Yapakçı uyardı

Erdek Belediye Meclis Üyesi Hasan Yapakçı: “Kapıdağ, enerji baronları tarafından yağmalanıyor”

Erdek Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısının sonunda gündem dışı konuşan CHP’li meclis üyesi Hasan Yapakçı, Kapıdağ’daki orman talanına dikkati çekti.

Kapıdağ’ın, “rüzgâr gülü” yapmak için “enerji baronları” tarafından yağmalandığını vurgulayan Yapakçı, şunları söyledi:

“Kapıdağ’da, 10 kilometre boyunca 500 rüzgâr gülü yapılması planlanıyor. Ocaklar Mahallesi’nin kuzeyinden başlayarak, İlhan ve Narlı mahalleleri yamaçlarına, Paşalimanı adasının Balıklı Mahallesi üstüne kadar toplam 20 hektarlık alan yok ediliyor. Sözüm ona bu rüzgâr gülleri için sadece makilik alanlar kesilecekti. Buna uyulmayarak, kayın ve meşe ağaçları yok edildi. 100 metre genişliğinde yollar açıldı. Üstelik bu iş için hiçbir ÇED raporu da istenmedi. Kapıdağ’ın kuzeyindeki meralık alanlar yok ediliyor. Bu arada bu yöredeki turistik mahalleler de büyük tehlike altında.”

Yapakçı, konuşmasında, Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) meclis üyelerinin de konuya duyarlılık göstererek, bunu önlemek için gerekli girişimlerde bulunmalarını istedi. AKP’li üyeler de durumun farkında olduklarını ve gerekli girişimleri yapacaklarını belirttiler.   ÖNDER BALIKÇI
Anahtar Kelimeler: Yapakçı uyardı
  • Salı 0 ° / 0 ° Yok
  • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok
  • Perşembe 0 ° / 0 ° Yok