Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


BU NE HIRS

BU NE HIRS


Seçim mitingleri başladı. Ortam gerilmeye başladı. Cumhurbaşkanı gerilimin tansiyonunu düşürmesi gerekirken, bilakis tansiyonu yükseltiyor. CHP asgari ücreti 1.500 TL yapacağım dedi. İktidar hop oturuyor. Hop kalkıyor.  Nasıl yapacaksın kaynağı nerden bulacaksın diye. Cumhurbaşkanı asgari ücretten bahsederken, asgari ücretin kaç para olduğunu bir türlü hatırlayamıyor. Aranıyor bulamıyor. Yardımcılarından destekte alamayınca 1.000 TL diyor. Garibanların aldığı para akılda kalmaz. Çünkü övünülecek bir rakam değil. Şayet övünülecek bir rakam olsaydı. Biz asgari ücreti bu kadar yaptık diye övünürdü. Mitinglere taşıdıkları vatandaşlara asgari ücretten fazla para veriliyor ki. AKP yaptığı mitingde Kılıçtaroğlu asgari ücreti 1.500 TL yapacakmış deyince. Miting alanında bulunan taşıma topluluk yuh diye bağırıyor. Demek ki bu taşıma topluluğa asgari ücretin çok üzerinde para veriliyor ki. Asgari ücretle geçinmenin ne demek olduğunu bilmiyorlar. Acaba içlerinde asgari ücretle çalışan var mıdır?  Demek oluyor ki. AKP yandaşları kendi vatandaşının fazla para almasını

İstemiyor. Öyle olmamış olsaydı. 1.500 asgari ücret verecekmiş denildiğinde yuhalamazlardı. Bunun anlamı bizden olmayanlar ölsün demektir. Hakikaten açlıktan ölenler olsa bu yuh çekenler sevinirler.

Bir slogan üretmişler onlar konuşur. AKP yapar diyorlar. Başkaları yapar AKP satar. Bazı konuları saptırıyorlar. Köylülere tarla parası veriyoruz deniyor. Köylüye tarla parası üçlü koalisyon döneminde verilmiştir. Biz köylüye tarla parası veriyoruz demekten vazgeçin. Biz gidersek imam hatipleri kaldıracaklar demeyi aklınızdan çıkarın. AKP'den önceki iktidarlar döneminde ülkeye 569 imam hatip yapılmıştır. Öyle bol keseden atmak yok. Başbakan Ahmet Davutoğlu zenginin malı züğürttün çenesini yorarmış” diyor. Doğru sizin aldıklarınızı konuşuyorlar. Emekliye memura % 2,3 zam kendinize gelince %7 zam. Meclis tatile girerken emekli milletvekillerine 740 TL zam asgari ücretliye simit parası kadar zam. Tabi ki sizin aldığınızı konuşacaklar.

Binali yıldırım koalisyon olmaz, azınlık hükümeti kurarız bir sene içersinde de seçime gideriz” diyor. Bu ne hırs böyle? Diğer partilere hükümet kurma imkânı tanımayacaksınız öyle mi? Pekiyi güvenoyu almadan nasıl iktidar olacaksınız? Azınlık hükümeti kurarız dediğinize göre. Diğer partilerin sizden fazla milletvekili çıkaracağını düşünüyorsunuz demektir. O zaman meclisten nasıl güvenoyu alacaksınız? İktidardan düşmemek için. Kaba kuvvete başvurup iktidarda mı kalacaksınız? Azınlık hükümeti kurmak için güvenoyuna gerek görmeyip. Biz hükümeti kurduk. Bize biat edeceksiniz mi diyeceksiniz? Devamlı millet iradesinde bahsediliyor. Millet iradesine saygı gösterilmesini istersiniz. Çoğunluk muhalefetin elinde olmasına rağmen onlara koalisyon kurma imkânı tanımayacaksınız. Millet iradesini bir kenara bırakıp. Azınlık hükümeti kuracaksınız. Sevsinler sizin gibi demokrasiden bahsedenleri. Seçimlere gitmeseydiniz! Madem bu kadar iktidar düşkünüsünüz. Seçime falan gerek yok. Biz ne zaman istersek seçim o zaman olur deseydiniz.  Keskin sirke küpüne zararlıdır. Böyle iktidar hırsıda fayda getirmez. Zarar getirir!

Bunu Binali Yıldırım kendi kafasından söyleyemez. Demek oluyor ki. AKP kurmayları arasında bu olay konuşuluyor. Çünkü seçimden sonra AKP'nin haricinde bir hükümet kurulacak olur ise. Üzerleri örtülen olayların tekrar gündeme taşınacağından korkuluyor demektir. O 17- 25 Aralık operasyonuna adı karışanları mecliste nasıl akladığınız ortaya çıkarılacak korkusu var içlerin de. Onun için azınlık hükümeti kurarız diyorlar. Korkunun ecele faydası yoktur. Eninde sonunda bu iş gündeme gelecektir. Bundan kurtuluş yoktur.

Hala nasıl azınlık hükümeti kuracaklarına bir türlü akıl erdiremiyorum. Bu resmen azınlığa düşeceklerinin bir itirafıdır. Azınlığa düşen bir partinin nasıl hükümet kuracağını merak ediyorum. Cumhurbaşkanı azınlıkta olan bir partiye nasıl hükümet kurma yetkisi verecek. Teamüller meydanda kimin milletvekili fazla ise hükümet kurma yetkisi o partiye verilir. Şayet o parti hükümeti kuramaz ise. İkici kimin milletvekili çoksa ona verilir. Ondan sonra partiler arasında koalisyon çalışmaları başlar. Koalisyon AKP iktidarından daha faydalı olur. Hiç değilse yolsuzluk ve rüşvet meşru olmaktan çıkarılır. Koalisyonda partiler birbirini kontrol altında tutacağından yolsuzluk olayı ortadan kalkar. Saygılarımla.

Türk ırkını yok etmek isteyenlere. Bu imkânı vermek istemiyor iseniz.

 Kararınızı ona göre veriniz. Saygılarımla.

Ben Türkoğlu Türküm, Türklüğümle gurur duyuyorum.                                  

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!  03 – 05 – 2015 Mustafa KOÇAL

  • Cuma 8 ° / 4 ° Bulutlu
 • Cumartesi 8 ° / 3 ° Bulutlu
 • Pazar 14 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Balıkesir

21.02.2020

 • İMSAK 06:24
 • GÜNEŞ 07:47
 • ÖĞLE 13:27
 • İKİNDİ 16:28
 • AKŞAM 18:57
 • YATSI 20:15
 • BIST 100

  116.829%1,03
 • DOLAR

  6,0972% -0,06
 • EURO

  6,6223% 0,55
 • GRAM ALTIN

  321,21% 1,10
 • ÇEYREK ALTIN

  529,9965% 1,10