Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


DAHA KISA NET İFADE EDELİM…

DAHA KISA NET İFADE EDELİM…


Kıbrıs Türk’ü mü yük, Suriyeliler mi?

                Halk arasında ‘TÜRKOĞLU TÜRK’ deriz bizden olanı vurgulamak için…

Adı da üzerinde zaten: KIBRIS TÜRK’Ü.

                Biz ne kadar Türk isek, ne kadar ‘biz’ isek Kıbrıs Türkleri de öyle.

                Bu yüzden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ‘YAVRU VATAN’ dedik kurulduğu günden bu yana.

                İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Mart ayındaki Meclis Genel Kurulu’nda Nüfus Kayıt Dairesi’nin 2019 verilerine göre ‘yavru vatan’ topraklarında yaşayan Türklerin nüfusunu 375 bin olarak açıkladı.

                Gelelim ülkemizdeki Suriyelilere, ya da devlet erkânımızın tabirini kullanacak olursak Suriyeli misafirlere…

                Mülteciler Derneği’nin Eylül 2019’da açıkladığı raporda ise topraklarımızdaki Suriyeli sayısı 2 milyonu erkek olmak üzere toplam 3 milyon 700 bin görünmekle birlikte kayıt dışı girişlerle birlikte 5 milyon Suriyelinin Türkiye’de bulunduğu tahmin ediliyor.

                Daha kısa ve net ifade edelim:

5 milyon Suriyeli, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşamakla kalmıyor aynı zamanda kendi vatandaşlarımıza bile tanımadığımız imkân ve kolaylıklardan hem öncelikli hem de sürekli olarak yararlanıyor.

                Türkler olarak misafirperveriz doğrudur ama mevcut durum misafirliğin çok çok ötesinde demografik ve kültürel dönüşümleri de beraberinde getirmiş durumda. Bazı illerimiz ve bazı ilçelerimiz adeta Türkiye Cumhuriyeti toprağı değil de bir Ortadoğu şehri görünümüne sahip hale geldi. Yakında bazı basın organlarında örneğin, ’KİLİS’TEKİ AZINLIK TÜRKLER’ ifadesini duyarsam şahsen ben hiç de şaşırmayacağım.

                Durum tespitine müteakip hızlı bir şekilde asıl vurgumuza gelelim:

                Nisan 2004’te oylamaya sunulan ANNAN PLANI döneminde ve sonrasında resmi ağızlardan söylenenleri ve icraatları bir kere hatırlayalım.

                Ömrü boyunca Kıbrıs Türk’ünün haklarını savunan Rauf Denktaş’ın resmen ve fiilen siyaset dışına itilmesi. Kendisine ‘GİT KIBRIS’TA KONUŞ, TÜRKİYE’DE ARTIK KONUŞMA’ denilmesi, ‘TÜRK ASKERİ ADADAN ÇEKİLSİN’ diyen M. Ali Talat’a sınırsız destek verilmesi Kıbrıs politikalarına yön veren yakın zamanın hatırda kalan en önemli olayları hiç şüphesiz.

                Kıymetli okurlarım hatırlarsanız, Türk Basın Yayın Kuruluşlarının kendisine ambargo koyması sebebi ile sesini Türk halkına duyurabilmek için bir televizyon dizisine bile konuk oyuncu olarak katılmak zorunda kalan rahmetli Sayın Rauf Denktaş bir dava adamı olmanın verdiği hüviyetle birlik ve beraberlik ruhunu koruyabilmek adına içeride ya da dışarıda TÜRK HÜKÜMETİ KARŞITI HİÇBİR SÖYLEMDE DE BULUNMAMIŞTI. Hatta bazı basın yayın organlarındaki makalelerde Rauf Denktaş’ın ‘EĞER HASTALANMASAYDI ERGENEKON SÜRECİNDE TUTUKLANACAĞINA DAİR İDDİALAR’ bile yer aldı. Gerisini varın sizler bir düşünün.

                Peki, tüm süreç boyunca halkımıza ne denilmişti ve hatta bugün bile ne söyleniyor?

KIBRIS TÜRKLERİNİN TÜRKLERİN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÜZERİNDE SİYASETEN VE EKONOMİK OLARAK BİR YÜK OLDUĞU!

5 milyona varan Suriyeliler misafir olmanın çok ötesinde imtiyazlar hatta vatandaşlık hakkı bile kazanırken, nüfusu 500 bin bile olmayan Kıbrıslı Türkler üzerimize ekonomik yük oluyor, öyle mi?

Tam da bu manzara bize gösteriyor ki asıl sorun, TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTA DAHA DA DOĞRUSU Türklüğünü ve yanında Müslümanlığını öne koyan değerli insanımızın ‘TÜRK EŞİTTİR MÜSLÜMAN’ sözünde yatan TÜRK OLMAKTA YATIYOR!

Hele ki 2019 yılının son aylarında halihazır 2020 bugünlerde Kıbrıs açıklarında tespit edilen doğalgaz yataklarından sonra bile hala benzeri söylemlere devam edilmesi sadece cehaletle, KANDIRILDIK gibi ifadelerle açıklanabilir de olmayacaktır.

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti yeniden Milli Politikalara dönmedikçe, değil YAVRU VATANI ASIL VATANINI BİLE KAYBETME TEHLİKESİ İÇERİSİNDEDİR!

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek milli politikalarını kendilerine düstur etmiş tüm kadroları ile benimsemiş yegane bir partiyi arayıp bulalım. Bulduğumuz bu parti ile GAZİ ATATÜRK’ÜN İLKE VE İNKİLAPLARINI AYRIŞTIRMADAN UYGULUYARAK! VATANIMZI MİLLETİMİZİ KAYBETMEDEN ÖNCE BU SON ÇIKIŞ KAPISINI AÇALIM!.. • Pazar 14 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 18 ° / 1 ° Güneşli
 • Salı 17 ° / 5 ° Güneşli

Balıkesir

23.02.2020

 • İMSAK 06:22
 • GÜNEŞ 07:44
 • ÖĞLE 13:27
 • İKİNDİ 16:29
 • AKŞAM 19:00
 • YATSI 20:17
 • BIST 100

  116.829%1,03
 • DOLAR

  6,0958% -0,09
 • EURO

  6,6177% 0,48
 • GRAM ALTIN

  322,42% 1,48
 • ÇEYREK ALTIN

  531,993% 1,48