Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


AMERİKAN SOYKIRIMI TARİHİ ÜZERİNE…

Keşifle Başlayan Amerikan İşgali ve Kırımı..


Amerikalı Tarih Profesörü David E. Stannord, Amerikan Soykrım Tarihi adlı kitabında, Kaptan Kolomb’un (Columbus) 1492 yılında Amerika’yı “KEŞFİ” ’nden günümüze kadar uzanan KIZILDERİLİ SOYKIRIM TARİHİNİ, nesnel açıdan inceleyerek,yüzlerce kaynaktan derlediği belgelerleanlatır!

                Hollywood’un Kovboy filmlerini izleyen, çocukluğunda TEKSAS, TOMMİKS,KİNOVA gibiAmerikan çizgi kahramanlarının maceralarını okuyan kuşaklara sunulan ileti hiç değişmez; Amerika’yı işgal eden kahraman BEYAZ ADAMLAR İYİ, on binlerce yıl ANAKARA’DAKİ YURTLARINDA BARIŞ İÇİNDE YAŞAYAN VE BU YAŞAMI SÜRDÜRMEKTEN BAŞKA KAYGISI VE DÜŞÜNCESİ OLMAYAN KIZILDERİLİLER İSE; BEYAZLARIN KAFADERİSİNİ YÜZEN; ONLARI ÖLDÜREN KÖTÜ ADAMLARDIR!

                Sömürgeci Amerikalılar böyle bir bakış açısının propagandasını her araçtan yararlanarak yapmakta ve dünya kamuoyunda bu düşüncenin etkin bir şekilde kılınmasına çalışmaktadırlar!

                Amerikan Soykırım Tarihi, beyinlere yerleştirilen, hatta kazınan bu yerleşik önyargıları kıranve bu düşünceyle koşullandırılan kafalara gerçekleri anlatan bir kitaptır!

Amerikan tarihi nesnel, gerçekçi bir dille okuyucuya aktarılırken, KIZILDERİLİLERİ YOK ETMEKİÇİN uygulanan vahşetin boyutları da okuyucunun tüylerini ürpertiyor,kanını donduruyor!

                Amerikan Soykırım Tarihi, aynızamanda EMPERYALİZMİN DE KANLI TARİHİDİR!

Amerikan tarihinin öğrenilmesi, Amerika’nın bugünkü 2020 mevcut yılımızda yaptıklarına ve yapacaklarına ilişkin çözümleyici, bireşimci düşünceler kazanılmasına dayarayacaktır. Tarih, ona ilgi duyanların dersler çıkaracağı en önemlibir bilim dalıdır!

                Yüzlerce yıl doğal kaynakları sömüren, özgür doğan ve özgür yaşayan insanları entemel haklardan yoksun bırakarak köleleştiren, madenişletmelerinde, tarım çiftliklerinde yüzbinlerce kölenin emeğini kullanarak,KÖLETİ CARETİNİ KENDİLERİNE EN DOĞAL HAK OLARAK GÖREN, YURTLARINDA DOĞAYA, ÇEVREYE ZARAR VERMEDEN UYGARCA YAŞAYANİN SANLARI ÇOCUK, YAŞLI; KADIN demeden organlarını keserek, yakarak işkenceyle, vahşice öldüren ve onların topraklarına el koyan SÖMÜRGECİ ve YAYILMACI GÜÇLER, SÖMÜRÜLERİN BİÇİMİNİ DEĞİŞTİREREK 2020 yılında da mevcut günümüz de bugün aynı acımasız yöntemleri uygulamaktadır!

                Bugün, Kuzey veGüney Amerika’ya BEYAZ ADAM GELMEDEN önce bu coğrafyada 90-112milyon arası insanın bulunduğu, bilimsel araştırmalarla ortayaçıkarılmıştır.

Aynı zaman diliminde Avrupa’nın toplam nüfusu 60-70 milyon, Afrika’nın nüfusu ise40-72 milyon arasındadır!

                Amerika adı verilen kıtadaki yerli KIZILDERİLİLERİN TOPLAM OLARAK 100 MİLYONUNUN ÖLDÜRÜLMESİ, bir başka deyişle her 100 KIZILDERİLİ’DEN 95’İNİN YOK EDİLMESİ SOYKIRIMIN AKILALMAZ boyutları hakkında sayısal bir bilgi vermektedir!

                Öldürülen insanların niceliksel (sayısal) olarak fazlalığının ötesinde çok daha acı olanıda, yok etme eyleminin sözcüklere sığmayacak ölçüde ürküntüverici ve vahşice olmasıdır!

                Kolomb’unKarayip’lere ilk ayakbasışından sonraki 20yıl içinde adada yaşayan 8 milyon insan, BEYAZ ADAMIN getirdiği bulaşıcı hastalıklar ve uyguladığı şiddet sonucu yaşamını yitirmiştir!

                20. Yüzyılın iki büyük paylaşım savaşıyla bir kıyaslama yapılacak olursa, I.Dünya Savaşında 53 milyon insan, II. Dünya Savaşında ise 56 milyon insan yaşamını yitirmiştir!

                1945’te Amerika’nın HİROŞİMA’ya attığı atom bombası sonucunda 130 bin kişi ilk patlama sırasında ölmüştür. Daha sonraki 5 yıl içinde de bombanın etkisi sonucu yaşamını yitirenin sanyayısı 200 bine ulaşmıştır!.. • Pazar 14 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 18 ° / 1 ° Güneşli
 • Salı 17 ° / 5 ° Güneşli

Balıkesir

23.02.2020

 • İMSAK 06:22
 • GÜNEŞ 07:44
 • ÖĞLE 13:27
 • İKİNDİ 16:29
 • AKŞAM 19:00
 • YATSI 20:17
 • BIST 100

  116.829%1,03
 • DOLAR

  6,0958% -0,09
 • EURO

  6,6177% 0,48
 • GRAM ALTIN

  322,42% 1,48
 • ÇEYREK ALTIN

  531,993% 1,48