VAKADA BÜYÜK ARTIŞ GÖRÜLDÜ

Son birkaç gün içinde artan vaka sayıları yüzde 25-30 artış gösterdi.

Şaka değil; dünyanın başına bela olan coronavirüs illeti, Bandırmalıları şimdiye kadar hiç olmadığı kadar tehdit etmeye başladığı en yetkili makamlar tarafından da açıklandı.

Ey ahali kendinize gelin; Bandırma’da koronavirüs salgınında büyük artış var, işiniz yoksa gezinip durmayın sokaklarda…

Cumartesi günü hem resmi tatil, hem sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen Kaymakam Bey basın mensuplarını olağanüstü toplantıya davet etti.

Olağanüstü diyorum çünkü resmi tatillerde basın toplantıları pek olağan değildi. Hatta bazı arkadaşlar Bandırma Basın Cemiyeti Başkanı Kaan Birgül’ün, Cemiyet mensubu gazeteci arkadaşlara saat 14.30 olarak belirlenen Kaymakam Beyin basın toplantısı davetinin gerçekten cumartesi mi olduğunu sormak zorunda kaldılar. Ben de tereddüt etmiştim ama Kaan kardeşimiz,“evet bugün yani cumartesi” diye cevap verince çok önemli bir konunun görüşüleceği belli oldu.

Nitekim de öyle oldu. Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü ile İlçe Sağlık Grup Başkanı ve bazı yetkili müdürler kaymakamlık makamında 2 saate yakın yaptıkları toplantıda özellikle son günlerde Bandırma’da hızlı ve büyük artış gösteren Covid-19 vakası ile gelinen son nokta görüşüldü; sonrasında konuyla ilgili basın mensuplarını bilgilendirildi.

Kaymakam Günhan Yazar, Belediye Başkanı Tolga Tosun ile İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Başak Şen de konuyla yaptıkları konuşmalardan da anlaşıldı ki durum çok ciddi ve vahim…

Son birkaç gün içinde artan vaka sayıları yüzde 25-30 artış göstermiş. Vatandaşlardan istenen maske, mesafe ve hijyen gibi çok önemli kurallara uyulmasının yanında işi olmayanların evden çıkmamaları, çocuklarını okula göndermeyen velilerin çocuklarını oyun için sokağa çıkarmamaları, ev gezileri, doğum günleri gibi sosyal hareketlerin yapılmaması isteniyor. Özellikle virüs taşıdığı şüphesi olanların mutlaka biran önce yetkililere haber vermeleri çok önem taşıdığı yanında karantina süresini evde geçirmek mecburiyetinde olanların dışarıya çıkmalarının virüsün yayılmasını kolaylaştırdığı için karantina süresine mutlaka uyulması istendi. Erdem ÖZCAN
Anahtar Kelimeler: VAKADA BÜYÜK ARTIŞ GÖRÜLDÜ
  • Çarşamba 20 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 23 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 26 ° / 7 ° Parçalı bulutlu