Rektör, Gazeteciler gününü kutladı
Üniversite 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla Basına yemek verdi.
Tarih: 9.1.2019 23:39:01

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın yemeği düzenledi. Düzenlenen yemeğe, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel ile Prof. Dr. Suat Uğur, Kurumsal İletişim Koordinatörü Ömer Şimşek ve basın mensupları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Yeni bir yıla girdik. Hem yeni yıl için hem de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla sizlerle toplanmış olduk. Ben de bu vesileyle yeni yılınızı tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü de kutluyorum. Bugüne kadar genelde basın toplantıları sebebiyle bir araya geldik. Dolayısıyla sizler sordunuz, bizler cevaplandırdık. Sizleri üniversitemiz ve çalışmalarımız hakkında bilgilendirdik. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen basın yemeğinde sizlerin, Bandırma ve Üniversitemiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi dinlemeyi arzu ediyoruz. Ayrıca sorularınız olacaksa onlara da cevap vermekten mutluluk duyacağız.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, konuşmasının devamında “Sizlerle bir araya gelmişken üniversitemizle ilgili önemli birkaç gelişmeyi de sizlere aktarmak istiyorum. Öncelikle Bandırma´nın ve bölgemizin önemli bir talebi olan Tıp Fakültesi hakkındaki gelişmeyi sizlere aktarayım. Geçtiğimiz hafta içerisinde YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Yekta Saraç ile gerçekleştirdiğim görüşmede Tıp Fakültesi kurulması noktasında olumlu görüş almış bulunmaktayız. Birkaç hafta içerisinde üniversitemize Tıp Fakültesi kurulması konusunda YÖK´ten olumlu karar çıkmasını beklemekteyiz. Tabi bu aşamadan sonra Sağlık Bakanlığı görüşü ve Cumhurbaşkanımızın onayı evresine geçilecektir. 4-5 ay içerisinde sürecin tamamlanarak Tıp Fakültemizin Üniversitemize, Bandırma´ya ve bölgemize kazandırılmış olmasını ümit ediyorum.

/resimler/2019-1/9/2346240070885.jpg

Geçtiğimiz hafta içerisinde ikinci önemli görüşmemiz Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleşti. Merkez Yerleşke projemizde yaklaşık 11.000 metrekare olarak öngörülen Kapalı Spor Salonu, yeni hazırladığımız proje ile yaklaşık 28.000 metrekare kapalı alana sahip bir spor kompleksi haline dönüşmüş oldu. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni projemize olur vererek ilgili birimlere işlemler için projeyi yönlendirmiş bulunmaktadır. Yaklaşık 3 ay içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde gerekli işlemlerin tamamlanarak Kapalı Spor Salonumuzun ihalesini gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

/resimler/2019-1/9/2347348666220.jpg

Daha önceki toplantılarımızda meslek yüksekokullarımızla ilgili, Gönen Meslek Yüksekokulumuzun bilişim üzerine, Manyas Meslek Yüksekokulumuzun iletişim ve sosyal bilimler üzerine, Erdek Meslek Yüksekokulumuzun sanat üzerine, kurulacak olan Bandırma OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun teknik bilimler üzerine, Bandırma Meslek Yüksekokulumuz ´un ise karma olarak eğitim vermesi planlanmıştır. Yeni kurulan Denizcilik Meslek Yüksekokulumuz ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz da zaten kendi ihtisas alanlarında eğitim vereceklerdir. Böylece her meslek yüksekokulumuz bir uzmanlık alanı olarak belirlenmiştir.

/resimler/2019-1/9/2348434292609.jpg

Burada özellikle Gönen´de açacak olduğumuz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilgili birkaç söz etmek istiyorum. Gönen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi´ni hayata geçirmek için somut adımlar atmaya devam ediyoruz. Bu hususta Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile ortak çalışmalarımız devam ederken Kalkınma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı´ndan da destek almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için yer tahsisinde bulunan ve projenin her aşamasında bize destek veren Gönen Belediyesi´ne de teşekkür ediyoruz. Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte Gönen´in ilgili bakanlıklar tarafından yeni bir sınıflandırma olarak ilan edilecek beş sağlık kentinden biri olacağına da yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Basın yemeğinin soru-cevap bölümünde eski Pertevniyal Hastanesi olarak bilinen ve üniversitemize yakın zamanda tahsisi yapılan yerin durumu ile ilgili sorulan soruya Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Şehir merkezinde yer alan ve eski Pertevniyal Hastanesi olarak bilinen binanın en kısa sürede restorasyonunu tamamlayarak şehir insanına yönelik olarak başta Sürekli Eğitim Merkezi ve Çocuk Üniversitesi olmak üzere üniversite olarak birçok faaliyetimizi bu mekânda gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Tabi proje-onay-bütçe oluşturma konusunda zamana ihtiyacımız var. Ancak en hızlı şekilde bu süreçleri tamamlayarak üniversitemizin özellikle de şehir insanına hizmet verecek önemli bir birimini Bandırma´ya kazandırmak istiyoruz” diye cevap verdi.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başlanan yurt inşaatı ile ilgili sorulan soruyu Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Üniversitemiz öğrencilerinin en önemli taleplerinden biri olan yurt ihtiyacını karşılamak üzere girişimlerimiz sonucunda Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü´nden Bandırmamıza 1.000 kişilik bir yurt yapımı konusunda onay almayı başarmıştık. Üniversite ve Bandırma´ya değer katacak bu yatırımdan dolayı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu´na teşekkür ediyoruz. Bu yurt zaman içerisinde 1.300 kişilik kapasiteye ulaşacaktır. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurt projesinin inşaatını geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ihale etmiş ve geçtiğimiz hafta sonu inşaat faaliyetleri başlamıştır. İnşaat faaliyetlerinin gerçekleştiği alan Bandırma Belediyesi 1/1000 imar planlarında yurt arazisi olarak görülmektedir. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemizin kuruluşundan önce Balıkesir Üniversitesi döneminde ‘Liseler Vadisi´ olarak bilinen alanın Milli Eğitim Bakanlığı´na tahsis edildiği gibi, bahse konu alan da yine Balıkesir Üniversitesi döneminde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu´na tahsis edilmiş bulunmaktadır. Arazi üzerinde tasarruf yetkisi Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu´na aittir. Yurt inşaatının başladığını bizler de Pazartesi günü öğrenmiş bulunmaktayız. Hafta sonu başlatılan inşaat çalışmalarında bir miktar ağacın kesilmek durumunda kalındığını da üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yurt inşaatının gerçekleştirilmekte olduğu alanın sorumluluğu üniversitemize ait bulunmamaktadır. Üniversitemiz kendi arazisiyle ilgili olarak bir Merkez Yerleşke Projesi Master Planı´na sahiptir. Bu planda ağaçlık alan tamamen korunmaktadır. Korunması konusuna da Üniversitemiz kurulduğundan beri azami gayret sarf edilmektedir ve bundan sonra da edilecektir. Gelecekte inşaat çalışmaları esnasında birkaç ağaca müdahale edilmesi gerekecek olursa da, biz ağaçların taşınması yöntemiyle yeniden kazanımını öngörmekteyiz. Yeni Merkez Yerleşke Projemiz çerçevesinde yeşil yerleşke en öncelikli ilkelerimiz arasında yer almıştır. Sadece Merkez Yerleşkemizde değil, diğer yerleşkelerimizde de yeşil alanın artırılması çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda, ilk olarak Gönen Meslek Yüksekokulumuzda ve ardından da Merkez Yerleşkemizde Mart ayı içerisinde yaklaşık 1,000 adet meyve fidanı dikimi gerçekleştirilecektir” diye cevapladı.

