“Sporda başarı, işbirliğiyle gelecek”

Kaymakamlıkta spor protokolü imza töreni

Bandırma’da, şimdiye kadar hiç spor yapmayan öğrencileri spora yöneltmek amacıyla “Sporda başarı, işbirliğiyle gelecek” projesinin protokolü imzalandı.

Kaymakamlıkta düzenlenen protokol imza töreni sırasında Kaymakam Günhan Yazar, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü hazır bulundu. Bandırma Belediyesi ile imzalanan protokol töreninde bilgi veren Kaymakam Günhan Yazar, “Önceki yıllarda “Sporda yetenek, 10’la gelecek” sloganıyla gerçekleştirdikleri projede, 3 yıl içinde, hiç spor yapmamış 30 binin üzerindeki genci sporla buluşturduklarını belirterek, şunları söyledi:

“4 yıldan beri ilçemizdeki amatör spor branşları ve okul sporlarını zenginleştirmeye, geliştirmeye çalışıyoruz. Bu yılki spor faaliyetlerinin arasında eskrim sporunu da kattık. Bu çalışmalarımıza destek veren Bandırma Belediyesi’ne de teşekkür ediyorum. Bu arada, gönüllü bir faaliyet olan bu spor çalışmalarına da destek veren okul müdürlerimize teşekkür borçluyuz. Bandırmaspor da bizim çok önemli bir kulübümüz. Öğrencilerimizi amatör sporlara yöneltmemizin, gelecek yıllarda Bandırmaspor’a da katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun da yaptığı konuşmada okul sporlarına destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Ardından, ilçede gerçekleştirilen bazı spor çalışmaları hakkında da bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, 1,5 yıldır, Atletizm Federasyonu antrenörü Mehmet Yıldırım’ın gözetiminde, haftanın beş günü gerçekleşen çalışmalara 160 atlet öğrencinin katıldığını belirtti. Elüstü, ilk aşamada eskrim sporu için 20 öğrenciye, Eskrim ve Modern Pentatlon Milli Takım antrenörünün 15 günlük bir eğitim vereceğini sözlerine ekledi. ÖNDER BALIKÇI
  • Pazar 0.3 ° / -3.6 ° Heavy snow
  • Pazartesi -1.2 ° / -8.9 ° kırık bulutlar
  • Salı -0 ° / -7.5 ° Hafif kar