TEKSÜT BANDIRMA BK: 64 SİGORTAM.NET İTÜ BASKET: 48

LİGİN VE AVRUPA’NIN EN GENÇ TAKIMI TEKSÜT BANDIRMA BK’ DAN EVİNDE FARKLI GALİBİYET

ING Basketbol Süper Ligi 22. hafta maçında tamamen kendi altyapısından yetiştirdiği oyuncularla parkeye çıkan TEKSÜT Bandırma BK,maçın başından beri önde götürdüğü mücadelede Sigortam.net İTÜ Basket’i 64-48 mağlup etti.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Rıdvan Öncel, ŞehmusHazer, Erkan Yılmaz, Furkan Haltalı ve Alperen Şengün beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip TEKSÜT Bandırma BK oldu. Mücadelenin ilk bölümündeRıdvan Öncel ile sayılar bulan Yeşil-Beyazlılar ilk çeyreğin 5. dakikasını 7-2 önde geçti. Kalan bölümdesavunmada biraz aksasa da Rıdvan Öncel ve Sadık Emir Kabaca’nın sayıları ile hücumda etkili olunca TEKSÜT Bandırma BK, ilk çeyreği 14-13önde geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf yine TEKSÜT Bandırma BK oldu. Hücumlarda Rıdvan Öncel ve ŞehmusHazer ile sayılar üreten TEKSÜT Bandırma BK 15. dakikayı 25-16önde geçti. Bandırma ekibi kalan bölümdeRıdvan Öncel ve Sadık Emir Kabacaile sayılar bulunca oyun kontrolünü tamamen elinde tuttu vesoyunma odasına 33-21 önde girdi.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf yineev sahibiekip TEKSÜT Bandırma BK oldu. Bandırma ekibi hücumlarda sayı üretmekte zorlanmazken, Erkan Yılmaz ve Alperen Şengünile sayılar üretince 25. dakikayıda 37-27öndegeçti. Kalan bölümde iyi ve kontrollü oyununu sürdüren TEKSÜT Bandırma BK, son çeyreğe de 48-32 önFinal çeyreğine her iki takım da karşılıklı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumlarda Furkan Haltalı ve Rıdvan Öncel ile sayılar üretirken35. dakikayı 59-41önde geçti. Kalan bölümde oyunun kontrolünü tamamen elinde tutarak iyi bir performans ortaya koyan, Ligin ve Avrupa’nın 20 yaş ortalamasıyla en genç takımı olan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan da 64-48 galibiyetle ayrıldı.

TEKSÜT Bandırma BK,FIBA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu2. karşılaşmasında Bandırma’da10MartSalı günü saat 20.00’deajansspor.com internet sitesinden canlı olarak yayınlanacak mücadelede Çekya temsilcisi EraNymburkBasketbol’u konuk edecek.

TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir:

‘‘Oyuncularımı geliştirerek onlara katkı sağlamak ve Türk Basketboluna kazandırmak yapmayı gerektiğim bir düşünce.’’

            Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir şunları söyledi: ‘‘Beş tane yabancı oyuncumuz ile sezonun en önemli bölümünde ayrılmak durumunda kaldık. Maalesef ki bütün hedeflerimize ulaşma noktasına geldiğimiz bir noktada böyle bir durum yaşamak zorunda kaldık. Ancak bu zaman zaman kulüplerin başına gelebiliyor. Bize de oldukça kritik bir noktada denk geldi. Burada sonuç olarak biz Türk basketboluna hizmet etmeye devam ediyoruz. Herkesin öncelikle bunun farkına varması lazım. Bir takımda 5 yabancı oyuncunun bir anda gitmesi ve tamamen Türk basketbolcular ile basketbol oynaması olağan bir durum değil. Bizim öncelikle daha önemli şeyler düşünmemiz gerekiyor. Türk basketbolunda Kulüplerde bunların yaşanmaması için ne yapılması lazım bunları düşünmemiz gerekiyor. Böyle bir durum yaşandıktan sonra da bizde antrenör olarak seçme durumunda kalıyoruz. Benimde hissettiğim ve yapmamı gerektiğimi düşündüğüm şey, oyuncuları sezon sonuna kadar geliştirip onlara katkı sağlamak ve bu mücadeleyi devam ettirerek onları Türk basketboluna kazandırmak.’’ dedi.

Maç: ING Basketbol Süper Ligi 22. Hafta Karşılaşması

Salon: TEKSÜT Kara Ali Acar Spor Salonu, Bandırma

Hakemler: Sinan İşgüder, Alper Özgök, Ahmet Tatlıcı

Periyotlar: 1P: 14-13 2P: 19-8 3P: 15-114P: 16-16MS: 64-48

TEKSÜT Bandırma BK: Rıdvan Öncel 18 sayı, 3 ribaund; Erkan Yılmaz 11 sayı, 13 ribaund, 9 asist; Sadık Kabaca 10 sayı, 1 ribaund; Alperen Şengün 10 sayı, 12 ribaund; ŞehmusHazer 9 sayı, 4 ribaund; Furkan Haltalı 5 sayı, 7 ribaund; Atakan Erdek 1 sayı.

Sigortam.net İTÜ Basket: MarquezCampbell 13 sayı, 11 ribaund; Oğulcan Baykan 9 sayı; Semih Say 8 sayı, 4 ribaund; Ramazan Tekin 6 sayı, 5 ribaund; Mehmet Yağmur 5 sayı, 3 asist; Yunus Akçay 4 sayı; ColeHuff 3 sayı.
Anahtar Kelimeler: TEKSÜT BANDIRMA : SİGORTAM. BASKET:
  • Cumartesi 17 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazar 23 ° / 7 ° Sağanak
  • Pazartesi 18 ° / 10 ° Bulutlu