Yakın zamanda bir sivil toplum kuruluşuna düzenleyecekleri program için tahsis edilen konferans salonunun programdan bir gün önce tahsis işleminin iptali konusunda sorulan soruya Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Bilindiği üzere şehrimizde sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği mekânlar noktasında bir sıkıntı yaşanmaktadır. Şehir ile bütünleşen bir üniversite düşüncesi ile hareket etmekteyiz. Bu doğrultuda Rektörlük Konferans Salonumuz ile ilgili olarak üniversitemize ait etkinliklerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarından gelen talepler çerçevesinde Rektörlük Konferans Salonumuzun o gün ve saatte uygunluğu doğrultusunda tahsis işlemi gerçekleştirilmektedir. Sivil toplum kuruluşlarından gelen program tahsis taleplerinde siyasi görüş farkı gözetmeksizin salonumuzun o gün ve saatte kullanıma uygunluğu çerçevesinde taleplere olumlu cevap verilmektedir. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde Meşale Fikir ve Hareket Derneği tarafından düzenleyecekleri bir program için şehir merkezindeki salonların doluluğu belirtilerek tarafımıza tahsis işlemi talebinde bulunulmuş ve ilgili birimlerimizce Rektörlük Konferans Salonumuzun da o gün ve saatte kullanıma uygunluğu çerçevesinde tahsis işlemi gerçekleştirilmiştir. Ancak ilgili Dernek tarafından program duyurularının yapılmasına müteakip gerek üniversitemize gerekse Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğümüze program esnasında olumsuzlukların yaşanacağı hususunda bilgiler ulaşmıştır. Bu bilgilerin ilgili kamu yöneticileriyle değerlendirilmesi sonucunda da program için verilen yer tahsis izninin iptali uygun görülerek ilgili derneğe bilgi verilmiştir” diye cevap verdi.

