2021’de Herkesin Öğrenmesi Gereken 5 Konu

2021’de Herkesin Öğrenmesi Gereken 5 Kon

Her yıl gelişmeye ve büyümeye devam eden bir dünyaya yaşıyoruz. Bazı gelişmeler tüm dünyanın bakış açısını tamamen değiştirirken, bazılarıyla olması gerekenden daha kötü bir duruma gelmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz üç yılda ülkemiz açısından bu şekilde geçti diyebiliriz. 2018 yılında başlayan ekonomik kriz, 2019 yılında tam bitecek derken bu sefer ortaya çıkan pandemi ile birlikte durum farklı bir boyuta ilerledi. 2020 tamamen virüs mücadelesi ile geçti. Birçok iş yerini o andan itibaren kapatılırken, bazılarıyla zaman içerisinde büyümeye ve gelişmeye devam etti.

İlerleyen süreçte aynısının olmayacağının ve bu kadar büyük bir etkiye sahip bir salgının olup olmayacağının garantisi bulunmuyor. Bu nedenle kendimizi bu duruma göre geliştirmemiz gerekiyor. 2021 yılı o açıdan kendinizi geliştirecek, yaşanabilecek kötü durumlara göre önlemler alacağınız bir yıl olarak değerlendirilmesi gerekiyor.

Herkesin Mutlaka Öğrenmesi Gereken 5 Konu

2021 yılı pandemi ve ekonomik kriz dalgasından sonra ortaya yeni bir sayfa açmak isteyenlerin değerlendirmesi gereken bir yıl olarak çıkıyor. Sizlerde bu yıl içerisinde doğru adımları atabilir ve iyi bir şekilde kendinizi geliştirirseniz o yeni sayfada önemli bir yere sahip olabilirsiniz.

  • E- Ticareti Öğrenin

Pandemi en çok işletmeleri vurdu diyebiliriz. Birçok işletme pandemi süresince kapılarını kapattı. Gıda sektörü hariç neredeyse tüm sektörler kapılarını kapattılar. Ancak kapısını kapatmayan bir alan vardı. O da e-ticaret sektörüydü. Yani burada faaliyet gösteren hiçbir kurum faaliyetlerini kapatmadığı gibi aksine üzerlerine koyarak yollarına devam etti

Sektörde devasa şirketler var olsa da küçük çaplı çalışmalar yapmak mümkün oluyor. E-ticaret için illa ki bir site açmanıza gerek yok. Bir online sosyal medya sitesinde satış yapmanız mümkün oluyor. En çok tercih edilen sosyal medya sitesi İnstagram olarak görülüyor. Burada oluşturacağınız sayfa ve vereceğiniz reklamlar sayesinde her türlü ürünü oturduğunuz yerden satma şansınız var.

Bir dükkanınız varsa özellikle pandemi döneminde satışlarınızda ciddi bir düşüş görüldüyse yapmanız gereken bu konuda kendinizi geliştirmeniz olacaktır. Kötü günde satışlarınızın devam etmesi ve ticaretin dönmesi açısından önemlidir.

  • Evde Spor Yapmayı Öğrenin

Pandemi döneminde en çok yaşanan sorunların başında insanların hareketsiz bir şekilde evlerinde zaman geçirmek olmasını gösterebiliriz. Aslında birçok insanın istediği ancak iş yoğunluğu sebebiyle yapılamayan bu fırsat pandemi döneminde istenmese dahi gerçekleşmiş oldu.

Bu dönemde evde canı sıkılan çok sayıda insan vardı. Televizyon, telefon ve bilgisayar başında geçirilen hareketsiz saatler insanların belki de ilerleyen zamanda eklem sorunları yaşamasına neden olacak diyebiliriz.

Bu durum karşısında alınabilecek en iyi önlem evde nasıl spor yapmanız gerektiğini öğrenmeniz olacaktır. Çok basit bir şekilde yapılabilecek olan spor faaliyetleri sayesinde hareket etmek, bu hareket karşısında elde ettiğiniz yüksek kazanç düşüncesi sizleri memnun edecektir. Bunun için internet üzerinde bir araştırma yapabilirsiniz. Birçok video veya görsel karşınıza çıkacaktır.

