Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


BARIŞ GÖNÜLLÜLERİ, ADINDAKİ DERİN PROJE…

Adnan Menderes’in idamından beş gün sonra (22 Eylül 1961)


Nereden koşup geldiler?

                Adnan Menderes’in idamından beş gün sonra (22 Eylül 1961):

“Barış Gönüllüleri” adındaki derin proje, ABD Kongresi’nden geçerek onaylanmıştı. Adına “BARIŞ” sözcüğünün geçtiği işbu program, aslında “ÖRTÜLÜ HARP” kapsamında başlı başına yapılan bir operasyondu!

                O tarihte, John F. Kennedy ABD Başkanı, Lyndon B. Johnson da Başkan Yardımcısı idi. Kennedy’nin, Dallas’ta CIA’in tetikçileri tarafından katledilmesine “iki seneden biraz daha fazla bir vakit” vardı.

                Johnson, 26 Ağustos 1962’de Ankara’yı ziyaret ettiğinde; İsmet İnönü Başbakan’dı.

                27 Ağustos’ta dönemin Dışişleri Bakanı Feridun Cemal Erkin ile Johnson arasında “BARIŞ GÖNÜLLÜLERİ”’nin Türkiye’ye giriş yolunu açan bir anlaşma imzalandı!

                Mustafa Özbalkan, “Gizli Belgelerle Barış Gönüllüleri” adlı kitabında “Anlaşmanın TBMM’nin onayı olmadan yürürlüğe girdiğini; Anayasa’ya aykırı bu durumun 2 Nisan 1965 tarihinde çıkan yasayla tashih edildiğini” yazmıştır. (ANT Yayınları)

                Mustafa Yıldırım ise “Ortağın Çocukları” adlı kitabında (Ulus Dağı Yayınları) “Savaşçı şahinlerin güler yüzü olarak 1970 yılına kadar BARIŞ GÖNÜLLÜSÜ KİMLİĞİYLE TÜRKİYE’YE 1500 AMERİKALININ GİRDİĞİNE” dikkat çekmiştir.

                Kitabın 254. sayfasında “Barış Gönüllüleri’nin Türkiye’de Amerikan devletinin güvenliği hesabına sürdürülen örtülü polis ve asker operasyonlarına dolaylı-dolaysız katkıları olduğunu” da işaretlenmiştir.

                TÜRKİYE’NİN DE İÇİNDE YER ALDIĞI TAM 139 ÜLKEYE SÖZDE “BARIŞ VE KÜLTÜR ELÇİLERİ” olarak giden CIA’e mensup binlerce Amerikan genci, işte bu kamuflajlı programda “DERİN GÖREV” yapmışlardı!

                Tam da burada; bir başka derin projeyi hatırlayalım:

                “Barış Gönüllüleri” operasyonundan tam otuz sene sonra (1991) yurtdışı okullarını açmaya başlayan PARALEL YAPI (FETÖ) yıllar içinde 160’a yakın ülkede “TÜRK OKULLARI” maskesiyle ABD-CIA’in hesabına örgütlenmiştir.

                Fetullah Gülen LOCA EFENDİ’nin ilk yabancı teknik direktörü; CIA’in Türkiye Masası’ndaki görevine 1964’te BAŞLAYAN Graham Edmund Fuller’dir.

                1960’lı yıllarda Türkiye’de “BARIŞ GÖNÜLLÜLERİ” paravanı altındaki Amerikalıları “ANTRENE EDEN” CIA ajanları arasında Ruzi Nazar, Paul Henze ve Graham Fuller “BAŞI ÇEKEN“ isimlerdi.

                Sözde “Barış Gönüllüsü” olan CIA ajanları “GERİ KALMIŞ, AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERİ KOMÜNİZM TEHLİKESİNE KARŞI KORUMAK” maskesi altında faaliyet gösterdiler…

                Gittikleri ülkelerdeki muhtelif farklılıkları körükleyen “BÖLÜCÜLÜK” temelindeki sinsi projeyi uyguladılar…

                Bir yandan da “HIRİSTİYANLIK” propagandasına giriştiler…

                “Barış Gönüllüsü” kılıfıyla muhtelif mesleklerde Türkiye’ye gönderilen bin beş yüz CIA elemanından birisi olan Robert Finn, 1967’de Tokat-Turhal’da İngilizce öğretmenliği yapmıştı.

