SOSYAL PROJELERE HIZ VERİLDİ
Tolga Tosun, yeni dönemde yepyeni projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara hız verdi.
Tarih: 22.5.2019 18:09:42

31 Mart yerel seçimlerde yüksek oy farklıyla seçimleri kazanarak Belediye Başkanı olan Tolga Tosun, yeni dönemde yepyeni projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara hız verdi.

/resimler/2019-5/22/1813214646037.jpg

Yeni dönemle birlikte kentimiz sosyal yaşamında izler bırakacak projelerin hazırlık çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte projelerin sunumu Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun´a gerçekleşti.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Etüd-Proje Birimi tarafından hazırlanan sunumda Başkan Av.Tolga Tosun, Başkan Yarımcısı Metin Ok, Belediye Meclis Üyeleri Yalçın Cömert, Onur Çon, Mesut Özdemir, Aydın Yağar, Eski Dönem Belediye Meclis Üyesi Gönül Karabulut Özdemir, Fen İşleri Müdürü Ufuk Tokbay ve Belediye teknik personeli hazır bulundu.

/resimler/2019-5/22/1814360272499.jpg

Yeni Kreşler yapılacak.

İnsan odaklı sosyal bir belediyecilik anlayışıyla yapılması planlanan projelerin başında Yeni Kreşler geliyor. Kreşlerin yapılaması planlanan yerler ise kentimizin dört faklı noktası olan Ayyıldız Mahallesi, 600 Evler Mahallesi, Levent Mahallesi ve 100.Yıl Mahallesi olarak belirlendi. Yeni kreşlerin öğrenci kapasitesi ise 80-100 öğrenci olarak değişiyor.

Bir çocuğun gelişiminde ilk altı yaşın çok önemli olduğu tüm uzmanlar tarafından belirtilirken bu amaçla okul öncesi eğitimin her çocukla buluşturulması ve aynı zamanda ailelerinin de bu imkanlardan yararlanabilmesi için Bandırma Belediyesi´nin Sosyal Sorumluluk adına bu projeleri hayata geçirmesi daha da önemli bir noktaya taşıyor.

Özellikle eğitimde fırsat eşitliği düşüncesiyle okul öncesi eğitim sürecinin sağladığı özel imkanlardan bu mahallelerimizde ikamet eden ailelerin çocuklarının da faydalanması amacıyla yapımı planlanan Yeni Kreşler, çocuklar için hem sosyalleşme imkânı sunacak hem de okul öncesi gelişimlerine büyük katkı sağlayacak. Planlanan Kreş Projeleri içerisinde çocuklar için oyun alanları, yeşil alanlar, bahçe ve çevre düzenlemeleri gibi kreşler için fiziksel olarak gereklilik arz eden tüm özellikler yer alacak.

/resimler/2019-5/22/1817464026187.jpg

Gezici Çocuk Evi ve Sokak Kütüphanesi

Bandırma Belediyesi Gezici Çocuk Evi Projesi ile birlikte özellikle kırsal mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımız ve onların çocuklarına etkin eğitim programları ile tanıştırmak, çocukların gelişimsel ihtiyaçlarını karşılamak, ailelere okul öncesi dönem hakkında duyarlılık kazandırarak çocukların çok yönlü gelişimini desteklemek amaçlanıyor.

Bununla birlikte farkındalık projesi olarak planlanan ve aynı zamanda da kentimizin okuma oranına katkı sunmak için hayata geçirilmesi hedeflenen Sokak Kütüphaneleri ile vatandaşların ve gençlerin buluşma, kitap paylaşma ve okuma noktası olarak hizmet vermesi planlanıyor.

/resimler/2019-5/22/1818084807833.jpg

Kapalı İnteraktif Çocuk Oyun Alanı

Kapalı Pazar yerinde bulunan toplamda 2500 m² lik bir alanda planlanan proje kapsamında çeşitli oyun gruplarının yer aldığı ve çocuklarımızın hoş vakit geçirebilecekleri bir oyun alanı planlanıyor. Proje ile birlikte çocuklarımızın hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sunması hedefleniyor. Proje, özelikle kış ayları boyunca kentimizin mevsim şartları gereği rüzgâra maruz kalmasından dolayı çocuklarımızın rahat ve konforlu bir şekilde oyun oynayarak vakit geçirebilmelerine imkan sağlamış olacak.

/resimler/2019-5/22/1818523402653.jpg

Tatlısu´da Belediye Halk Kampı

Erdek ilçesi Tatlısu Mahallesinde Bandırma Belediyesi´ne ait Tatlısu Kamp ve Piknik alanı yeni dönemle birlikte çehresi değişecek yerlerin başında geliyor. Planlanan yeni projeyle birlikte mevcut alan hem engelli vatandaşlarımız ve onların ailelerinin kullanımına uygun bir düzenleme yapılacak hem de vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte hoş vakit geçirebilecekleri yeni bir kamp ve piknik alanı olarak projelendirilecek. Proje kapsamında Kahvaltı Evi olarak düşünülen hizmet alanı ile birlikte piknik alanları, yeşil alanlar ve çocuk parkı ve oyun grupları proje dahilinde yer alacak. Ayrıca proje kapsamında Güneş Enerji Sistemleriyle kendi enerjisini üreten bir proje olması hedefleniyor.

Sunumun ardından projeler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun, yeni dönemle birlikte insan odaklı sosyal bir belediyecilik anlayışıyla kentimizin ihtiyaçlarına çözüm üretmek istediklerini söyledi. Başkan Tosun hazırlanan projelerle ilgili şunları söyledi:

“Yeni dönemle birlikte kentimizin öncelikli ihtiyaçlarına yönelik sosyal projelerimize hız verdik. Öncekli amacımız vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu ve onların yaşamlarına kolaylık katacak sosyal odaklı projeleri hayata geçirmek olacaktır. Bu doğrultuda Belediyemiz Fen İşlerine bağlı Etüd-Proje Birimimiz tarafından ilk etapta yapmayı planladığımız projelerimizin ön hazırlık çalışmaları tamamlandı. Bunların başında dört adet yeni Kreşlerimiz geliyor. Ayyıldız Mahallesi, 600 Evler Mahallesi, Levent Mahallesi ve 100.Yıl Mahallesinde yapımı planlıyoruz. Kapasite olarak her bir kreşimiz 80 ile 100 öğrenci arasında olacak. Ayrıca yapacağımız kreşlerde bir kreşte olması gereken tüm özellikler mevcut olacak. Bu projemizle amacımız her kesimden çocuklarımızın okul öncesi eğitimi sağlıklı bir şekilde almasıdır. Bandırma Belediyesi olarak çocuklarımızın gelişimlerinde katkı sunabilirsek çok mutlu oluruz. Çünkü onlar bizim yarınlarımız.

Diğer projelerimiz ile birlikte Tatlısu´da Belediyemize ait olan alanda yeni bir kamp ve piknik alanı projesini uygulamak istiyoruz. Burada yapılacak olan yeni düzenlemeyle birlikte bu alan engelli vatandaşlarımızın kullanıma uygun bir hale gelecek. Bu yeni projede ayrıca Kahvaltı evi olarak yeni bir hizmet alanına da yer vereceğiz. Bandırma Belediyesi Halk Kampı olarak düşündüğümüz bu projemizde oyun alanları, yeşil alanlar, piknik alanlarına da yer verilecek.

Bilindiği gibi kentimiz yoğun rüzgar alan bir konumda bulunuyor. Özellikle de kış aylarında çocuklarımızın vakit geçirebileceği yerler oldukça sınırlı. Bu noktadan yola çıkarak çocuklarımız için güzel bir Kapalı İnteraktif Oyun Alanı yapmak istiyoruz. Bu projemiz için Kapalı Pazar Yerimizde 2500 m² lik bir alanımızı değerlendireceğiz. Bu projemizle birlikte çocuklarımıza güzel bir oyun alanı kazandırmak istiyoruz.  

Ayrıca farkındalık projelerimiz arasında bulunan Gezici Çocuk Evi ve Sokak Kütüphanesi projelerimiz de yapılacak olan altyapı çalışmalarıyla son şekillerini alacak ve halkımızla buluşacak” dedi.   

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SOSYAL PROJELERE VERİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PTT AŞ 179. YILINI KUTLUYOR
PTT AŞ 179. YILINI KUTLUYOR
Türkiye´nin köklü kuruluşlarından biri olan PTT AŞ, bu yıl 179. yaşını kutluyor.
Asa, “Üreticilerimizle birlikte bu zor yılı aşacağız”
Asa, “Üreticilerimizle birlikte bu zor yılı aşacağız”
BaşkanAsa,“Marmarabirlik sürdürebilirlik yapısını kaybetmemeli”
Üniversite Öğrencileri Borsayı Ziyaret Etti.
Üniversite Öğrencileri Borsayı Ziyaret Etti.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi lojistik ve dış ticaret bölümü öğrencileri borsayı ziyaret ettiler.
Alkali Beslenme Sağlık İçin Gerçekten Faydalı mı?
Alkali Beslenme Sağlık İçin Gerçekten Faydalı mı?
Alkali Beslenme son dönemin popüler beslenme biçimleri arasında yer alıyor.
DÜNYA REKORU EDREMİT´TE KIRILDI
DÜNYA REKORU EDREMİT´TE KIRILDI
DÜNYANIN EN BÜYÜK KANARYA YARIŞMASI EDREMİT´TE YAPILDI
Ödüller 29 Ekim´de
Ödüller 29 Ekim´de
Küçük Okçular Turnuvası sona erdi.
Borsanın Atatürk sevgisi
Borsanın Atatürk sevgisi
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı Atatürk silueti Bandırma Ticaret Borsası´nda
Bilgi Üniversitesi bilgi aldı
Bilgi Üniversitesi bilgi aldı
"Sürdürülebilir Tasarım Stüdyosu Erdek - Kapıdağ Yarımadası Projesi"
2 milyar dolarlık sektör ihracatına yön veriyorlar
2 milyar dolarlık sektör ihracatına yön veriyorlar
Mermer sektörü CNR Marble Tech´te makine üreticileriyle buluşuyor
OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARDA 6 SKOLYOZ BELİRTİSİNE DİKKAT!
OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARDA 6 SKOLYOZ BELİRTİSİNE DİKKAT!
Kaynaklandığı bilinmeyen “adolesan idiopatik skolyoz” ise topumda %1 oranında ortaya çıkıyor.
Sektörün En Ağır Fuarı Bursa´da Başlıyor
Sektörün En Ağır Fuarı Bursa´da Başlıyor
Fuar ve Kongre Merkezi´nde düzenlenecek ‘Bursa 5. Uluslararası Blok Mermer Fuarı´nda bir araya gelecek.
Sarı, muhtarlarla buluştu
Sarı, muhtarlarla buluştu
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı: “Erdek´e hizmet gelmemesi için ilçe içinde çalışanlar var” “Erdek-İlhan arasına duble yol vizyonumuzu değiştirir”
"Sürdürülebilir Tasarım Stüdyosu Erdek - Kapıdağ Yarımadası Projesi ´´
"Sürdürülebilir Tasarım Stüdyosu Erdek - Kapıdağ Yarımadası Projesi ´´
Yeniden yorumlamayı amaçlaması konuları görüşüldü.
Okullar arası pil toplama yarışması
Okullar arası pil toplama yarışması
Bandırma birinci, Erdek ikinci grupta
  Geri dönüşüm tesisinde yangın
Geri dönüşüm tesisinde yangın
1 Milyon değerindeki hurda kâğıt yanarak kül oldu.
Yılın Muhtarı seçildi
Yılın Muhtarı seçildi
Erdek´te 6. dönem Muhtar olan Recep Kara, Yılın Muhtarı oldu
Paşalimanı Adasında ne oluyor?...
Paşalimanı Adasında ne oluyor?...
Dışarıdan gelen Avcıların sürek avına, köylüler kazan kaldırdı.
Bandırma´da Muhtarlar Günü Kutlandı
Bandırma´da Muhtarlar Günü Kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Bandırma Cumhuriyet Meydanı´nda tören düzenlendi.
Erdek´te Muhtarlar günü
Erdek´te Muhtarlar günü
Erdek Muhtarları 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı.
Şehir Hastanesi´ne yeni üniteler
Şehir Hastanesi´ne yeni üniteler
Balıkesir Şehir Hastanesi´ne yeni “Hiperborik Oksijen Tedavi Ünitesi” açıldı
Temeli bir hafta içinde atılacak
Temeli bir hafta içinde atılacak
Bandırma Devlet Hastanesine yeni hemodiyaliz ünitesi geliyor
2020 bütçesi karara bağlandı.
2020 bütçesi karara bağlandı.
125.810.000,oo Tl´lik 2020 Bütçesine AKP ve MHP´den oy çıkmadı.
BY Balık, Atatürk´te
BY Balık, Atatürk´te
BY Balık, Balık sezonu ile birlikte, yeni mekanlar zincirinde yerini aldı.
8 bin ameliyat
8 bin ameliyat
Bandırma Devlet Hastanesi´nde, 9 ayda 751 bin poliklinik muayenesi
 ANTANDROS´A DESTEK
ANTANDROS´A DESTEK
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ÇEKÜL VAKFI´NDAN ANTANDROS´A DESTEK
KEMİK ERİMESİNE BAĞLI KIRIKLAR HAYATİ TEHLİKEYE YOL AÇABİLİR
KEMİK ERİMESİNE BAĞLI KIRIKLAR HAYATİ TEHLİKEYE YOL AÇABİLİR
Kemik yoğunluğunu yüzde 80 oranında genetik faktörler belirliyor
Ev temizliği hizmeti
Ev temizliği hizmeti
BANDIRMA BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE EVDE TEMİZLİK HİZMETİ VERİYOR
Muhtarlar Günü Kutlanıyor
Muhtarlar Günü Kutlanıyor
“Muhtarlar Günü´ nedeniyle ilçede ve kırsal alanda görev yapan muhtarlara kahvaltı verdi.
SAĞLIK VEREN 6 ÖNEMLİ BESİN!
SAĞLIK VEREN 6 ÖNEMLİ BESİN!
Bu besinlere sofranızda mutlaka yer verin!
Kimin Cuması mübarek olsun!
Kimin Cuması mübarek olsun!
ALLAH´IN (C.C.) MÜBAREK KILDIĞI GÜNÜNÜ SIRADANLAŞTIRIYORSUNUZ…
TÖRENLE ANILDI
TÖRENLE ANILDI
BÜYÜK USTA ARA GÜLER ÖLÜMÜNÜN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE ARA GÜLER MÜZESİ´NDE DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI
Onur projesi
Onur projesi
Bandırma Şehit Aileleri ve Gazi evi projesine destek ziyaretleri
Yıldırım, Tekirdağ´da
Yıldırım, Tekirdağ´da
Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, koordinasyon toplantısında
Mekin, Antalya´ya gidecek
Mekin, Antalya´ya gidecek
Ocaklar´da yaşayan Ahmet Mekin, “Antalya Film Festivali”ne katılacak
Otansev´den vatandaşlara çağrı
Otansev´den vatandaşlara çağrı
HAYTAP Erdek Temsilcisi Eva Otansev: "Sokak hayvanlarının yaşamlarını kolaylaştıralım"
Edincik´te zeytin bol
Edincik´te zeytin bol
Edincik Zeytin Tarım Kooperatifi Başkanı Mehmet Özçakır: "Bu yıl Edincikli üreticilerin yüzleri gülecek"
Balyalı, Edincik´te yaşıyor
Balyalı, Edincik´te yaşıyor
Eski Balıkesir Milletvekili Hüseyin Balyalı: "Atatürk çizgisinden uzaklaşılması Türkiye´ye çok şey kaybettirdi"
7 muhtar vali  Ersin Yazıcı´yı ziyaret etti
7 muhtar vali Ersin Yazıcı´yı ziyaret etti
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´ya nezaket ziyaretinde bulundular.
Zeytin Kooperatifi, mevlid-i şerif okuttu
Zeytin Kooperatifi, mevlid-i şerif okuttu
Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, mevlid-i şerif okuttu.
TEMAD kuruluş yıldönümünü kutladı
TEMAD kuruluş yıldönümünü kutladı
TEMAD Erdek Şube Başkanı Ahmet Eraslan: “Topluma hizmetlerimizi sürdürüyoruz”
Kültür turları devam
Kültür turları devam
ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARINA ORHANİYE MAHALLESİ İLE DEVAM EDİLDİ
Azra Mila´nın okul sorunu çözülüyor
Azra Mila´nın okul sorunu çözülüyor
Azra Mila eğitimine devam edecek
Enerji Bakanı Fatih Dönmez geliyor
Enerji Bakanı Fatih Dönmez geliyor
Bandırma´da kurulacak "Bor Karbür" tesislerinin temelini atacak
TEMAD´ın 35. yılı
TEMAD´ın 35. yılı
“Astsubaylar Günü” de kutlanıyor
Ersoy, BGC´nin konuğuydu
Ersoy, BGC´nin konuğuydu
Çelebi Bandırma Limanı Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy: “Bandırma öncelikle bir liman kentidir”
Bel ağrısına dair doğru bilinen yanlışlar!
Bel ağrısına dair doğru bilinen yanlışlar!
Bel ağrısına dair birçok şeyi yanlış biliyoruz
“Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” başlıyor.
“Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” başlıyor.
ATIK PİLLER OKULLARIN DESTEĞİ İLE TOPLANIYOR
CHP´den BAŞKENT ÇIKARMASI
CHP´den BAŞKENT ÇIKARMASI
CHP İlçe Başkanlığı, Genel başkan Kılıçdaroğlu ve Milletvekiller ile görüşmede bulundu.
Sokak hayvanlarına dikkat çekildi
Sokak hayvanlarına dikkat çekildi
SOKAK HAYVANLARINI KORUMA ve YAŞATMA DERNEĞİNDEN BAŞKAN´a ZİYARET
Vicdansızlar!
Vicdansızlar!
Erdek´te sokak köpeğini pompalı tüfekle vurdular!
Ayçiçeği hasadı bitti
Ayçiçeği hasadı bitti
Bandırma ve yöresinde ayçiçeği rekoltesi arttı
“Dünya Gıda Günü”
“Dünya Gıda Günü”
Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin: “İnsan her şeyi erteleyebilir, gıdayı asla!”
BALPARK uygulaması yargıya gidiyor
BALPARK uygulaması yargıya gidiyor
Bandırma Belediyesi, BALPARK´ı yargıya taşıyor
Bulut´tan trafik değerlendirmesi
Bulut´tan trafik değerlendirmesi
Bandırma Trafik Denetleme Büro Âmiri Murat Bulut: “Kent içi trafik sorunu ancak köklü projelerle çözülebilir”
SONBAHAR DEPRESYONUNUN İLACI GÜN IŞIĞI
SONBAHAR DEPRESYONUNUN İLACI GÜN IŞIĞI
Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.
Sezgin dede oldu
Sezgin dede oldu
Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin´in torunu dünyaya geldi.
Limak´tan Pembe Fatura
Limak´tan Pembe Fatura
LİMAK Enerji´den "Meme Kanseri"ne farkındalık için Pembe fatura uygulaması
DOLAR
5.8303
EURO
6.4969
Reklamlar

 /resimler/2019-8/30/0133327978785.gif

/resimler/2018-9/30/1528469501556.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.

Hz. Muhammed
1601 Kanije Müdafaası
1831 Padişah fermanı ile başlık parasının yasaklanması
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5