımda seçim kaybedenler, kuyruk acısı olanlar Tolga üzerinden benimle hesaplaştı”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP içinde yaşanan Bandırma belediye başkan adaylığı sürecini değerlendirirken, “Benimle kişisel hesaplarını Tolga Tosun üzerinden gören Balıkesir Milletvekilleri Fikret Şahin ve Ahmet Akın ile eski belediye başkanı ve eski milletvekili Sedat Pekel´e hakkımı helal etmiyorum” dedi.

5 yıllık görev süresi içinde, Balıkesir´deki 20 ilçenin içinde en başarılı belediye olduklarına dikkati çeken Mirza, Şahin, Akın ve Pekel´i ayrı ayrı değerlendirdi.

/resimler/2019-2/4/2209393911457.jpg

2014´te yapılan yerel seçime Sedat Pekel´in katılmayarak kendi önünü açtığı söylentisinin tamamen gerçek dışı olduğunun altını çizen Mirza, şöyle konuştu:

“2009 yılında yapılan yerel seçim öncesinde Sedat Pekel, yeniden başkan adayı olmak istedi. Ancak partimizin anketleri onu başarılı bulmuyordu.  Ozan Onur ile bize de adaydık ve önseçim istiyorduk. Buna rağmen genel merkez onu aday gösterdi. Ancak seçimi tek başına kazanamayacağını anlayınca bizim yanında destek olmamızı istedi. Ozan ile beni başkan yardımcısı yapmak istiyordu. Uzun süre direndikten sonra partimizin çıkarlarını düşünerek görevi kabul ettik ve Pekel başkan seçildi. O seçimden sonra bir daha aday olmayacağı konusunda söz verdi ama sözünde durmadı. 2014 seçimlerinde yeniden başkan olmak istedi. Bana, ‘Adaylıktan çekil, genel merkez beni aday yapacak´ dedi. Çekilmeyeceğimi söylediğimde, ‘Sen bilirsin, bundan sonra başkan yardımcılığı hakkını da kaybettin´ deyip, yetkilerimizi kısıtladı. Bunun üzerine biz, Bandırma´da önseçim istedik. Sedat Pekel de adaydı. Ancak kazanamayacağını anlayınca önseçime katılmadı. Dr. Selim Panç ile birlikte katıldığımız önseçimi ben kazandım. Bandırmalıların teveccühü ile seçimi kazanarak başkan oldum. İki kez belediye başkanlığı, bir kez milletvekilliği yapan Pekel´i, belediye başkanı seçildiğim günden bu yana hep onore ettim. Hatta hak etmediği övgüler yaptım. Şimdi bu övgülerin hepsini geri alıyorum. Ama Pekel, yüzüme karşı gülerken hep dedikodumu yaptı. Bandırmalılar, Pekel´in bu yüzünü de iyi tanısınlar. Pekel´e hakkımı helal etmiyorum.”

/resimler/2019-2/4/2210480944138.jpg

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin´in de kendisiyle birlikte Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı´ya da kin duyduğunu vurgulayan Mirza, şunları aktardı:

“Bu kişi, 2015 yılı milletvekilliği seçimi için genel merkezin yaptığı ön seçimde dördüncü sırada yer aldı. İlk üçe giren Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Namık Havutça milletvekili seçildi. Şahin, o önseçimde, Namık Havutça´nın yerine kendisini desteklememizi isteyerek, ‘Havutça´nın her çeşit olumsuzluğunu biliyorsunuz. Buna rağmen ona neden destek veriyorsunuz?´ demişti. Namık Bey, bizim çocuğumuz. Elbette ki ona destekleyeceğiz. 2018 seçiminde ise önseçim olmadı. Genel merkezin aday listesi belirlenmesinde biz, Mehmet Tüm´ün de listede yer almasını isterken, Fikret Şahin´in isminin üzerinin çizilmesini istemedik. Ancak diyelim ki öyle oldu. Bir milletvekilinin, büyük bir duygusallık içinde intikam almaya çalışması doğru mu? Ona da hakkımı helal etmiyorum. Bundan sonra gözüm, bu milletvekilinin üzerinde olacak. Balıkesirliler de onu iyi izlesin.”

/resimler/2019-2/4/2211419383565.jpg

Süreçte Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın´ın tutumunu da “kaypak” olarak nitelendiren Mirza, şu düşünceleri yansıttı:

“Bu kaypaklığı ona yakıştıramadım. Oysa biz ona her çeşit desteği verdik. Balıkesir Büyükşehir başkan adayı olduğunda da destekledik. Ancak o yüzümüze ayrı, arkamızdan ayrı konuştu. Delikanlı ve açık sözlü olabilirdi. Ona da hakkımı helâl etmiyorum.”

/resimler/2019-2/4/2213047040520.jpg

Aday belirleme sürecinde genel merkez tarafından belirlenen 5 kriterde de kendisinin önde olmasına karşın genel merkezin, “ahbap-çavuş ilişkileri” doğrultusunda kendisini aday göstermediğine işaret eden Mirza, “Koltuk sevdalısı bir kişi değilim. Zaten hakkını veren için bu koltuk iğnelidir. Her gün en az 100 kişiyle konuşuyorum. Bu koltukta oturup keyif çatanlardan değilim. 5 yılda yapılamayanları gerçekleştirerek, tarih yazdığımı düşünüyorum. Genel merkez beni aday gösterse ne olur, göstermese ne olur? Ama aday böyle belirlenmez. Adaylığıma, 2010 yılında Ordu´daki başkanlık seçimini kaybettikten sonra CHP´ye gelerek yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olan Seyit Torun mu karar verecek? Ben, ondan daha fazla CHP´liyim. Ben, sırça köşklerde yaşamayı seven bir kişi değilim. Bir dönem daha başkanlık yapmak istememin amaçları, yarım kalan yatırımların tamamlanması, Bandırma için çok önemli olan önümüzdeki 5 yıllık süreçte kentimizin sanayi ve kentsel yerleşim bölgelerinin planlanmasını sağlamaktı. Çünkü rantçıların değil, halkçıların görev yapması gerektiğine inanıyorum. Bunu sadece AKP´liler için değil, kendi partim için de söylüyorum. Önümüzdeki dönem gözüm üstlerinde olacak.”

/resimler/2019-2/4/2215436887460.jpg

Demokratik Sol Parti´ye geçme konusunda henüz bir kararı olmadığını vurgulayan Mirza, “DSP´ye ben adaylık başvurusu yapmadım. Onlardan istek geldi. Ben kimseyi aramıyorum, herkes beni arıyor. Ancak bu konuda kararım henüz yok. Politik deneyimimle bu konuda en iyi kararı vereceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Ancak kimse endişe etmesin, sevdalısı olduğu Bandırma´ya asla zarar vermem. Koltuk sevdalısı da değilim. Asla ‘Bir bölen´ olmam. Ancak benim için süreç devam ediyor” dedi.

/resimler/2019-2/4/2215273918580.jpg

Tolga Tosun ile hiçbir probleminin olmadığının altını çizen Mirza, şunları söyledi:

“Tolga´yı da, babası Ruşen ağabeyi de çok sever ve saygı duyarım. Belediye meclisimde görev yapıyor. Ama bana kin duyanlar, kuyruk acısı olanlar, karşımda seçim kaybedenler, bana istediklerini yaptıramayanlar, çok yazı yazıp bir baltaya sap olamayanlar Tolga üzerinden benimle hesaplaştılar. Sadece yasal olan işleri yaptım. Yasa dışı hiçbir işe bulaşmadım. Bunu da hazmedemeyenler oldu. Bu arada adaylık sürecinde Ankara´da karşılaştığım Tolga bana, ‘Dursun ağabey, süreç bitsin sana çok ilginç olaylar anlatacağım´ dedi. Tolga´nın çevresini saranlara kendisini kullandırmamasını da diliyorum.”  Önder BALIKÇI

/resimler/2019-2/6/2119260201221.jpg

CHP´nin Bandırma´da önseçim ve anket yoklamalarını "YOK" sayıp adaylık belirlemesi tespitini kapalı kapılar ardında belirleyen tarihi Fotoğraf

1. Kemal Kılıçdaroğlu   9 Kez seçim kaybetmiş CHP lideri

2. Ahmet AKIN   Doğruyol Partisi Gönen Belediye Meclis Üyesi, Merkez yoklaması CHP Milletvekili, Yatay geçiş ile İYİ parti kurucusu, atama ve azdedilmiş Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Beşiktaş ve Karşıyaka Belediye Başkanlıkları için kullanılan koz!..

3. Fikret ŞAHİN  Rakiplerini ispiyon ederek, Merkez yoklaması ile Ankara postu serip seçim bölgesindeki teşkilatlarla diyaloğu olmayan vekil.

4. Sedat PEKEL   Parti içi önseçim kaçağı, 10 yıl belediye başkanlığı, 5 yıl Milletvekilliği yapan ancak geride hatırlanacak bir hizmeti olmayan Ombursman!...

5. Tolga TOSUN  Partisi CHP´den 10 yıl Bandırma, 5 Yıl Büyükşehir Meclis Üyeliği görevinde bulunup meclislerde tek önergesi olmayıp en devamsız üye, 31 Mart Mahalli seçimleri için genel merkez tarafından yapılan anketlerde 4 aday adayından sadece %7 oy alan aday

6. Metin YALÇINKAYA  Lions Kulübü ve Banisad Başkanı. 5 yıl görev yaptığı Bandırma Belediye Meclisinde en devamsız üyesi ve tek önergesi bulunmuyor.

7. Ömer Lütfü KAYALAR Ganyan Bayii, Rotary Başkanı, Yedekten İlçe Başkanlığına gelip, ilk kongrede aday olmadı.

/resimler/2019-2/7/1001303784069.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mirza bombaladı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ameliyat olacaksanız dikkat!
Ameliyat olacaksanız dikkat!
ZENCEFİL VE ZERDEÇAL KANAMA RİSKİNİ ARTIRIYOR
THK 94 yaşında
THK 94 yaşında
Türk Hava Kurumu´nun kuruluşu Bandırma´da da kutlandı
THK 94. kuruluş yılını kutluyor
THK 94. kuruluş yılını kutluyor
Cumhuriyet alanında Anıt´a çelenk konacak
Özlem Sarı, Narlı ve Ocaklar´da konuştu
Özlem Sarı, Narlı ve Ocaklar´da konuştu
“Başkan seçilirsem, Erdek Zeytin Kooperatifi´nin haklarını sonuna kadar savunacağım”
Mirza´dan Demokrasi ve Adalet dersi
Mirza´dan Demokrasi ve Adalet dersi
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, tam bir mikserdir” “Aday olup olmama kararımı 2 gün içinde vereceğim”
CHP ilçe yönetimi istifa etti
CHP ilçe yönetimi istifa etti
Milletvekili Şahin ortalığı karıştırdı CHP dikiş tutmuyor
Borsa´da akreditasyon eğitimi
Borsa´da akreditasyon eğitimi
Bandırma Ticaret Borsası´nda “akreditasyon eğitimi” düzenlendi.
6. Şahin vakası
6. Şahin vakası
Milletvekili Şahin, 5 isimden sonra Ozan Tüm´ün de üstünü çizdi.
“Grip Salgını Bu Sene Dört Mevsimde de Görüldü”
“Grip Salgını Bu Sene Dört Mevsimde de Görüldü”
Prof. Dr. Nail Özgüneş grip salgını; hiç ara vermeksizin, dört mevsim görüldü ve hala da devam etmektedir.
 "SEÇMELİ DERS DAYATMASINA SON VERİLSİN"
"SEÇMELİ DERS DAYATMASINA SON VERİLSİN"
"Milli Eğitim Bakanlığı yetkili kılınmıştır ve bu dayatmalara hukuka aykırı uygulamalara son vermelidir"
Ferhat Göçer´den Umutlarımızı Yaşatalım Çağrısı
Ferhat Göçer´den Umutlarımızı Yaşatalım Çağrısı
Ferhat Göçer, çocuklarımızın düzenli sağlık taramalarının yaptırılması için çağrıda bulundu
Sarı´dan sevgi mesajı
Sarı´dan sevgi mesajı
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı: “Sevgi, bütün güzelliklerin kaynağı”
Hava muhalefeti etkiledi.
Hava muhalefeti etkiledi.
Kayıp balıkçıyı arama çalışmalarına ara verildi.
Devletin şefkatli eli nerede ?
Devletin şefkatli eli nerede ?
Soğuk taşın üzerinde uyuyan insanı görenlerin içi parçalanıyor
AK Parti´de görev Mehmet Doğan´a verildi.
AK Parti´de görev Mehmet Doğan´a verildi.
Ankara´da Mülakata alınan 5 adaydan Mehmet Doğan´a görev verildi.
Erdek ADD´den 14 Şubat buluşması
Erdek ADD´den 14 Şubat buluşması
Kahvaltı etkiliği ile bir ataya geldiler
22 YAŞINDA MECLİS ADAY ADAYI
22 YAŞINDA MECLİS ADAY ADAYI
CHP´de gençler meclise girmek için kolları sıvadı
Antibiyotik Kullanırken Beslenmenize Özen Gösterin
Antibiyotik Kullanırken Beslenmenize Özen Gösterin
antibiyotik kullanırken nasıl beslenilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler
BANDIRMA KIRMIZI ANKARA´DA OGM ORMANSPOR´A KONUK OLUYOR
BANDIRMA KIRMIZI ANKARA´DA OGM ORMANSPOR´A KONUK OLUYOR
15 ŞUBAT CUMA, SAAT 16.00 OGM ORMANSPOR – BANDIRMA KIRMIZI M.SAİT ZARİFOĞLU SPOR SALONU, ANKARA
Gaziler o günleri anlattı
Gaziler o günleri anlattı
Kıbrıs Türk Federe Devleti´nin kuruluş yıl dönümü olan 13 Şubat´ta Kıbrıs Gazileri yaşadıklarını anlattı.
Kozlar 17 Şubat´ta paylaşılacak
Kozlar 17 Şubat´ta paylaşılacak
Kızılay kongresinde 2 liste ile seçime gidiliyor
Yeni diyaliz ünitesi ve anjiyo bölümü hizmete girecek
Yeni diyaliz ünitesi ve anjiyo bölümü hizmete girecek
Devlet Hastanesi gündeminde önemli yatırım hamlesi
Kocagöl´de balık tutmaya çıkmıştı
Kocagöl´de balık tutmaya çıkmıştı
Gölde kaybolan Birol Dayı aranıyor
Kadınlardan 8 Mart öncesi iş dünyasına eşitlik çağrısı
Kadınlardan 8 Mart öncesi iş dünyasına eşitlik çağrısı
Yönetim kurullarınızdaki tüm erkeklerle karşılaştırılmaya hazırız. Yeter ki, bizi eşit değerlendirin
Üniversitede II. Abdülhamid anıldı
Üniversitede II. Abdülhamid anıldı
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nde konferans
Çiftlik balığı yiyenlerin dikkatine!
Çiftlik balığı yiyenlerin dikkatine!
Bu Balıkları sakın yemeyin
Kültür ve sanata “sağlam” yaklaşım
Kültür ve sanata “sağlam” yaklaşım
Beden Eğitimi Öğretmeni Harun Sağlam: “Öğrencilerimi kültür ve sanata yönlendirmeye çalışıyorum”
Kriz bahane
Kriz bahane
Gıda-İş Genel Sekreteri Levent Gökçek, beyaz et sektöründeki işçi kıyımına değindi
Şimdi görev zamanı
Şimdi görev zamanı
Erdek ziraat odası çalışmalarına başladı
Çocukluk Çağı Kanserlerinde Erken Teşhis Hayat Kurtarıyor
Çocukluk Çağı Kanserlerinde Erken Teşhis Hayat Kurtarıyor
(KAÇUV) 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü vesilesiyle önemli bir farkındalık çalışmasını hayata geçiriyor.
Teksüt, Dubai Gulfood Fuarı´nda
Teksüt, Dubai Gulfood Fuarı´nda
Teksüt, dünyanın en büyük gıda etkinliği olan Dubai Gulfood 2019 Fuarı´na katılıyor.
Çiftlere ‘Sevgililer Günü´ önerileri
Çiftlere ‘Sevgililer Günü´ önerileri
Ne alındığından ziyade karşı tarafın düşünülmesi daha önemli
SEBEPSİZ İNMENİN KAYNAĞI
SEBEPSİZ İNMENİN KAYNAĞI
SEBEPSİZ İNMENİN KAYNAĞI KALP DELİĞİ YA DA RİTİM BOZUKLUĞU OLABİLİR
İlgi´de, Güven´de var
İlgi´de, Güven´de var
Özlem Sarı, Kooperatif seçimlerine hız verdi.
Vurgun yedi
Vurgun yedi
Avşa´lı denizcinin zamansız kaybı Avşa´yı derinden üzdü
Kırım Türkleri kahvaltıda buluştu
Kırım Türkleri kahvaltıda buluştu
Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bandırma Şubesi´nin kahvaltısı ilgi gördü.
Ok´tan çarpıcı açıklamalar
Ok´tan çarpıcı açıklamalar
CHP Bandırma belediye başkan aday adayı Metin Ok: “Tolga Tosun, yanında gözükenleri derhal tasfiye etmeli”
Okulda çocukları bekleyen 22 tehlike
Okulda çocukları bekleyen 22 tehlike
Okullarla ilgili medyada yer alan olumsuz haberler, velileri tedirgin ediyor.
TGC Trabzon temsilcisiydi
TGC Trabzon temsilcisiydi
Hikmet Aksoy beyin ameliyatı oldu
Bırakın Hayata Tutunun!
Bırakın Hayata Tutunun!
Erkeklerin Yüzde 35´inin Kadınların Yüzde 15´nin Ölüm Nedeni “Sigara”
1672 ton kömür dağıtıldı
1672 ton kömür dağıtıldı
2400 kişiye giyim yardımında bulunulacak
7 bin kişi yararlandı
7 bin kişi yararlandı
Evde bakım hizmetinden 7 bin kişi yararlandı
Mirza, CHP aday adaylığından çekildi
Mirza, CHP aday adaylığından çekildi
Başka siyasi partiden aday olmanın önünü açtı
Krat Gönen´de şahlandı
Krat Gönen´de şahlandı
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Gönen´de parti seçim ofisi açtı
Okul servisi kaza yaptı
Okul servisi kaza yaptı
Şans eseri öğrencilere bir şey olmadı
Havutça´dan Mirza´ya ziyaret
Havutça´dan Mirza´ya ziyaret
Eski milletvekili Namık Havutça: “Bandırma´da Mirza, Edremit´te Saka aday gösterilmeliydi”
Tarım Paneli yapılacak
Tarım Paneli yapılacak
Bandırma Rotary Kulübü kırsal alan çalışmalarını 8. tarım paneli ile sürdürecek
Kayatepe, Kastamonu-İnegöl maçında
Kayatepe, Kastamonu-İnegöl maçında
TFF 2. Lig Beyaz grupta Kastamonuspor 1966-İnegölspor maçını yönetecek.
Topraksız Tarım için kolları sıvadılar
Topraksız Tarım için kolları sıvadılar
HELİON PRİME ekibi, uzayda karşılaşılacak sorunlara çözüm önerisi üretiyor.
Meclisten kısa koşu
Meclisten kısa koşu
Bandırma Belediye Meclisi´nin şubat ayı toplantısı yapıldı
Siyaset´in okulu yok
Siyaset´in okulu yok
CHP´li üç isim Meclis üyeliği başvurusunu geri çekti.
AK Parti başkanını arıyor
AK Parti başkanını arıyor
3 adaylı ilçe başkanlığı için aday yoklaması yapıldı
Erdek Zeytin Kooperatifinde 2 liste ile genel kurula gidiliyor
Erdek Zeytin Kooperatifinde 2 liste ile genel kurula gidiliyor
Özlem sarı´dan sonra Abdullah Şenol´da listesini açıkladı.
Yüksek ateş felce neden olmaz!
Yüksek ateş felce neden olmaz!
ATEŞLENDİĞİNDE KAÇINMANIZ GEREKEN 5 ÖNEMLİ HATA!
Özsüt´ten Sevgililer Günü´ne özel lezzetler
Özsüt´ten Sevgililer Günü´ne özel lezzetler
Özsüt, Aşk ve Kırmızı ile aşkın tadını hissettiriyor
Özlem Sarı sahada
Özlem Sarı sahada
Başarılı isim aday olduğu Zeytin Kooperatifi seçimleri için bir gecede 3 köy ziyareti yaptı.
Şampiyon belli, İkinci kim!...
Şampiyon belli, İkinci kim!...
Marmara yenildi, Gönen Karşıyaka şampiyon
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
Reklamlar

/resimler/2018-9/26/1034213116671.jpg

/resimler/2018-9/30/1528469501556.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

1918 Tatvan`ın kurtuluşu.
1937 Naylonun ABD`de ilk üretimi.
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5