Sarı, belediye başkanlarıyla buluştu

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'dan Yılmaz'a eleştiri: "Bugüne kadar belediyemize uğramadı"

Erdek Belediye Başkanı Mimar Hüseyin Sarı, 11 ay 20 günlük cezasını tamamlayarak görevine yeniden dönmesi dolayısıyla CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, belediye başkanları, partisinin ilçe başkanlarına bir yemek verdi. Yemeğe İYİ Parti Erdek İlçe Başkanı Arif Demir, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Sarı, yemekte milletvekili Akın, İl Başkanı Serkan Sarı, belediye başkanları ve ilçe başkanlarına Erdek'in sembolü plâket tabaklar armağan etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, konuklarına verdiği öğle yemeğinde yaptığı konuşmada, 11 ay 20 günlük cezasını tamamlayarak yeniden görevine döndüğünü vurgulayarak şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan olduğu o dönemde açtığı tüm davaları geri çekti, yalnız benimki hariç. Üstelik benim davam da hızla sonuca bağlanarak, başkan adaylığımız önü kesilmek istendi. Şimdi 11 ay 20 günlük cezamı tamamlayarak yeniden görevimin başına döndüm. Bugün düzenlediğim bu yemeğe parti ayırmaksızın ilimizdeki tüm belediye başkanlarını davet ettim. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ile de görüşerek onu da aramızda görmek istediğimizi ilettim. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız, sık sık 'Ben particilik yapmayacağım, parti örgütlerimin baskılarına boyun eğmeyerek onları dinlemeyeceğim ve hizmetimi belediyelerle birlikte sürdüreceğim' dediği halde bugüne kadar belediyemize hiç uğramadı. Benim seçilmiş bir başkan olduğumu herhalde unutuyor."

Ardından konuşan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, görevine yeniden başlayan Hüseyin Sarı'yı kutlayarak, "Birlik ve beraberlik içinde çalışarak partimizi iktidara taşıyacağız" dedi.

AHMET AKIN: "GASPEDİLEN HAK GERİ ALINDI"

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın da konuşmasında, Sarı'nın yeniden belediye başkanlığına dönmesini "Gaspedilen bir hakkın geri alınması" olarak nitelendirirken, şunları aktardı:

"Bugün aramızda Genel Başkanımız da bulunmak istiyordu ama son gelişmeler nedeniyle gelemedi. Selamlarını ileterek belediye başkanımızı sizler adına kutlamamı istedi. Birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket ettiğimiz takdirde başarılı olmamızı hiçbir güç engelleyemez. Millet ittifakı olarak hukuksuzluklar ve adaletsizliklere karşı mücadele veriyoruz. İktidara geldiğimizde bu hukukszluk ve adaletsizlikleri yapanlar utanacaklardır. Erdek'in sorunları büyük. Belediye başkanımız,  bunları çözmek ve belediyenin borç yükünü artırmamak adına büyük çaba harcıyor. Bizler de, bir milyon 250 bin Balıkesirlinin hizmetindeyiz. Ülke düzeyinde 253 CHP'li belediye, vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için çaba harcıyor. Yaptırdığımız anketlere göre, bu belediyelerimizin, 31 Mart 2019 yerel seçiminden bugüne oy oranlarında yüzde 4-12 artış var. Belediyelerimiz, hak ve hukuka uygun olarak, israf etmeden çalışıyorlar. İktidarın anahtarı belediyelerde. Yerel seçimler öncesinde 'Baharın sonu bahar' diyorduk, bahar oldu ve çok güzel oldu. Şimdi sıra iktidarda."

MEVLİT OKUNDU

Ardından, Erdek Belediyesi'nin, Atatürk ve şehitlerimiz için Çarşı Hacı Ömer Camii'nde okuttuğu mevlit başladı. Mevlide CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, konuk belediye başkanları, ilçe başkanları ve muhtarlar katıldılar.  ÖNDER BALIKÇI
Anahtar Kelimeler: belediye başkanlarıyla buluştu
  • Cuma 18 ° / 4 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak