Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ASKERİ HAREKATLARDA MİLLİYETÇİ OLUNUYOR.

ASKERİ HAREKATLARDA MİLLİYETÇİ OLUNUYOR.


Askeri harekatlarda milliyetçiliği kimselere bırakmıyorlar. Çünkü milli ordumuz ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak için mücadele ediyor. Bu milli ordumuza kumpas kurulurken bu milliyetçilik duygularına ne oldu? Milliyetçilik yalnız ordu harekât yaparken değildir. Ülkenin toprakların korumakta milliyetçiliktir.

Ülkenin yer üstü ve yeraltı milli servetlerini korumakta milliyetçiliktir. Gelelim detayları incelemeye. Ege denizinde 18 ada ve adacık Yunanistan tarafından işgal edildi. Bu adaların işgaline engel olunması milliyetçiliğin en önde gelenidir. Amma ne yazık ki kimsenin sesi çıkmadı. Elimizden bu adalar giderken ülkede milliyetçilik duyguları yok muydu?

Ekonomiye katkısı olan tesisler satıldı. SEKA kâğıt fabrikaları. Çimento Fabrikaları. Tekelin içki ve tuz işletmeleri. Tütün içleme fabrikaları, sigar fabrikaları, Seydişehir alüminyum tesisleri, gübre fabrikaları, PETKİM, TÜPRAŞ, Telekom, araç muayene, istasyonları, şeker fabrikaları. Daha yüzlerce tesisler arazileri ile birlikte satıldı.

Bunlar bu ülkenin yer üstü mili servetleri idi. Bunlar satılırken milliyetçilik yok muydu? Bu fabrikalar satılmada önce buralarda vatandaşlarımız çalışıp evlerine ekmek götürüyordu. Milletin önünde işi evinde aşı vardı. Şimdi işsizlik baş gösterdi. Çünkü işçilerin çalışacağı fabrika kalmadı. Bir ülkenin iktidarı milli servetleri koruması gerekirken. Maalesef iktidar milli servetlerimizi sattı. Hem ekonominin bozulmasına sebep oldular.

Hem de işsizlik ordusu yarattılar. İşsizlerin sayısının artması demek Fukaralığın artması demektir. Hani siz milliyetçi idiniz? Bu fabrikalarda milletin ürettiği yerli ürünler işleniyordu. Fabrikalarda üretilen ürünler kendi ürünlerimiz oluyordu. Yabancının eline bakmıyorduk. Paramız kendi ülkemizde kalıyordu. Köylümüz tütün üretiyordu. Tütün üretimi bir sektördü. Bu üretilen tütünler tütün işleme fabrikalarında işleniyordu.

Kendi sigara fabrikamızda kendi işçimizin emeği olan sigaralar tekel vasıtası ile bayilere dağıtılıyordu. Vatandaş cebinde milli sigarasını taşıyordu. Keza şeker fabrikaları şeker pancarı üretimi bir sektör olmuştu. Ürettikleri şeker pancarını. Kendi milli serveti olan şeker fabrikasına pancarını satıyordu. Bizlerde milli şekerimizi kullanıyorduk.

Şu iki ürünün üretilmesi en aza 20 milyonun geçim kaynağı oluyordu. Ondan sonrada milliyetçilikten bahsediyorsunuz. Milliyetçilikten bahsediyorlar yerli tohumu yasaklıyorlar. Ülkeye GDO´LU tohumu sokuyorlar. Hem vatandaşın hem de toprağın zehirlenmesine sebep olunuyor. Beka sorunu diyorlar bence esas beka sorunu bu GDO´LU tohumdur. 2006 da yerli tohum yasaklandı. 2006´dan bu yana ülkede kanser hastalığı patladı. Esas milliyetçilik ülkeye GDO´LU tohumu sokmamaktır. Ülkenin arazileri yabancılara devamlı satılıyor.

İleride ülkenin Filistin´e dönmesinden endişe ediyorum. İşte bu arazilerin satışına engel olmak milliyetçiliktir. Gelin görün ki?Köy arazilerinin satışının önünü açan iktidardır. Köy kanununun 87 maddesinin kaldırılması köy arazilerinde satış patlaması yaşanıyor. Yine kanunda bir yerin arazilerinin %10´nundan fazlası yabancıya satılamaz diyor. 7 il kotayı aşınca hemen kanunda değişiklik yapılıyor. Ülke yüz ölçümünün %10´nun aşamaz şeklinde değiştiriliyor.

Yine kanunda bir yabancı ülkenin vatandaşı ülkemizden bir mülk satın aldığında. Bu satışın gerçekleşmesi için. Bir Türk vatandaşın dışarına bu satılan mülke eş değer bir mülk alması ile gerçekleşiyordu. Bunu da kaldırdılar şimdi dünyanın neresinde gelirse gelsin Türkiye de mülk satın alabiliyor. İşte esas milliyetçilik bunlara sahip çıkmaktır. Bu konuya yarında devam edeceğim. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! 06-11-2019 Mustafa KOÇAL • Salı 31 ° / 20 ° Güneşli
 • Çarşamba 32 ° / 20 ° Güneşli
 • Perşembe 32 ° / 19 ° Güneşli

Balıkesir

11.08.2020

 • İMSAK 04:34
 • GÜNEŞ 06:10
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:08
 • AKŞAM 20:17
 • YATSI 21:47
 • BIST 100

  1.076%1,41
 • DOLAR

  7,3394% 0,02
 • EURO

  8,6073% -0,10
 • GRAM ALTIN

  477,87% 0,15
 • Ç. ALTIN

  788,4855% 0,15