Rektör, Gazeteciler gününü kutladı
Üniversite 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla Basına yemek verdi.
Tarih: 9.1.2019 23:39:01

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın yemeği düzenledi. Düzenlenen yemeğe, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel ile Prof. Dr. Suat Uğur, Kurumsal İletişim Koordinatörü Ömer Şimşek ve basın mensupları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Yeni bir yıla girdik. Hem yeni yıl için hem de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla sizlerle toplanmış olduk. Ben de bu vesileyle yeni yılınızı tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü de kutluyorum. Bugüne kadar genelde basın toplantıları sebebiyle bir araya geldik. Dolayısıyla sizler sordunuz, bizler cevaplandırdık. Sizleri üniversitemiz ve çalışmalarımız hakkında bilgilendirdik. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen basın yemeğinde sizlerin, Bandırma ve Üniversitemiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi dinlemeyi arzu ediyoruz. Ayrıca sorularınız olacaksa onlara da cevap vermekten mutluluk duyacağız.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, konuşmasının devamında “Sizlerle bir araya gelmişken üniversitemizle ilgili önemli birkaç gelişmeyi de sizlere aktarmak istiyorum. Öncelikle Bandırma´nın ve bölgemizin önemli bir talebi olan Tıp Fakültesi hakkındaki gelişmeyi sizlere aktarayım. Geçtiğimiz hafta içerisinde YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Yekta Saraç ile gerçekleştirdiğim görüşmede Tıp Fakültesi kurulması noktasında olumlu görüş almış bulunmaktayız. Birkaç hafta içerisinde üniversitemize Tıp Fakültesi kurulması konusunda YÖK´ten olumlu karar çıkmasını beklemekteyiz. Tabi bu aşamadan sonra Sağlık Bakanlığı görüşü ve Cumhurbaşkanımızın onayı evresine geçilecektir. 4-5 ay içerisinde sürecin tamamlanarak Tıp Fakültemizin Üniversitemize, Bandırma´ya ve bölgemize kazandırılmış olmasını ümit ediyorum.

/resimler/2019-1/9/2346240070885.jpg

Geçtiğimiz hafta içerisinde ikinci önemli görüşmemiz Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleşti. Merkez Yerleşke projemizde yaklaşık 11.000 metrekare olarak öngörülen Kapalı Spor Salonu, yeni hazırladığımız proje ile yaklaşık 28.000 metrekare kapalı alana sahip bir spor kompleksi haline dönüşmüş oldu. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni projemize olur vererek ilgili birimlere işlemler için projeyi yönlendirmiş bulunmaktadır. Yaklaşık 3 ay içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde gerekli işlemlerin tamamlanarak Kapalı Spor Salonumuzun ihalesini gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

/resimler/2019-1/9/2347348666220.jpg

Daha önceki toplantılarımızda meslek yüksekokullarımızla ilgili, Gönen Meslek Yüksekokulumuzun bilişim üzerine, Manyas Meslek Yüksekokulumuzun iletişim ve sosyal bilimler üzerine, Erdek Meslek Yüksekokulumuzun sanat üzerine, kurulacak olan Bandırma OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun teknik bilimler üzerine, Bandırma Meslek Yüksekokulumuz ´un ise karma olarak eğitim vermesi planlanmıştır. Yeni kurulan Denizcilik Meslek Yüksekokulumuz ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz da zaten kendi ihtisas alanlarında eğitim vereceklerdir. Böylece her meslek yüksekokulumuz bir uzmanlık alanı olarak belirlenmiştir.

/resimler/2019-1/9/2348434292609.jpg

Burada özellikle Gönen´de açacak olduğumuz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilgili birkaç söz etmek istiyorum. Gönen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi´ni hayata geçirmek için somut adımlar atmaya devam ediyoruz. Bu hususta Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile ortak çalışmalarımız devam ederken Kalkınma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı´ndan da destek almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için yer tahsisinde bulunan ve projenin her aşamasında bize destek veren Gönen Belediyesi´ne de teşekkür ediyoruz. Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte Gönen´in ilgili bakanlıklar tarafından yeni bir sınıflandırma olarak ilan edilecek beş sağlık kentinden biri olacağına da yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Basın yemeğinin soru-cevap bölümünde eski Pertevniyal Hastanesi olarak bilinen ve üniversitemize yakın zamanda tahsisi yapılan yerin durumu ile ilgili sorulan soruya Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Şehir merkezinde yer alan ve eski Pertevniyal Hastanesi olarak bilinen binanın en kısa sürede restorasyonunu tamamlayarak şehir insanına yönelik olarak başta Sürekli Eğitim Merkezi ve Çocuk Üniversitesi olmak üzere üniversite olarak birçok faaliyetimizi bu mekânda gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Tabi proje-onay-bütçe oluşturma konusunda zamana ihtiyacımız var. Ancak en hızlı şekilde bu süreçleri tamamlayarak üniversitemizin özellikle de şehir insanına hizmet verecek önemli bir birimini Bandırma´ya kazandırmak istiyoruz” diye cevap verdi.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başlanan yurt inşaatı ile ilgili sorulan soruyu Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Üniversitemiz öğrencilerinin en önemli taleplerinden biri olan yurt ihtiyacını karşılamak üzere girişimlerimiz sonucunda Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü´nden Bandırmamıza 1.000 kişilik bir yurt yapımı konusunda onay almayı başarmıştık. Üniversite ve Bandırma´ya değer katacak bu yatırımdan dolayı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu´na teşekkür ediyoruz. Bu yurt zaman içerisinde 1.300 kişilik kapasiteye ulaşacaktır. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurt projesinin inşaatını geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ihale etmiş ve geçtiğimiz hafta sonu inşaat faaliyetleri başlamıştır. İnşaat faaliyetlerinin gerçekleştiği alan Bandırma Belediyesi 1/1000 imar planlarında yurt arazisi olarak görülmektedir. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemizin kuruluşundan önce Balıkesir Üniversitesi döneminde ‘Liseler Vadisi´ olarak bilinen alanın Milli Eğitim Bakanlığı´na tahsis edildiği gibi, bahse konu alan da yine Balıkesir Üniversitesi döneminde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu´na tahsis edilmiş bulunmaktadır. Arazi üzerinde tasarruf yetkisi Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu´na aittir. Yurt inşaatının başladığını bizler de Pazartesi günü öğrenmiş bulunmaktayız. Hafta sonu başlatılan inşaat çalışmalarında bir miktar ağacın kesilmek durumunda kalındığını da üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yurt inşaatının gerçekleştirilmekte olduğu alanın sorumluluğu üniversitemize ait bulunmamaktadır. Üniversitemiz kendi arazisiyle ilgili olarak bir Merkez Yerleşke Projesi Master Planı´na sahiptir. Bu planda ağaçlık alan tamamen korunmaktadır. Korunması konusuna da Üniversitemiz kurulduğundan beri azami gayret sarf edilmektedir ve bundan sonra da edilecektir. Gelecekte inşaat çalışmaları esnasında birkaç ağaca müdahale edilmesi gerekecek olursa da, biz ağaçların taşınması yöntemiyle yeniden kazanımını öngörmekteyiz. Yeni Merkez Yerleşke Projemiz çerçevesinde yeşil yerleşke en öncelikli ilkelerimiz arasında yer almıştır. Sadece Merkez Yerleşkemizde değil, diğer yerleşkelerimizde de yeşil alanın artırılması çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda, ilk olarak Gönen Meslek Yüksekokulumuzda ve ardından da Merkez Yerleşkemizde Mart ayı içerisinde yaklaşık 1,000 adet meyve fidanı dikimi gerçekleştirilecektir” diye cevapladı.

