Yök Başkanı geldi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´ne Ziyaret

Yükseköğretim Kurulu´nun ?Yeni YÖK? anlayışıyla sürdürmekte olduğu çalışmalar kapsamında, Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´ni ziyaret etti.

/resimler/2019-5/17/2310012796834.jpg

Gerçekleşen ziyaretin öğleden önceki bölümü, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir´in Rektörlük Senato Salonu´nda Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´ni tanıtan bir sunum gerçekleştirmesiyle başladı.

/resimler/2019-5/17/2310476859531.jpg

Sonrasında, Üniversitenin Prof. Dr. Sabahattin Zaim Merkez Kütüphanesi´ni, Denizcilik Fakültesi ve laboratuvarlarını ve yeni hizmete giren Merkezi Derslik binasının birinci etabında bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi´ne ait laboratuvarları ziyaret eden Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, çeşitli incelemelerde bulundu.

/resimler/2019-5/17/2311029047292.jpg

Gerçekleşen ziyaretin öğleden önceki bölümü, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Erdek Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Yerleşkeleri´nin ziyaret edilmesiyle son buldu.

Programın öğleden sonraki bölümünde ise Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir´in yanı sıra Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nin akademik yönetimi, akademisyenleri ve lisansüstü programlarda öğrenim görmekte olan öğrencilerin de katılımıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

/resimler/2019-5/17/2311304204099.jpg

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nin tanıtım filminin gösteriminin ardından değerlendirme toplantısının açış konuşmalarını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, ?Biliyorsunuz ki, Yükseköğretim Kurulu üyelerimiz ?Yeni YÖK´ anlayışıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında, üniversitelerimizi ziyaret ederek akademisyenlerimizle buluşmalar gerçekleştirmekteler. Bu buluşmalarda, Yükseköğretim sistemindeki yapısal gelişmeler hakkında sunumlar gerçekleştirilmekte ve akademisyenlerin yükseköğretime dair görüş ve önerileri dinlenmektedir. Bu kapsamda, Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, Üniversitemizi teşrif etmiş bulunmaktalar. Kendilerine teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.? diye konuştu.

/resimler/2019-5/17/2311576079654.jpg

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir´in konuşmalarından sonra kürsüye gelen Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, ?Yükseköğretim Sistemindeki Yapısal Gelişmeler? konulu bir sunum gerçekleştirdi.

/resimler/2019-5/17/2312245924480.jpg

?Öncelikle, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemizin kendisini bilime adamış hocalarımızla güzel projeler yapacağına yürekten inandığımı belirtmek istiyorum. Ben 2015 yılında Yükseköğretim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili oldum. Dört yıllık süre, bu senenin ocak ayında bitti. Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın ve Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Yekta Saraç´ın tensipleriyle yeniden Yükseköğretim Kurulu üyesi olarak atandım. 206 üniversitemiz ve 8 milyona yakın öğrencimiz var. Avrupa´da yükseköğretim alanında en önde gelen ülkelerden biriyiz.? diyerek sunumuna başlayan Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, açık bilim nedir, bilimsel hakemli yayınlar neden açık erişimde olmalı, ülkemizdeki ORC-ID numarası olan akademisyenlerin oranı, ülkemizdeki üniversite akademik açık erişim arşiv sayıları ve YÖK Ulusal Tez Merkezi gibi konularda çeşitli açıklamalarda bulundu.

/resimler/2019-5/17/2313053424661.jpg

Gerçekleşen toplantı, akademisyenlerin ve öğrencilerin istek, öneri ve her türlü görüşlerini ifade etme fırsatı buldukları soru-cevap bölümü ile devam etti.

Konuşmalarının ardından, Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu´na Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir tarafından Bandırma Vapuru maketi hediye edildi. Düzenlenen toplantı günün anısına gerçekleşen toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

/resimler/2019-5/17/2313398269093.jpg

Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´ne gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir´e teşekkürlerini ifade etti.
Anahtar Kelimeler: Başkanı geldi
  • Pazartesi 16 ° / 2 ° Güneşli
  • Salı 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Çarşamba 22 ° / 5 ° Parçalı bulutlu