Oysa görevi yol açmaktı!....

Belediye Kurumlar arası hukuk savaşını kaybetti, Görevi yol açmak olan Karayolları yolu kapattı.

Bandırma’nın en yeni en modern semtlerinden Paşakent’te yaşanan traji komik olayı 1075 sokak sakini Eczacı Emin Özyurtlu gündeme taşıdı.

Paşakent Mahallesinin en yeni yerleşim alanlarından 1075 Sokakta konut sahibi olan Eczacı Emin Özyurtlu, yeni ve lüks konutların bulunduğu modern sokakta yaşanan yol problemini çözme noktasında verdiği çaba traji komik şekilde hep aleyh’te sonuçlandı.

Mahalle sakinlerinden Eczacı Emin Özyurtlu, imar planına göre bu sokağın yol olması gerektiği halde “kör sokak” durumuna dönüştürüldüğüne işaret etti. Özyurtlu, konuyu Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Başkan Yardımcısı Metin Ok’a anlatmasına ve onların da kendisine hak vermelerine karşın sonuç alamadığını, bu nedenle şikâyetini Şehircilik Bakanlığı’na ve CİMER’e de yazarak ilettiğini belirtti.

Özyurtlu, sorunun çözümlenmesi noktasında Belediye’nin zamanında istimlâk yapmadığı için açılan davayı kaybettiğini, bunun üzerine davayı kazanan Karayolları’nın kadostra ölçümleri üzerinden yolu beton duvar ve çit ile çevirmesi yerel belediyenin çağdaş şehircilik anlayışı ile örtüşmediğini açıkladı.

Karda, Kışta, Çamurda ve hertürlü olumsuz koşullarda görevi yol açmak olan karayolları, Bandırma'nın uydu semti Paşakent 1075 sokakta, Yerel belediyenin istimlak ihmali sonucu hukuk mücadelesini kaybetmesi üzerine hayatında ilkkez yol kapattı.

Kadostra ile yapılan ölçümler sonucu sınırları genişleyen mülkiyetini beton duvar ve çit ile ihata altına alınca 1075 sokağın %70'i karayollarının bahçesine dönüştü. Bunu fırsat bilen başka bir yapı ise kalan yolun ön bölümünü kapatınca Uydu mahallenin 1075 numaralı hava meydanı görünümlü caddesi, çıkmaz sokak oldu.
Anahtar Kelimeler: görevi açmaktı!....
  • Salı 1 ° / -11 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 2 ° / -10 ° Güneşli
  • Perşembe 6 ° / -10 ° Güneşli