Basın yemeği, gazetecilerle çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Rektör Gazeteciler gününü kutladı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vahşi depolama KUŞCENNETİ´ni tehdit ediyor.
Vahşi depolama KUŞCENNETİ´ni tehdit ediyor.
Edincik SAT deresi çevresinde tavuk pisliklerinden oluşan vahşi depolama Kuşcennetine ulaşıyor.
Bakkal dükkanı soyuldu
Bakkal dükkanı soyuldu
Eski Muhtar Kemal Özşirin, hem sermayesini kaybetti, hemse işyeri güvenliği için yeni masraflar yaptı
Edincik´te 3 aday yarışacak
Edincik´te 3 aday yarışacak
Muhtar Sivalı´nın rakipleri Turhan Tura ile Kamil Eryılmaz
Özçakır,"Çıtayı yükselttik."
Özçakır,"Çıtayı yükselttik."
2850 Ortaklı Edincik Zeytin Kooperatifinde Mehmet Özçakır yeniden göreve getirildi.
AK PARTİ de ŞOK İSTİFA
AK PARTİ de ŞOK İSTİFA
İlçe Başkanı Gül Ağaoğlu Aday açıklamasını protesto ederek partideki görevinden istifa etti.
Marmara´da Aksu farkı
Marmara´da Aksu farkı
Millet İttifakının Marmara Adayı Yakup Aksu dengeleri bozdu.
Rotary ve Rotaract´tan kan bağışı
Rotary ve Rotaract´tan kan bağışı
Kan bağışı kampanyası ile Kızılay Kan bankasına destek verdiler
MS´İN 3 ÖNEMLİ SİNYALİ
MS´İN 3 ÖNEMLİ SİNYALİ
Dikkat! Bu hastalığın görülme sıklığı artıyor!
Başkan Karne dağıttı.
Başkan Karne dağıttı.
AYVALIK BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ BAŞKAN GENÇER KARNE TÖRENİNE KATILDI
Karne Heyecanı
Karne Heyecanı
Ali Fahri İşeri´de 3 Kuşak karne heyecanı
Haftaya bakış
Haftaya bakış
Gazeteci Ozan Ertuğrul ile Önder balıkçı yorumladı.
Her şey küçük Öykü için
Her şey küçük Öykü için
Bandırmalılar Küçük Öykü´yü yaşatmak için Kök-Hücre sırasında
Yolculukta Bir Yazı Okurken Midemiz Neden Bulanır?
Yolculukta Bir Yazı Okurken Midemiz Neden Bulanır?
Doç. Dr. Levent Akçay “Göz vücuttaki en önemli denge reseptörlerindendir."
Yaman Egeli´nin gurur tablosu
Yaman Egeli´nin gurur tablosu
Yaman Egeli İlkokulu 1/c İlk karnelerini aldı.
Taylan, "En düşük maaş öğretmenlerin"
Taylan, "En düşük maaş öğretmenlerin"
Taylan, "Tüm meslektaşlarıma ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum."
Başhekim Karpuz, görevine başladı
Başhekim Karpuz, görevine başladı
Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Ethem Karpuz: “Amacımız sağlık hizmetlerimizdeki kaliteyi artırmaktır”
Talih yüzüne güldü adı “AŞK” oldu
Talih yüzüne güldü adı “AŞK” oldu
Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evine teslim edildi.
Yurt arsası için ağaç katliamı  yapılmıştı
Yurt arsası için ağaç katliamı yapılmıştı
Yurt inşaatına arsa oluşturmak için yapılan ağaç katliamından 119 ster odun çıktı.
Yarı yıl karneleri verildi
Yarı yıl karneleri verildi
Okullar 4 Şubat´a dek tatil oldu.
Kötü Karne Çocuğu Tüm Alanlarda Başarısız Yapmaz!
Kötü Karne Çocuğu Tüm Alanlarda Başarısız Yapmaz!
Çocuğun Gerçek Yeteneği ile Okul Başarısı Farklılık Gösterebilir
İYİ Parti´den Bandırma´da dayanışma gecesi
İYİ Parti´den Bandırma´da dayanışma gecesi
İYİ Parti Bandırma ilçe örgütünün birlik ve dayanışma gecesi ilgi gördü.
 YARIYIL TATİLİNİ VERİMLİ GEÇİRMEK İÇİN 7 ÖNERİ
YARIYIL TATİLİNİ VERİMLİ GEÇİRMEK İÇİN 7 ÖNERİ
Çocuğunuzu yarıyıl tatilinde gelecek döneme hazırlayın
MİLLET İTTİFAKI BANDIRMA VAPURUYLA YOLA ÇIKTI
MİLLET İTTİFAKI BANDIRMA VAPURUYLA YOLA ÇIKTI
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza´ya ziyaret gerçekleşti.
Karnede ödül ve cezanın ölçüsü ne olmalıdır?
Karnede ödül ve cezanın ölçüsü ne olmalıdır?
Onay ihtiyacı duyan çocuğun fikirleri oluşmuyor!
Ok, BGC´de
Ok, BGC´de
İYİ Parti Büyükşehir belediye başkan adayı Ok: “31 Mart´tan sonra tüm Balıkesir´i kucaklayacağız”
SP´nin Erdek adayı Mustafa Köse
SP´nin Erdek adayı Mustafa Köse
Saadet Partisi(SP), Mustafa Köse´yi Erdek belediye başkan adaylığına aday gösterdi.
Dr. Karpuz görevde
Dr. Karpuz görevde
Eski Baş Hekim Dr. Ethem Karpuz Bandırma Devlet Hastanesi Baş Hekimliğine getirildi.
Emekçi kadınlardan ulvi dayanışma
Emekçi kadınlardan ulvi dayanışma
Bandırma ve Erdek´te, Küçük Öykü´yü hayata bağlayacak Kök hücre bağışı için kampanya başlatıldı.
Bandırma ve Erdek haftaya
Bandırma ve Erdek haftaya
CHP´nin Marmara adayı Yakup Aksu, Edremit Adayı Selman Hasan Arslan
Ağır egzersizlerden kaçının
Ağır egzersizlerden kaçının
GENÇLERDE ANİ KALP ÖLÜMLERİNİ ÖNLEMENİN YOLLARI
Dadan, ”Çevre Erdek Körfezinin önceliği”
