Ulusal yarışmalarda Balıkesir´i temsi edecekler

BANDIRMA BELEDİYESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞU BİRİNCİ OLDU

Bandırma Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu yıldızlar kategorisinde Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından İl genelinde düzenlenen halk oyunları yarışmasında birinci oldu.

/resimler/2019-3/4/1742190589979.jpg

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Halk oyunları yarışmasında 21 gurup yarıştı. Yarışma geleneksel düzenlemesiz ve geleneksel düzenlemeli dalda dört kategoride minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler olarak düzenlendi.

Halk Oyunları alanında Türkiye deki en kapsamlı yarışma olarak değerlendirilen THOF yarışmalarında Bandırma ekibi tarihinde ilk defa 87.66 puanla birincilik elde etmeyi başardı. Yarışma sonuçlarına göre Bandırma Belediyesi Halk Oyunları topluluğu Balıkesir´i bölge yarışmalarında temsil etme hakkını kazandı. Bölgeden de birinci çıkmaları durumunda Balıkesir´i Türkiye genelinde temsil etme hakkını elde edecekler.

Bandırma Belediyesi topluluk antrenörü Enes Levent Kurt önderliğinde Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezinde 4 aydır gece gündüz çalışmalarını sürdüren Halk Oyunları ekibimize Bandırma Belediyesi ve kentimiz adına teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

/resimler/2019-3/4/1742509338099.jpg
  • Salı 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Çarşamba 22 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu