Polis teşkilatı 172. yılını kutluyor.

Cumhuriyet alanında başlayan kutlamalar, Emniyet müdürlüğünde devam etti.

Türk Polis teşkilatının 172. kuruluş yılı törenlerle kutlanıyor. Bandırma Emniyet Müdürlüğü hazırladığı kutlama programı doğrultusunda başta polis teşkilatı olmak üzere demokratik kitle kuruluşları, siyasi parti temsilcileri öğrenciler ve Başkan Dursun Mirza önderliğinde Belediye birimlerinin hazır bulunduğu tören alanında Bandırma ilçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ile Bandırma Polis emeklileri ve aileleri dayanışma derneği Başkanlığı anıta çelenk koydu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından görevli bir polis memuru günün anlamı ve önemini içeren bir şiir okudu.

Polis teşkilatının 172. kuruluş kutlamaları daha sonra Emniyet müdürlüğü lokali önünde devam etti.

Törene katılan küçük okul folklor ekiplerinin gösterisi Belediye Bandosunun konseri ile noktalanırken Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar kutlamalara katılan folklor öğrencilerine balon dağıttı.

Polis teşkilatı kutlama programının zenginleşmesi anlamında lokal önünde lokma hayrı yaptı, öğrencilere pamuk helvası ve ayran ikramında bulundu.

/resimler/2017-4/10/1214265522414.jpg

Emniyet Müdürü Kılıç; "Emanetin bekçisiyiz."

Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç güne ilişkin yaptığı konuşmada;

      "Demokratik hukuk devletinin ve Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 172.kuruluş yıl dönümünü bugün sizlerle kutlamaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.

       Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu 1845 yılından beri, kendisine tevdi edilen vazifeyi mukaddes bir emanet bilerek, ülkemizin dirliği birliği, vatandaşlarımızın huzur ve esenliği için güvenlik hizmeti veren; onurlu mazisini, bu uğurda nasip olan şehitlik ve gazilik rütbeleriyle taçlandıran, sonsuza kadar milletinin ve devletinin hizmetinde olacak köklü bir kurumdur.

        Bizler, şehadete koşar adım yürüyerek can veren, can verirken diz çökmeyen, kudretini milletinden ve maneviyatından alıp, vatan sağ olsun diyerek toprağa düşenimizi, vatan sağ olsun diyerek toprağa veren bir büyük aileyiz.

       Bu vesile ile, iki asıra yaklaşan tarihimizi şehadetleri ve gazilikleriyle onurlandıran mensuplarımızı ve onların aziz hatıralarını saygı ve minnetle, ebediyete intikal eden meslektaşlarımızı rahmetle anıyor; emanetlerinin bekçisi olduğumuzu ifade ederek muhterem ailelerine hürmetlerimizi sunuyoruz." dedi.

/resimler/2017-4/10/1223291470462.jpg

Kaymakam Günhan Yazar´ın konuşması

"Polis Teşkilatı´mızın kuruluşunun 172. Yıldönümünü kutluyoruz. Kahramanca, fedakârca görev yapan polisimizin, toplumumuzda müstesna yeri var. Polis şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar, hâlen çalışan polislerimize başarılı görevler diliyoruz. Tüm kamu görevlilerimiz çok iyi çalışıyor ama polislerimizin, en az onlardan 1,5 kat daha fazla çalıştığı da bir gerçek. 15 Temmuz darbe girişimi döneminde polisimizin içinden çıkan hainler de temizlendi. Müdürümüzün şahsında tüm Bandırma polisini kutluyor, başarılı hizmetlerinin süreceğine inanıyorum.?

Konuşmaların ardından, ?Polis ve Çocuk? temalı resim yarışmasında derece alan öğrencilerin ödülleri üst düzey protokol tarafından verildi.

/resimler/2017-4/10/1143203142060.jpg
  • Salı 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Çarşamba 22 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu