Spor karşılaşmaları güvenliği ele alındı

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında Valilik Necatibey Toplantı Salonunda  gerçekleştirildi.

Balıkesir'de İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Yapıldı 

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında Valilik Necatibey Toplantı Salonunda  gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.Mehmet Narlı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serkan Kadir Keskin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve kurulun diğer üyeleri katıldı.

Spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliğin önlemesine yönelik alınan tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda Vali Şıldak Balıkesir'in turizm, sanayi, tarım gibi sporda da adından söz ettirmesi gerektiğini ifade etti. Vatandaşların huzur ve güven ortamı içinde gittiği müsabakaları zevkle ve güvenli bir şekilde izlemesinin önemine vurgu yapan Şıldak, pandemi dolayısıyla da alınacak tedbirlerin harfiyen uygulanması için kurumlara talimat verdi.

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, yapılan sunum ve değerlendirmelerin ardından gündemde bulunan maddelerin görüşülüp karara bağlanmasıyla sona erdi.
  • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
  • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur
  • Çarşamba 11.2 ° / 4.7 ° bulutlu bulutlar