  • Home Office Çalışmaya Odaklanın

Büyük şirketler pandemi döneminde faaliyetlerini devam ettirmek açısından Home Office yani evde çalışmaya geçmişti. Pandemi aşılama faaliyetlerinin başlaması ile birlikte çok hızlı bir şekilde etkisini kaybetmeye devam etse de birçok şirket evde çalışmayı devam ettirmeye çalışacağı yönünde açıklama yapıyor. Çünkü bu şekilde çalışmak birçok maliyetin otomatik olarak ortadan kalması anlamına geliyor.

Sizde gelecekte bu konuda kendinizi geliştirmek, evde çalışarak hayatınızı geliştirmek istiyorsanız öncelikle evinizde yoksa bir bilgisayar, internet almanız gerekiyor. Aynı zamanda güçlü bir kamera ve mikrofonda sizin için önemli olan ekipmanlar arasında yer alacaktır. Spor haberleri yapan büyük şirketler dahi faaliyetlerini bu şekilde sürdürmeye devam ediyorlar. Bu konuda örnek verilebilecek birçok sektör var. 

  • Online Dersle Gelişin veya Para Kazanın

Pandemi veya ekonomik kriz nedeniyle işsiz kalmış olabilirsiniz. Ancak internet dünyası bu dönemde size yeni bir fırsat kapısı sunuyor diyebiliriz. Buradan isterseniz kendinizi geliştirecek ve işten atılmanıza neden olan eksikliğinizi geliştirecek olan eklemeler yapabilirsiniz. Bu eklemeler sayesinde çok yüksek bir seviyeye çıkabilirsiniz.

Bu konuda derslerin bulunduğu birçok site bulunuyor. Bu sitelere girerek ilgi alanınıza göre tercihler yapmaya başlayabilirsiniz. Bu seçenekler sizleri olduğunuzdan daha iyi bir seviyeye çıkaracak ve yeni iş arayışınızda elinizi güçlendirecek. Çok uygun fiyatlara sunulması sayesinde ekonominizi zorlamadan dersler alabileceksiniz.

Bunun yanında bildiniz olan konuda online dersler satabilirsiniz. Çok basit bir program olan Word, Excel gibi konularda dersleri satabilirsiniz. Fiyatınızı kendiniz belirleyebilir ve ona göre kazanç elde edebilirsiniz. Bir kişiye 10 TL’lik ders satabileceğiniz gibi aylık olarak bu dersleri 100 kişinin satın alması demek çok yüksek bir gelir ihtimali elde etmenize ve ek kaynak sağlamanıza yardımcı olabilir.

  • Güvenilir Haber Kaynakları Edinin

Son yıllarda insanların belki de pandemi ve ekonomik krizden yüksek seviyede etkilenmesinin altında yalan haberlerin etkisi çok yüksek diyebiliriz. Birçok ana akım sitesi dahil olmak üzere haber kaynağı tıklama almak adına yalan haberler veya sahte haber başlıkları kullanıyor.

Bu durum onlar için bir kişinin fazlaca sitelerine girmesine neden olsa da bunun yanında insanların yanlış bilgilendirilmesine neden oluyor. Birçok insan görsele bakıyor, içeriği göz ucuyla okuyor ve başlıkta okuduğuyla yetiniyor. İçeriğin doğruluğunu araştırarak zaman kaybetmeden harekete geçmeye çalışıyor. Bu tip sorunlarla yüzleşmek istemiyorsanız kendinize düzenli olarak haber gönderecek bir kaynak bulmaya odaklanmalısınız.

Bu konuda sektörde hizmet veren bazı sistemler var. Bunların arasından sizin için en iyisi olanı deneyerek öğrenebilirsiniz. Hata yapan haber sitelerinden uzak durmak, doğru kararları almanıza yardımcı olacak bilgilere en hızlı ve doğru şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
  • Perşembe 36 ° / 18.7 ° Açık hava
  • Cuma 37.2 ° / 19.4 ° Açık hava
  • Cumartesi 38.9 ° / 20.1 ° Açık hava