Türk Telekom’da şifre hatırlamaya son

Türk Telekom, Kolay Giriş sayesinde artık tek bir adımla daha güvenli şekilde anlaşmalı dijital servislere erişim sağlanıyor.

Türk Telekom, dijital servislere giriş yaparken şifre hatırlama derdini ortadan kaldıran Kolay Giriş hizmetini kullanıma sundu. Kolay Giriş sayesinde artık tek bir adımla daha güvenli şekilde anlaşmalı dijital servislere erişim sağlanıyor.

Herkes için erişilebilir iletişim sağlamayı amaçlayan Türk Telekom, yenilikçi uygulamalarına devam ediyor. Türk Telekom’un kendi geliştirdiği dijital servislerinin yanı sıra yakın zamanda diğer online kanallarda da kullanılmaya başlanacak Kolay Giriş hizmeti ile dijital servislere tek adımla daha kolay, hızlı ve daha güvenli şekilde giriş yapılabilecek. Dijital servislere giriş yapan kullanıcıların şifre hatırlama derdi son bulacak. 

Saniyeler içinde güvenli kimlik doğrulama

Uygulamaya ilişkin açıklama yapan Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu, “Uluslararası standartları referans alarak hayata geçirdiğimiz bu hizmeti, sadece Türk Telekom servislerinde değil, anlaşmalı olduğumuz her dijital platformda kullanıma sunacağız. Kullanıcılar için SIM kartları üzerinden saniyeler içinde güvenli kimlik doğrulama yapabildiğimiz bu uygulamamızı dijital olarak müşterilerine hizmet ulaştıran her şirket kolaylıkla entegre edebilecek” dedi.

Şifre her zaman ‘cepte’ taşınacak

Dünya Mobil Operatörler Birliği’nin (GSMA) desteklediği Mobile Connect teknolojisi üzerine kurulu Kolay Giriş’i kullanmak için herhangi bir uygulama yüklemek gerekmiyor. Akıllı telefonu olan Türk Telekom müşterileri, Kolay Giriş logosunu gördükleri tüm servislere cep telefonlarından onay vererek giriş yapabiliyor. Akıllı telefonu olmayan veya Türk Telekom müşterisi olmayan kullanıcılar ise cep telefonlarına SMS olarak gelen tek kullanımlık şifrelerle servisleri kullanabiliyor.
Sedat Özkan
23.12.2020 13:27:07
Merhaba, Iyiki aklıniza gelmiş o kadar çok eksiğiniz varki yok tek sifre yok çift sifre her tarafınız rezalet Sizin yönetileri ben sorumlu olsam hepsini kovarım 2 internet 4 telefon üyeliğim var hizmetlerinizden hiç memnun değilim bulunduğum Bahçelievler kocasinanda telefonlar tek diş cekiyor defalarca yazdım aradım şöyledim Baz istasyonu şözü verdiniz ama kurmadınız seoz@ttmail.com mailim var 6 aydır açamıyorum arıyorum teknik eleman talep ettim öyle bir hizmetiniz yokmuş TURKSAT Bile sizden cok iyi en azindan anında gelip bakıyorlar hesap 7022748622 nolu hattımı 23 martta kapatacağım günü geldiğinde diyerlerinide iyi gunler dilerim

Anahtar Kelimeler: Telekom’ şifre hatırlamaya
  • Perşembe 10 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 13 ° / 1 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 ° / 0 ° Parçalı bulutlu