Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


DİYANET İŞLERİ BAŞKANININ GAZİ ATATÜRK HAKKINDAKİ YAPTIĞI KÖTÜ SÖZLERİN KUR’ÂN’DA HİÇBİR KARŞILIĞI YOKTUR…

DİYANET İŞLERİ BAŞKANININ GAZİ ATATÜRK HAKKINDAKİ YAPTIĞI KÖTÜ SÖZLERİN KUR’ÂN’DA HİÇBİR KARŞILIĞI YOKTUR…


Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş Bey, AYASOFYA’nın Açılışında Tam Gaza Geldi!

                Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, arkasına iktidarın gücünü ve desteğini ve eline de bir kılıç alınca tam bir gaza geldi anlaşılan, Allah nezdinde hiçbir kutsallığı olmayan AYASOFYA’DA VERDİĞİ HUTBEDE GAZİ ATATÜRK’Ü DOLAYLI OLARAK KASTEDEREK “LANET” İFADESİNİ ACIMASIZCA KULLANDI!

                Faize helal fetvası verecek kadar ölçüyü kaçıran Ali Erbaş’ın Gazi Atatürk’ü hedef alması sizleri ve bizleri şaşırtmadı! Ölçüyü kaçırmanın insanı ne hale düşürdüğünü hep beraber görmüş olduk. Atatürk’ün kurduğu Diyanet’in başındaki bir kişinin Gazi Atatürk’e bu kadar bir düşmanlık beslemesini ancak “İHANET” ile açıklayabiliyoruz!

                Diyanet İşleri Başkanı uydurma bir vasiyetten yola çıkarak, ALLAH LANETLEMEDİĞİ HALDE ALLAH’IN ADINI KULLANIP İFTİRADA BULUNUYOR. HEM ALLAH’A İFTİRA EDİYOR, HEM DE GAZİ ATATÜRK’E !

                Şimdi Sayın kıymetli okurlarım hep birlikte Kur’ân-ı Kerim’de ALLAH’IN KİMLERİ NASIL LANETLEDİĞİNE BİR KERE DAHA BAKALIM İSTERSENİZ:

                Allah, İblis’i Lanetliyor;

                - “Allah, “Öyleyse çık oradan, çünkü sen kovuldun. Şüphesiz hesap gününe kadar lanet senin üzerinedir” dedi.” (15. Hicr Sûresi, Âyetler/34-35)

                Allah, Kâfirleri Lanetliyor;

                - “(Âyetlerimizi) inkâr etmiş ve kâfir olarak ölmüşlere gelince, işte Allah’ın, meleklerin ve tüm insanların lâneti onların üzerinedir. Onlar ebediyen lânet içinde kalırlar. Artık ne azapları hafifletilir ne de onların yüzlerine bakılır.” (2. Bakara Sûresi, Âyetler/161-162)

                Allah, Münafıkları Lanetliyor;

                - “Allah erkek münafıklara da kadın münafıklara da kâfirlere de içinde ebedî kalacakları cehennem ateşini vaat etti. O, onlara yeter. Allah onlara lânet etmiştir! Onlar için devamlı bir azap vardır.” (9. Tövbe Sûresi, Âyet/68)

                Allah, Kendisine Ortak Koşanları Lanetliyor;

                - “Bir de, Allah’ın, hakkında kötü zanda bulunan münafık erkeklere ve münafık kadınlara, Allah’a ortak koşan erkeklere ve Allah’a ortak koşan kadınlara azap etmesi içindir. Kötülük girdabı onların başına olsun! Allah onlara gazap etmiş, onları lânetlemiş ve kendilerine cehennemi hazırlamıştır. Orası ne kötü bir varış yeridir!” (48. Fetih Sûresi, Âyet/6)

                Allah, İman Ettikten Sonra İnkâra Sapanları Lanetliyor;

                - “İman etmelerinden, Resûl’ün hak olduğuna şehadet getirmelerinden ve kendilerine apaçık deliller gelmesinden sonra inkârcılığa sapan bir kavme Allah nasıl hidayet nasip eder? Allah zalimler topluluğunu doğru yola iletmez. İşte onların cezası, Allah’ın meleklerin ve bütün insanlığın lânetine uğramalarıdır.” (3. Âl-i İmrân Sûresi, Âyetler/86-87)

                Allah, Âyetlerini Gizleyenleri Lanetliyor;

                - “İndirdiğimiz açık delilleri ve hidâyet yolunu “kitapta onu insanlara apaçık göstermemizden sonra” gizleyenler yok mu, işte onlara hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet eder.” (2. Bakara Sûresi, Âyet/159)

                Allah, Yahudileri Ve Hıristiyanları Lanetliyor;

                - “Bak, nasıl da Allah üzerine yalan uyduruyorlar; apaçık bir günah olarak bu (onlara) yeter!

