Tuna'dan adamlık dersi

İYİ Parti İl Başkanı yayımladığı açıklama ile il kongresindeki adaylığından çekildi.

İYİ Parti Balıkesir il Başkanı Nedim Tuna kurucu başkanı olduğu partisinin 9 Ağustos'ta yapılacak il kongresindeki adaylığından çekildiğini açıkladı.

İyi Parti Kurucu il Başkanı Nedim Tuna'nın 3 aday ile gidilen il kongresine ramak kala yaptığı açıklama, İyi parti camiasında yankı buldu. Partinin büyümesi, gelişmesi, birlik ve beraberliğin bozulmaması noktasında hareket ederek gelinen noktadaki siyasi karıyerini gözünü kırpmadan feda eden Tuna Balıkesir siyasetine adını tarihin altın harfleri ile yazdırdı.

Tuna yaptığı açıklamada; 

"Mensubu olmaktan gurur duyduğum, Kurucu İl Başkanlığını üstlendiğim cesurlar hareketi İYİ Parti kimliğini bu güne kadar gururla taşıdım ve ömrüm oldukça taşımaya devam edeceğim.
Bu kutlu yolda bana yol arkadaşlığı yapan cesur insanları saygı ile selamlıyorum.
Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde il kongremiz gerçekleştirilecektir. Bu kongrede aday olma düşüncesi ile gerekli çalışmalarıma ekip arkadaşlarım ile başlamıştık.
Ancak, yaşadığımız bu süreçte daha demokratik bir ortam sağlamak ve göreve talip olan arkadaşlarımın önünü açmak amacı ile İl başkanı adayı olmayacağımı kamu oyuna saygı ile duyuruyorum.
Bundan sonraki yaşamımda, İYİ partimizin iktidarı ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin Cumhurbaşkanı olması için bir nefer olarak mücadeleye devam edeceğimin sözünü de huzurlarınızda veriyorum.
Aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyor ve önümüzdeki kongrenin bir demokrasi şöleni olarak yapılmasını diliyor ve temenni ediyorum."
Nedim TUNA
İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı

 Anahtar Kelimeler: ' adamlık dersi
  • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok
  • Perşembe 0 ° / 0 ° Yok
  • Cuma 34 ° / 20.9 ° Açık hava