                Bir yıl sonra Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’ne geçti, 1969’da ise ODTÜ’de görevlendirildi!

                Ajan Robert Finn; ODTÜ’deki kamuflajlı vazifesinden yirmi iki yıl sonra yani ABD’nin Ocak 1991’de 1. Körfez Harekâtı’na girişmesine müteakip ÇEKİÇ GÜÇ’ÜN DİYARBAKIR KARARGÂHINDA YÖNETİCİ OLMUŞTU! O dönemlerde; PKK’ya silah sevkiyatını “ÇEKİÇ GÜÇ” yönetiyordu!

Hali hazırda mevcut günümüzde, ABD Başkanı Trump ilan ederek yapıyor!

                Robert Olson da, Robert Finn gibi ”Barış Gönüllüsü” maskeli bir CIA ajanıydı…

                1963 yılında Doğu Anadolu’ya gönderilen Olson, üç yılını bölgede geçirdi, KÜRTÇE ÖĞRENDİ, sonrasında ORTADOĞU’DA DOLAŞTI. ABD’ye döndü; ihtisas alanını “KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ” olarak seçti!  Türkiye’deki GLADYO’NUN PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜ kurmasıyla birlikte TERÖR ÖRGÜTÜNE destek veren birçok çalışmalar yaptı!

                Ajan Olson’ın Doğu Anadolu’ya gönderildiği yıl; TBMM’deki bütün partilerin katılımıyla “KOMÜNİZMLE MÜCADELE KOMİSYONU” kuruldu. (11 Ocak 1963)

                Türkiye’deki ilk Komünizmle Mücadele Derneği de İzmir’de Ocak 1963’te açıldı. İkinci derneği, Erzurum’da açan ise Fetullah Gülen idi!

                Terörist başı Abdullah Öcalan, “BATI” Perinçek’e “Öğrencilik döneminde Komünizmle Mücadele Derneği’ne gidip geldiğini” söylemiştir! Bu, Öcalan’ın henüz “SOLCU” olmadığı “SAĞCI TAKILDIĞI” dönemdir.

                Öcalan’ın, Refik Korkud’un sahipliğindeki “Türkiye Fikir Ajansı’nın faaliyetlerine katıldığı süreçte; Gülen de İzmir’de “DİNİ CEMAAT” görünümlü GLADIO örgütünü kurmuştu!

                ABD emperyalizminin “Barış Gönüllüleri” adıyla Türkiye’de yürüttüğü derin faaliyetler;

12 Mart 1971 muhtırası öncesindeki yıllarda devrimci flama sallayan örgütlerin temellendirilmesine yahut geliştirilmesine hatırı sayılır katkıda bulunmuştur…

                “SOLCU” ya da “DEVRİMCİ” dernek, kuruluş veya örgütler üzerinden KÜRTÇÜLÜĞÜN TEMELLERİNİN ATILMASINDA DA ETKİLİ OLDULAR!

                Örneğin, 1969 yılında “DEVRİMCİ DOĞU KÜLTÜR OCAKLARI” kuruldu.

                1960’lı yılların son kısmından itibaren Türkiye’deki Baronsal Gladyo’ya bağlı istihbaratçılar tarafından “DEVRİMCİ” yapılarak devşirilen Abdullah Öcalan, 1970 yılında DDKO üyesiydi…

                PKK terör örgütünün; ABD-NATO’ya bütün hücreleriyle bağlı 12 EYLÜL ASKERİ REJİMİNİN bir ürünü olarak “SAHNE ALMASINA” henüz on dört yıl vardı!.. • Cuma 33 ° / 19 ° Güneşli
 • Cumartesi 33 ° / 20 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 32 ° / 21 ° Fırtına

Balıkesir

07.08.2020

 • İMSAK 04:29
 • GÜNEŞ 06:06
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:10
 • AKŞAM 20:22
 • YATSI 21:53
 • BIST 100

  1.031%-0,37
 • DOLAR

  7,1874% -0,57
 • EURO

  8,5009% -1,29
 • GRAM ALTIN

  473,21% -1,30
 • ÇEYREK ALTIN

  780,7965% -1,30