Kendilerine Kitap’tan nasip verilenleri görmedin mi? Putlara ve bâtıla (tanrılara) iman ediyorlar, sonra da kâfirler için: “Bunlar, Allah’a iman edenlerden daha doğru yoldadır” diyorlar! Bunlar, Allah’ın lânetlediği kimselerdir; Allah’ın rahmetinden uzaklaştırdığı (lânetli) kimseye gerçek bir yardımcı bulamazsın.” (4. Nisâ Sûresi, Âyetler/50-52), (5. Mâide Sûresi, Âyet/64), (5. Mâide Sûresi, Âyet/13)

                Allah, Resûlünü İncitenleri Lanetliyor;

                - “Şüphesiz Allah ve Resûlünü incitenlere, Allah dünya ve ahirette lânet etmiş ve onlara aşağılayıcı bir azap hazırlamıştır.” (33. Ahzâb Sûresi, Âyet/57)

                Allah, Bir Mü’mini Öldüreni Lanetliyor;

                “Kim bir Mü’mini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.” (4. Nisâ Sûresi, Âyet/93)

                Allah Zalimleri Lanetliyor;

                - “O gün zalimlere, mazeretleri fayda vermez. Lânet de onlaradır, kötü yurt da onlaradır.” (23. Müminûn Sûresi, Âyet/52)

                Allah, Fesat Çıkaranları Lanetliyor;

                - “Allah’a verdikleri sözü kuvvetle pekiştirdikten sonra bozanlar, Allah’ın riayet edilmesini emrettiği şeyleri (akrabalık bağlarını) terk edenler ve yeryüzünde fesat çıkaranlar, işte lânet onlar içindir. Ve kötü yurt (cehennem) onlarındır.” (13. Ra’d Sûresi, Âyet/25)

                Allah, Bozgunculuk Çıkaranları Lanetliyor;

                - “Geri dönerseniz, yeryüzünde bozgunculuk yapmaya ve akrabalık bağlarını kesmeye dönmüş olmaz mısınız? İşte bunlar, Allah’ın kendilerini lânetlediği, sağır kıldığı ve gözlerini kör ettiği kimselerdir.” (47. Muhammed Sûresi, Âyetler/22-23)

                Allah, Mü’min Kadınlara İftira Edenleri Lanetliyor;

                “Namuslu, kötülüklerden habersiz Mü’min kadınlara zina isnadında bulunanlar, dünya ve ahirette lânetlenmişlerdir. Yapmış olduklarına, dilleri, elleri ve ayaklarının, aleyhlerinde şahitlik edeceği gün onlar için çok büyük bir azap vardır.” (24. Nûr Sûresi, Âyetler/23-24)

                Âyetlerden de anlaşılacağı gibi, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Gazi Atatürk’ün hakkındaki kötü kullandığı sözlerinin Kur’ân’da hiçbir karşılığı yoktur. Tamamen kendi şahsi uydurması ve yine kendi şahsi yorumudur!

                İşte biz buna ‘DİNİ SİYASETE ALET ETMEK” diyoruz!

                Sayın Erbaş gaza gelerek Gazi Atatürk’e saldıracağına, Kur’ân’daki “LANET” Âyetlerinin kendisini ilgilendirip ilgilendirmediğine iyi bir şekilde biraz araştırıp baksın! • Çarşamba 30 ° / 17 ° Güneşli
 • Perşembe 30 ° / 18 ° Güneşli
 • Cuma 33 ° / 19 ° Güneşli

Balıkesir

05.08.2020

 • İMSAK 04:26
 • GÜNEŞ 06:05
 • ÖĞLE 13:20
 • İKİNDİ 17:11
 • AKŞAM 20:25
 • YATSI 21:56
 • BIST 100

  1.092%0,43
 • DOLAR

  7,0518% 2,22
 • EURO

  8,3917% 2,77
 • GRAM ALTIN

  461,47% 3,25
 • ÇEYREK ALTIN

  761,4255% 3,25