Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla Toplantıda Bir Araya Geldi

Vali Hasan Şıldak, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla kapsamlı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Hasan Şıldak, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla kapsamlı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

Balıkesir Öğretmenevinde yapılan toplantıda İlçelerdeki sorunlar, ihtiyaçlar, yatırımlar, yürütülen ve planlanan projeler, pandemi tedbirleri, denetimler ile ilçelerde gerçekleştirilen kamu hizmetleri ve güvenlik konuları değerlendirildi. 

Asayiş ve güvenliğin sağlanması, vatandaşın kamuya ulaşabilir olması, kamu binaları, okullar ve metruk binalar gibi bir çok konunun ayrıntılı şekilde ele alındığı toplantında özellikle pandemi tedbirleri üzerinde duran Vali Şıldak kurallara uyulmasında hassasiyet gösterilmesini istedi. Şıldak, vaka sayılarının artışa geçtiğini, bu yükselişin önüne geçmek için tüm ilçelerde uyarılarda bulunulmasını ve denetim yapılmasını istedi. 

Vali Şıldak, her ilçesinde farklı bir zenginliği barındıran Balıkesir’in sahip olduğu Mavi Bayrak sayısının arttırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti. Sokak hayvanlarının barınma ve korunmaları kapsamında yürütülen çalışmaların hassasiyetle takip edilmesi gerektiğini vurguladı. Geniş katılımla kapsamlı bir şekilde yapılan ilçe ziyaretlerinin devam edeceğini de söyleyen Şıldak bu ziyaretlerde sorunları, çalışmaları, varsa talepleri yerinde tespit etme fırsatı bulduğunu belirtti.

Toplantıda Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara söz veren Vali Şıldak, yürütülen ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.  İlçelerinde yapılan işlerin sıkı takipçileri olmalarını ve vatandaşla ulaşılabilinir bir temas halinde olmalarını istedi.

İlçelerin genel durumunun ayrıntılarıyla görüşüldüğü toplantıda eksikliklerin giderilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli hassasiyet ve gayretin gösterilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Şıldak koordineli bir şekilde yaptıkları çalışmalardan dolayı Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara teşekkür etti.

Toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra, Vali Yardımcıları Mustafa Çek, Gülihsan Yiğit ve İrfan Demiröz İle 20 İlçe Kaymakamı katıldı.
  • Pazar 0.3 ° / -3.6 ° Heavy snow
  • Pazartesi -1.2 ° / -8.9 ° kırık bulutlar
  • Salı -0 ° / -7.5 ° Hafif kar