Dadan, ”Çevre Erdek Körfezinin önceliği”
Erdek Körfezi Dayanışma Platformu Sözcüsü Dr. Kadir Dadan: “Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi çok önemli”
Sanki dağ başı
Sanki dağ başı
Bandırma´da meydana gelen silahlı olayda bir kişi yaralandı.
KAYMAKAMLIK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ GÖREVE BAŞLADI
KAYMAKAMLIK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ GÖREVE BAŞLADI
Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğüne atanan Kadir Demiröz görevine başladı.
Kaymakam halk toplantısı yaptı.
Kaymakam halk toplantısı yaptı.
Balıkesir´in Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya halk toplantısı düzenledi.
Öğrencilere gün boyu eğitim
Öğrencilere gün boyu eğitim
Narkotik eğitim tırı Bandırma´da
Edincik´te tanıtım ve sertifika töreni
Edincik´te tanıtım ve sertifika töreni
“Memleket meselesinin tek çözümü istihdam ve kalifiye eleman”
BENGİ´den yeni etkinlik
BENGİ´den yeni etkinlik
17 Eylül İlkokulu´nda “Matematik Sokağı”
Stres, bağışıklık sisteminin çalışmasını engelliyor
Stres, bağışıklık sisteminin çalışmasını engelliyor
“Gribe iyi geliyor” diye bilinenler, gerçekten faydalı mı?
Teksüt´ten ekonomiye istihdam katkısı
Teksüt´ten ekonomiye istihdam katkısı
Teksüt, 2018´de personel sayısını arttırdı
SÖMESTRE ÖZEL 9 ÖNERİ
SÖMESTRE ÖZEL 9 ÖNERİ
Yarıyıl tatilinde çocuğunuzu etkinliklere boğmayın!
Çalışkan tempo yükseltti.
Çalışkan tempo yükseltti.
Günaydın Mahallesi Muhtar Adayı Yaşar Çalışkan ön önemli sorunun çözümü için şans topu oynadı.
Spekülasyonlara yanıt
Spekülasyonlara yanıt
Etimaden Genel Müdürlüğü Personel alımı için yapılacak sınavların Noter huzurunda yapılacağını açıkladı.
TMO Ürünleri PTT ile Tüketiciye Ulaşacak
TMO Ürünleri PTT ile Tüketiciye Ulaşacak
Başta nohut ve yeşil mercimek olmak üzere TMO ürünleri, PTT´nin e-ticaret sitesi ePttAVM.com üzerinden satışa sunulacak.
GEÇEN YIL 3 BİN 218 KİŞİ TRAFİK KAZALARINDA YAŞAMINI YİTİRDİ
GEÇEN YIL 3 BİN 218 KİŞİ TRAFİK KAZALARINDA YAŞAMINI YİTİRDİ
Alınan önlemler ve cezaların ise kazaların azalmasında büyük bir etkene sahip olduğu belirlendi.
Dünya´nın 4/1 i veremli
Dünya´nın 4/1 i veremli
Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Verem Mikrobunu Taşıyor!
Soğan´da spekülatif fiyat hareketi
Soğan´da spekülatif fiyat hareketi
Kuru soğanda gümrük vergisi geçici olarak sıfırlandı!
Memişler BGC´de
Memişler BGC´de
Varol Memişler, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti´ni (BGC) ziyaret etti.
Yalçın Çakar toprağa verildi.
Yalçın Çakar toprağa verildi.
Bandırma´daki evinde geçirdiği kalp krizinin ardından yaşamını yitirdi.
Kaymakam kitap dağıttı.
Kaymakam kitap dağıttı.
Manyas´ta Birinci sınıf öğrencilerine kitap armağan edildi.
Roket kursu verildi
Roket kursu verildi
Bandırma´da 1957 yılında kurulan ve ülkemizde ilk füze denemelerini başarılı bir şekilde gerçekleşti
Balıkçı ve Ertuğrul, gündemi yorumladılar
Balıkçı ve Ertuğrul, gündemi yorumladılar
Gazeteci-Yazar Önder Balıkçı ve Ozan Ertuğrul, haftanın olaylarını “Bandırma Manşet”e değerlendirdiler.
Gazetecilerle bir araya geldi
Gazetecilerle bir araya geldi
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, gazetecilerle bir araya geldi
CHP gelişmelere açıklama yaptı
CHP gelişmelere açıklama yaptı
Aday belirleme sürecindeki süre uzayınca, İlçe başkanlığında aydınlatıcı bilgi geldi.
Kansızlığa gözden teşhis
Kansızlığa gözden teşhis
İşte kansızlığınız olup olmadığını anlamanın en kolay yolu…
Hande Erçel´in acı günü...
Hande Erçel´in acı günü...
Annesi Aylin Erçel kansere yenik düştü.
BELEDİYE İŞÇİLERİNE YÜZDE OTUZ ZAM
BELEDİYE İŞÇİLERİNE YÜZDE OTUZ ZAM
Bandırma Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Kyzikos sanal ortamda
Kyzikos sanal ortamda
Kyzikos ve Erdek´in tarihi yerleri 3D gözlüklerle gezilebilecek
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
Reklamlar

/resimler/2018-9/26/1034213116671.jpg

/resimler/2018-9/30/1528469501556.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "

1522  Rodos`un Fethi.
1774 Sultan Üçüncü Mustafa`nın vefatı, Birinci Abdulhamit Han`ın tahta çıkışı
1774  Padişah 3. Mustafa`nın Ölümü ve 1.Abdulhamit`in Tahta Çıkışı.
1918 Gazi Ahmed Muhtar Paşa`nın vefatı
1946  İş ve İşçi Bulma Kurumu`nun Kuruluşu.
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5