Yakın zamanda bir sivil toplum kuruluşuna düzenleyecekleri program için tahsis edilen konferans salonunun programdan bir gün önce tahsis işleminin iptali konusunda sorulan soruya Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Bilindiği üzere şehrimizde sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği mekânlar noktasında bir sıkıntı yaşanmaktadır. Şehir ile bütünleşen bir üniversite düşüncesi ile hareket etmekteyiz. Bu doğrultuda Rektörlük Konferans Salonumuz ile ilgili olarak üniversitemize ait etkinliklerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarından gelen talepler çerçevesinde Rektörlük Konferans Salonumuzun o gün ve saatte uygunluğu doğrultusunda tahsis işlemi gerçekleştirilmektedir. Sivil toplum kuruluşlarından gelen program tahsis taleplerinde siyasi görüş farkı gözetmeksizin salonumuzun o gün ve saatte kullanıma uygunluğu çerçevesinde taleplere olumlu cevap verilmektedir. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde Meşale Fikir ve Hareket Derneği tarafından düzenleyecekleri bir program için şehir merkezindeki salonların doluluğu belirtilerek tarafımıza tahsis işlemi talebinde bulunulmuş ve ilgili birimlerimizce Rektörlük Konferans Salonumuzun da o gün ve saatte kullanıma uygunluğu çerçevesinde tahsis işlemi gerçekleştirilmiştir. Ancak ilgili Dernek tarafından program duyurularının yapılmasına müteakip gerek üniversitemize gerekse Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğümüze program esnasında olumsuzlukların yaşanacağı hususunda bilgiler ulaşmıştır. Bu bilgilerin ilgili kamu yöneticileriyle değerlendirilmesi sonucunda da program için verilen yer tahsis izninin iptali uygun görülerek ilgili derneğe bilgi verilmiştir” diye cevap verdi.

