Erhan GÖÇMEN


ALTIN KIZLAR GURURUMUZ OLDU

ALTIN KIZLAR GURURUMUZ OLDU


Duygu Doğan, Azra Akıncı, Peri Berker, Nil Karabina ve Eda Asar’dan oluşan Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımımızın Ukrayna’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda  ‘ üç çember, iki labut’ aletinde şampiyonluğu kazanmaları Türk Spor Camiası için büyük bir gurur kaynağı olmuşlardır. Hele hele bu başarının Jimnastik gibi çok zor bir kategoride ilk kez olması Türkiye kadınları adına çok anlamlı bir başarı olduğunu düşünüyorum.

    Yıllardır gerek spor programların da gerekse yapılan çeşitli şampiyonalarda bu tarz spor müsabakalarını izlerken aklımda hep acaba bizler Türk sporu olarak bu sahnelerde başarılar yakalayabilirmiyiz? gibi sorular olduğunu ama böylesine zor bir dalda bu başarıları pek göremeyeceğiz gibi olumsuz düşüncelerimde vardı içimde.

    Bu konuda 2014 yılında başlayan hazırlıklarla altı yıl gibi kısa bir sürede böylesine bir başarıyı yakalayan Jimnastik Federasyonu ile spor bakanlığımızı içtenlikle kutlamak istiyorum. Demek ki planlar yapılınca, istikrarlı bir eğitim programı yapılınca ve de uygulanınca başarının gelmesi mümkün olabiliyor. Bu arada kızlarımızın idmanları için bu dalda dünyanın en iyilerinden biri olduğu dile getirilen Bulgar sporcu Kamelia Dunavska’nın göreve getirilmesi de bu başarıyı hazırlayan en önemli çalışmalardan biri olduğunu görmemiz gerekiyor.

    Baktığımız zaman ülkemizde atletizm dalları olarak bireysel veya takım hem teknik hem eğitim ve hem de alt yapı olarak sıkıntılarımızın büyük olduğunu söyleyebiliriz. Biliyoruz ki spor konusu gündeme geldiğinde Türkiye olarak genel manada futbol ve basketbol biraz da voleybol dallarında ağırlığımızın olduğunu görüyoruz. Ve hatta spor yatırımları olarak en büyük payın futbol üzerine olduğunu söyleyebiliriz.

     Buradan gelmek istediğim nokta ise hangi spor dalı olursa olsun içinde eğitimle beraber plan ve programın esas olmasının yanı sıra istikrarlı bir çalışmanın da başarı için çok gerekli olduğunu şu son şampiyonadan görebiliyoruz. Mesele tam bir takım oyunu olarak görünüyor. Laf olsun, makam olsun, etiket olsun diye bir araya gelmek değil başarı için çalışmayı seçenlerin ortak olduğu bir başarı var ortada.

    A’dan Z’ye bu çalışmalarda yer alan başta aile büyükleri ve onların azimli, çalışkan evlatları olmak üzere tüm görevlilerimizi alkışlıyorum. Benzer başarıların diğer spor dallarımızda da olmasını diliyorum.

                     ERHAN GÖÇMEN       01-12- 2020 • Pazar 3 ° / -1 ° Bulutlu
 • Pazartesi 3 ° / -6 ° Parçalı bulutlu
 • Salı 1 ° / -11 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4627% 1,38
 • EURO

  9,0376% 0,77
 • GRAM ALTIN

  438,70% 0,27
 • Ç. ALTIN

  723,855% 0,27