• Çarşamba 18 ° / 2 ° Güneşli
  • Perşembe 14 ° / 4 ° Bulutlu
  • Cuma 11 ° / 6 ° Sağanak

Balıkesir

26.02.2020

  • İMSAK 06:18
  • GÜNEŞ 07:40
  • ÖĞLE 13:27
  • İKİNDİ 16:31
  • AKŞAM 19:03
  • YATSI 20:20

Spor dünyası yepyeni bir tesis kazandı

Bandırma Basketbol´un yuvası ?Bullseye Athletics´ in ilk tesisi Bandırma´nın ilk spor kompleksi açıldı.

22 Ağustos 2017 de temeli atılan ve 13 ayda bitirilerek, 6,5 milyon liraya mal olan kompleks bugün yaşama geçirildi.

Tören, İstiklal Marşının okunmasının ardından, kulüp başkanı, Bandırma Sportif Faaliyetler Yönetim Kurulu Başkanı Bora Öziş´in açılış konuşmasıyla başladı.

Öziş, kulübün kuruluş yıllarından bugünlere nasıl gelindiğini konuklara anlattı.

Bu spor kompleksi hepimiz için bir guru kaynağı, Bandırma´ya hem ihtiyacı olan bu kulübü kazandırmak. Hem de oyuncu yetiştirmek amacındaydık.

Bandırma Basketbol bundan sonra daha iyi işler yapacak, çünkü hedefi sporcu, iyi vatandaş, iyi birey yetiştirmek.

Bandırma Belediyesi bu alanı Yap-İşlet-Devret Modeli ile kulübümüze devretti.

Tesisin kapalı alanının 4 bin 880 metrekare olduğuna dikkati çeken Öziş, Tesisimizde nizami ölçülerde 400 kapasiteli bir basket sahası, Salon tribünlerine Abdi İpekçi Spor Salonu´ndan gelen koltuklar döşendi. Yaz kış kullanılacak bir havuz var. Fitnes salonu ve soyunma odaları bulunuyor. Biz bu tesisi Bandırma´ya kazandırmaktan guru duyuyoruz.

Ardından kürsüye gelen Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Konuşmasında, bugünün en mutlu günlerinden biri olduğunu söyleyen Mirza, şunları aktardı:

? Gerçekten böyle güzel bir yerde, Deniz manzaralı kafeteryasında, komple bir spor tesisinin, Bandırmanın çocuklarına hizmet edecek böyle güzel bir tesisin açılışında bulunmak benim için çok büyük bir bahtiyarlık emeği geçen herkesi kutluyorum?

Tesisin 13 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirilmesi, çocuklarımızın yararlanmaya başlaması bizim için mutlulukların en büyüğü, ifadesini kullanarak,  tüm yönetim kurulunu kutladı.

Kaymakam Günhan Yazar da açılışta yaptığı konuşmada, son dönemlerde millet olarak çok laf üretip az iş üretir duruma geldik diyerek. ?Onun bir parça önüne geçmek gerekiyor. Buradan yola çıkarak kısa sürede bu tesisi hayata geçiren kulübümüzü tebrik ediyorum.

Bandırma´nın bir spor şehri olduğuna dikkati çeken Yazar, ? Spor tesisi anlamında bir takım eksikliklerimiz var. Ama belediyemiz kulüplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor? dedi.

Açılışa Kaymakam Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Daire Müdürleri, Siyasi parti Temsilcileri, Spor Kulübü temsilcileri, yönetici ve sporcular ile vatandaşlar katıldı. Ahmet PESEN

/resimler/2018-9/28/2152596200063.jpg