Basın yemeği, gazetecilerle çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Rektör Gazeteciler gününü kutladı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞMG mezunları nostalji yaşadı
ŞMG mezunları nostalji yaşadı
Eken Prestige´de, ŞMG 1989 mezunlarının duygulu saatleri
Manyas´ta Çanakkale Şehitleri Anıldı
Manyas´ta Çanakkale Şehitleri Anıldı
Manyas´ta, Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü düzenlenen programlarla kutlandı.
Kaymakamlık´tan Şehit aileleri ve Gazilere kahvaltı
Kaymakamlık´tan Şehit aileleri ve Gazilere kahvaltı
Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, 18 Mart Şehitler günü nedeni ile, Şehit aileleri ve Gazilerle kahvaltıda buluştu.
Çanakkale Şehitleri Anıldı
Çanakkale Şehitleri Anıldı
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
 Kalabalık Alanların   Güvenliğine Yeni Bir Boyut Getiriyor
Kalabalık Alanların Güvenliğine Yeni Bir Boyut Getiriyor
Akıllı Yüz Tanıma Çözümü Kalabalık Alanların Güvenliğine Yeni Bir Boyut Getiriyor
Başkan Mirza´dan 18 Mart Mesajı
Başkan Mirza´dan 18 Mart Mesajı
BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
Vali, Yazıcı´dan 18 Mart mesajı
Vali, Yazıcı´dan 18 Mart mesajı
"Bugün Düşmanın Topraktan Temizlendiği Gündür"
Rektör´den 18 Mart mesajı
Rektör´den 18 Mart mesajı
“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümü” Dolayısıyla Mesajı
Erdek´in sembolü Pelikan Aliş
Erdek´in sembolü Pelikan Aliş
Bahar´ın habercisi Pelikan Aliş, Erdek´e döndü
Millet İttifakına saldırı
Millet İttifakına saldırı
Erdek´te Seçim aracının lastikleri kesildi, Aksakal´da seçim ofisi talan edildi.
ADD Genel Başkanı Bandırma´da
ADD Genel Başkanı Bandırma´da
ADD Genel Başkanı Altınışık: “Türkiye´nin kurtuluşu Atatürkçü reçeteler dedir”
Dürgen Erdek´te
Dürgen Erdek´te
TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen: “Türkiye´nin öncü sivil toplum kuruluşuyuz”
“Duygu Eczanesi” açıldı
“Duygu Eczanesi” açıldı
Bandırma´da bir eczane daha hizmete girdi.
Muhtar adaylarına kişisel gelişim programı
Muhtar adaylarına kişisel gelişim programı
Bandırma Muhtarlar Derneği bir başarılı projeye daha imza attı. Muhtarlar ve Muhtar adayları kişisel gelişim semineri ile ivme kazandı
“Alp Elektrik” açıldı
“Alp Elektrik” açıldı
Bandırma´da “Alp Elektrik” proje çizim bürosu açıldı.
Atatürk anıtına görkemli açılış
Atatürk anıtına görkemli açılış
Bandırma´da “100. Yıl Atatürk Anıtı” açıldı
Prof. Dr. Süleyman İrvan: “Kamuoyu araştırmaları bir gereklilik”
Prof. Dr. Süleyman İrvan: “Kamuoyu araştırmaları bir gereklilik”
Prof. Dr. Süleyman İrvan, kamuoyu araştırmalarının uluslararası kuruluşlar tarafından belirlenen kriterleri taşıması gerektiğine dikkat çekti.
Beyaz Ette Soruşturma şoku!...
Beyaz Ette Soruşturma şoku!...
İçlerinde BANVİT ve BUPİLİÇ´inde bulunduğu 19 firma için karar verildi.
Petrol İş ayakta
Petrol İş ayakta
"GELECEĞİMİZ İPOTEK ALTINA ALINAMAZ! ETİ MADEN VARLIK FONUNDAN ÇIKARILMALIDIR..."
Bostancı´dan proje tanıtımı
Bostancı´dan proje tanıtımı
“Cumhur ittifakı” Bandırma belediye başkan adayı Alp Bostancı´nın proje tanıtım toplantısı gerçekleşti.
Dünya´nın Kanseri Çevre Kirliliğine Çözümler
Dünya´nın Kanseri Çevre Kirliliğine Çözümler
Üretebildiğinin 1,6 katının tüketildiği dünyada çevre sorunlarının yüzde 50´si son 35 yılda meydana geldi.
Çocuklara özel uyku ve beslenme tüyoları…
Çocuklara özel uyku ve beslenme tüyoları…
DOĞRU BESLENEN VE NEFES ALAN ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR!
“meme kanseri” konferansı
“meme kanseri” konferansı
Op. Dr. İrgil ve Başaran, “Meme kanseriyle mücadele ve erken tanı”yı anlattı
İnanılmaz ama gerçek
İnanılmaz ama gerçek
Baski arazözleri ne iş yapar?
Eski milletvekiliden inciler
Eski milletvekiliden inciler
Bandırma´da konuşturulmayan Öztaylan, Marmara´da kükredi.
Marmara´da mıcır yüklü gemi battı
Marmara´da mıcır yüklü gemi battı
Marmara Adası açıklarında bir kuru yük gemisi karaya vurduktan sonra battı.
Yangın büyük
Yangın büyük
Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığından 200 köye 200 mini söndürücü
Mustafa Sarıgül %51.63 ile önde
Mustafa Sarıgül %51.63 ile önde
Korkunun ecele faydası yok... Gezici: Şişli´de Mustafa Sarıgül %51.63 ile önde
TGC Gazetecilik Başarı Ödüllerini açıklandı
TGC Gazetecilik Başarı Ödüllerini açıklandı
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin düzenlediği 2018 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri´ni kazananlar belli oldu
Üniversitede kan bağışı
Üniversitede kan bağışı
200 ünitenin üstünde kan alındı.
Dere Mahallesi mis gibi oldu
Dere Mahallesi mis gibi oldu
Dere Mahallesi, mahalle olalı böyle temizlik görmedi
Tıp Bayramı kutlandı
Tıp Bayramı kutlandı
Bandırma Devlet Hastanesi´nde tören düzenlendi
“104. Yılında Çanakkale Savaşları”
“104. Yılında Çanakkale Savaşları”
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tarafından “104. Yılında Çanakkale Savaşları” Konulu Konferans Düzenlendi
Subaşı ve Bostancı, esnafla kahvaltı yaptı
Subaşı ve Bostancı, esnafla kahvaltı yaptı
AKP Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı: “Balıkesir´de 21 ilçeyi almamız sürpriz sayılmaz”
Bandırma Belediyesi´nden kültür hizmeti
Bandırma Belediyesi´nden kültür hizmeti
Başkan Mirza, 5 yılda 25 Bandırmalı yazarın kitabını bastı
Sağlık Sen´den 14 Mart açıklaması
Sağlık Sen´den 14 Mart açıklaması
14 MART ÇALIŞANLARIMIZIN SORUNLARININ ÇÖZÜLDÜĞÜ GÜN OLMALIDIR
ATATÜRK ANITI AÇILIYOR
ATATÜRK ANITI AÇILIYOR
KURTULUŞ MÜCADELEMİZE IŞIK TUTACAK ATATÜRK ANITI AÇILIYOR
Üniversite´den 2 etkinlik
Üniversite´den 2 etkinlik
“104. Yılında Çanakkale Savaşları” konulu konferans ve Türkiye Basketbol Federasyonu ve Banvit Basketbol Kulübü işbirliği ile basketbol severler bir araya geliyor.
“Kayıların Muhteşem Yürüyüşü” Konulu Konferans
“Kayıların Muhteşem Yürüyüşü” Konulu Konferans
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İlmi ve Akademik Çalışmalar Topluluğu Tarafından, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil´in Konuşmacısı olduğu “Kayıların Muhteşem Yürüyüşü” Konulu Konferans Düzenlendi
Kariyer Günleri” Etkinliği
Kariyer Günleri” Etkinliği
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile İŞKUR Bandırma Hizmet Merkezi İş Birliğinde, “İŞKUR Kampüste” Projesi Kapsamında “Kariyer Günleri” Etkinliği Düzenlendi
Devlet Hastanesi´nde Bandırmalı doktor
Devlet Hastanesi´nde Bandırmalı doktor
Kalp-damar cerrahisi uzmanı Op. Dr. Duygu Durmaz Yücel, görev başında
Işıktaş, Basın yayın müdürlüğüne atandı
Işıktaş, Basın yayın müdürlüğüne atandı
Erdek´ten Bandırma Belediyesine atanan Esra Işıktaş Basın yayın Müdürü oldu.
BANSİAD, adayları ağırladı
BANSİAD, adayları ağırladı
Alp Bostancı: “Çevreye duyarlı sanayiden yanayız” Tolga Tosun: “Bandırma, yalnız bölgenin değil, Türkiye´nin parlayan yıldızı olacak”
Kolon Kanseri Farkındalık Ayı
Kolon Kanseri Farkındalık Ayı
Kolon kanseri ‘kolonoskopi´ ile önlenebiliyor!
Borsa, İstihdam seferberliğine katıldı
Borsa, İstihdam seferberliğine katıldı
İstihdam seferberliği açıklamasını Borsamızın Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek yaptı.
“12 Mart Milletin Sesi İstiklâl Marşı ve Akif” Konulu Konferans
“12 Mart Milletin Sesi İstiklâl Marşı ve Akif” Konulu Konferans
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde “12 Mart Milletin Sesi İstiklâl Marşı ve Akif” Konulu Konferans Düzenlendi
İnsan zinciri oluşturularak taşındı.
İnsan zinciri oluşturularak taşındı.
Üniversitesi Merkez Kütüphanesi kitapları, Üniversite´nin Yeni Merkez Kütüphanesi´ndeki yerlerine insan zinciri oluşturularak taşındı.
 “Kariyer Günleri” Etkinliği
“Kariyer Günleri” Etkinliği
“İŞKUR Kampüste” Projesi Kapsamında “Kariyer Günleri” Etkinliği Düzenlendi.
Manyas´ta 12 Mart
Manyas´ta 12 Mart
İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY TÖRENLE ANILDI
İstiklal Marşı´nın kabul yıldönümü
İstiklal Marşı´nın kabul yıldönümü
12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulünün 98. Yıldönümü ve şair Ersoy anıldı
Cem Evi Arsası tamam
Cem Evi Arsası tamam
Arsa devri töreninde Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez hazır bulundu
Haydarçavuş´ta erken BAHAR
Haydarçavuş´ta erken BAHAR
Altyapı çalışmaları tamamlanan Haydarçavuş´ta sokak ve cadde temizliği başladı
Mahalli Gazetelere destek istedi.
Mahalli Gazetelere destek istedi.
CHP Balıkesir Milletvekili Akın: “Yerel gazete sayısı giderek azalıyor”
"Rengi şehitlerimizin kanı"
"Rengi şehitlerimizin kanı"
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u rahmetle anıyor, İstiklal Marşı´mızın kabulünün 98. Yılını kutluyorum.
"Minnet, rahmet ve saygıyla anıyorum."
"Minnet, rahmet ve saygıyla anıyorum."
" İstiklal Marşımızı büyük bir coşku ve alkışlar içinde defalarca okunarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü gururla anıyoruz".
İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. yılı
İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. yılı
Vali, "Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Meydana hareket geldi
Meydana hareket geldi
Millet İttifakı Kadın Kolları Meydana Kermes açtı
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Reklamlar

/resimler/2018-9/26/1034213116671.jpg

/resimler/2018-9/30/1528469501556.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.

M.AKİF ERSOY
1877 Osmanlı Meclis-i Mebusan`ı İstanbul`da ilk toplantısını yaptı. İlk Kanun-u Esâsi (Anayasa) ilan edildi.
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5