Zeki KARADENİZ (NETLİ-YORUM)


Erdek, Erdek olalı böyle zulüm görmedi...

Erdek, Erdek olalı böyle zulüm görmedi..


/resimler/2016-5/6/1155128653442.jpg

Erdek AKP ilçe Başkanlığında gerçekleştirilen zorunlu istifa sonrası arayışlar sürüyor. Tüm kent bu bilmeceye kilitlendi. ?Erdek´te AKP İlçe Başkanı Kim Olacak?..?

Büyük bir heyecan ve merakla izlenen haber akışını gündeme taşıyan Bandırma Manşet, işgalcilerin hedefi oldu.

Kurucu İlçe Başkanlarından Necati Elmas´ı, Müstafi Başkan Murat Sever´i Ankara´ya gönderip destek turu planlayan Hüseyin Aysan, aynı gece İstanbul´a hareket ederek Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan´ın ablasının eşi Erdek´li Ziya İlgen´den belirleyici olması noktasında destek istediğini yayınlamamız nedense mahkeme tehdidi ile karşılık buldu.

Sarayın soytarıları da, Aysan´ın sosyal hesabında paylaştığı bu serzenişi mal bulmuş mağribi gibi sayfalarına taşıyarak gazetecilik Donkişot misyonunu üstlendiler.

Bandırma Manşet´in haberlerinden beslenip kabına sıçanlar bilsinler ki o KAP bana değil size lazım olacak.

Gelelim Sayın Hüseyin Aysan´a

Seçimlerden önce rakibi Hüseyin Sarı´nın ?Teneke? benzetmesine alınganlık göstermiş, hatta çirkin benzetme olarak tanımlayıp, siyaset rekabetine seviye kazandırılması adına bu söylevlerin dile alınmamasını istemiştim.

Yanılmışım?.

Sayın Aysan?

Siz beni dava edecekseniz ararsınız avukatınızı, yazarsınız iddianızı, götürür mahkemeye verirsiniz. Ne mahkemeler sizin arka bahçeniz, ne de devletin hakimleri benim babamın oğlu?

Varsa bir suç yargı gerekeni yapar, siz hiç kaygılanmayın? Yaygaraya, holigan toplamaya gerek yok?

Gelelim 16 ların bahçe köpeğine?

İlkokulda öğretmenin ?Senin numaran 16 demişti de? Çok kızmıştım?  ?Hiç olmazsa yarısını atalım da, kırmızı sekizliye razıyım?? dediğim için numaram 8 olmuştu?

Bilmem anlatabildim mi?...

Siyasi partiler kimsenin babasının tapulu mülkü değildir?

Biz nelerini gördük? Nelere şahit olduk?

Küçük bir örnek ile bu seviyesiz cevap hakkımı kullanmak zorunda kaldığım için tüm okurlarımdan özür diliyorum?

Bir zamanların AKP Teşkilat başkanı, parti kurucusu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, fabrikasında kaçak elektrik kullandı diye ?Hırsız? yaftasını sayfalarına taşıyan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Büyükşehir yapılanması ile birlikte ekonomik huzura kavuşması için önce Büyükşehir´in iktisadi kuruluşu FIRINTAŞ ın yönetim kurulu başkanlığına, ardından da Sayın Edip Uğur´un basın danışmanlığına getirildi.

/resimler/2016-5/6/1218588525094.jpg

Siyaset işte böyle bir şey, siz sahip olduğunuz koltuklarda kifayetsiz kaldınız. Yerinizi alacak insanlara kir atarak taliplileri ortadan kaldırıp, belirleyicileri alternatifsiz bırakıp pislediğiniz koltuklara yeniden talip olmanın derdi içindesiniz.

Bırakın Erdek yeni kimliklerle tanışsın, alternatifler çoğalsın, sofraya kaşığını alıp oturanlar az beklesin!..  de, masaya içi dolu tabaklar koymak isteyenlere yol açılsın.

Ha bu arada, yeni görev alacak yönetim de beni basın danışmanı olarak atarsa sarayın şaklabanları hiç ağlayıp dövünmesin? Düzen bu, her gün yeni bir gün doğuyor, düzende belli!... Düzülende?

Açın kentin önünü, Erdek´e mideden değil, yüreğinden gelen sese kulak vercek deli yüreklere ihtiyaç var.

Anlama özrü olanlar adına kullandığı üslup nedeni ile herkezden özür dilerim.

Hoşçakalın?

/resimler/2016-5/6/1154419590311.jpg • Cuma 29.3 ° / 13.7 ° Bulutlar
 • Cumartesi 34.8 ° / 16.4 ° Dağınık bulutlar
 • Pazar 34.1 ° / 18.8 ° Bulutlar

Balıkesir

17.09.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.419%0,04
 • DOLAR

  8,5940% 0,80
 • EURO

  10,1330% 0,74
 • GRAM ALTIN

  487,98% 1,55
 • Ç. ALTIN

  805,167% 1,55